2022

Новости за 18.09.2022

Neapol ovládla utkání v Miláně a bere první místo, Inter a Juventus prohráli

Tenisové zprávy - iDnes

Souboj o první místo v italské Serii A ovládla Neapol, která porazila AC Milán 2:1. Společně s Atalantou, která vyloupila AS Řím 1:0, vévodí tabulce se 17 body. Favorizovaný Inter podlehl v Udine 1:3. O další překvapení se postarali fotbalisté Juventusu, kteří odjíždí z Monzy s prohrou 0:1.

Neapol vyhrála na AC, daří se i Udine. Krach Juventusu, Mourinho vyloučen

iSport.cz

Fotbalisté Fiorentiny si po osmi soutěžních zápasech bez výhry připsali tři body, Veronu v 7. kole italské ligy porazili doma 2:0. Domácí Antonín Barák proti svému bývalému týmu odehrál 79 minut. Neapol zvítězila na hřišti AC Milán 2:1 a vede ligovou tabulku. Bergamo vyhrálo na hřišti AS Řím 1:0. Udine otočilo zápas s Interem Milán a vyhrálo popáté za sebou. Juventus prohrál s dosud poslední Monzou 0:1, Lazio Řím deklasovalo nováčka z Cremony 4:0.

Pavouk EuroBasketu 2022: Španělé ve finále porazili Francii. Bronz pro Němce

iSport.cz

Basketbalisté Španělska zvítězili ve finále mistrovství Evropy nad Francií 88:76 a slaví čtvrtý kontinentální titul. Na evropský trůn se vrací po sedmi letech, předtím triumfovali také v letech 2009 a 2011. Francouzi nezopakovali zlato z roku 2013, stříbro mají třetí. Čeští reprezentanté na ME v basketbalu 2022 skončili v osmifinále. S Řeckem sice sehráli vyrovnaný zápas, ale padli 88:94. Podívejte se na kompletní výsledky zápasů play off.

Spokojený Bílek: Na první příčce se nám líbí. Mosquera hrál výborně

iSport.cz

Plzeň v neděli večer doma sfoukla Slavii 3:0, ve velkém stylu ovládla šlágr FORTUNA:LIGY. Pražský rival hrál od první minuty bez vyloučeného Eduarda Santose, což domácím velmi pomohlo. Trenér Michal Bílek byl pochopitelně spokojený. „Kluci splnili přesně to, co jsme po nich chtěli,“ hodnotil kouč Viktorie.

Potřetí uděláme stejnou chybu. Neuvěřitelné, nechápal Tecl

Sport.cz

Rozladění na něm bylo patrné. Kapitán fotbalové Slavie Stanislav Tecl nechápal chybu, kterou celý tým už po několikáté vyrobil. „Absolutně pro to nemám pochopení. Když uděláte chybu jednou, je to ve fotbale naprosto normální. Ale my ji už udělali potřetí,“ láteřil Tecl po výplachu 0:3 v Plzni. Sešívaní hned v první minutě zavinili penaltu, dostali gól a šli do oslabení.

Moderní pětibojaři byli na ME třetí v soutěži týmů

Sport.cz

Moderní pětibojaři Ondřej Polívka, Martin Vlach a Ondřej Svěchota se ve finále mistrovství Evropy v Székesfehérváru seřadili na 15. až 17. místě. Bodový součet stačil české trojici na třetí místo v hodnocení týmů.

Dělová rána! Čerešňák se poprvé radoval za Dynamo

Hokej.cz

Minulou sezonu byl druhým nejproduktivnějším obráncem celé extraligy (40 bodů v základní části), i proto dostal z Plzně laso do Pardubic. Peter Čerešňák se ve šlágru kola trefil náramně od modré, k brance přidal i asistenci.

Británie držela minutu ticha za královnu, na pohřeb se chystají stovky státníků

Česká Pozice

Celá Británie držela minutu ticha za zesnulou královnu Alžbětu II. Veřejnost má už jen několik hodin šanci přijít do Westminsterského sálu britského parlamentu. Na pondělní pohřeb se z celého světa do Londýna sjíždí na 500 hostů z více než 200 zemí. Londýnský dopravní podnik se připravuje, že na pondělní státní pohřeb do britské metropole přijede zhruba milion lidí. Český premiér Petr Fiala dorazil do Londýna krátce před 15:00.

Trenér Bílek: Slávistické stopery jsme chtěli dostat do potíží, vyplatilo se

iDNES.cz

Na jaře ho měl v týmu, Eduarda Santose trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek v minulé sezoně nasadil do závěrečných deseti zápasů, které rozhodly o senzačním titulu pro Viktorii. V nedělním šlágru proti Slavii, kam brazilský stoper v létě přestoupil, na jeho slabinách postavil taktiku. „Byl to náš záměr a vyplatilo se,“ řekl Bílek.

Chorý: Věděli jsme, že Santos může provést něco hezkého

iSport.cz

Popáté v sezoně se postavil na penaltu, počtvrté proměnil. TOMÁŠ CHORÝ (27) načal plzeňskou cestu za cennou výhrou v nedělním šlágru se Slavií (3:0). Klíč přinesla hned první minuta, kdy slávistický stoper Eduardo Santos zatáhl Jhona Mosqueru. Olomoucký odchovanec využil možnost pro šestý zásah v rozběhnutém ročníku. „Zápas jsme zaslouženě zvládli,“ zářil západočeský kanonýr.

Přípravy na pohřeb britské královny Alžběty II. vrcholí | ČeskéNoviny.cz - České noviny

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Přípravy na pohřeb britské královny Alžběty II. vrcholí | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  2. Princ Harry dorazil na vigilii za královnu v uniformě  Novinky.cz
  3. Slzy za Alžbětu II.: Velká galerie světových lídrů při podpisu do kondolenční knihy  Blesk.cz
  4. Smutek v Británii vrcholí, Londýn se připravuje na akci mnoha desetiletí. Co s královnou odejde a co zůstane?  Deník N
  5. Na rozloučení s královnou se čeká i 25 hodin. Do Londýna dorazil i Fiala  Novinky.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Tropická bouře Fiona zesílila na hurikán a udeřila na Portoriko

Novinky

Tropická bouře Fionav neděli v karibské oblasti zesílila na hurikán a udeřila na Portoriko, kde se lidé připravovali na silný vítr a přívalové deště, napsala agentura AP. Hurikán uvrhl celý ostrov do tmy, obnovit výpadky elektřiny může trvat několik dní. Podle meteorologů by silný déšť mohl způsobit sesuvy půdy i katastrofické záplavy, v odlehlých oblastech může napršet až 64 centimetrů srážek.

Španělé přejeli Francouze a znovu vládnou Evropě. Bronz zůstává v Německu - ČT sport

1. Španělé přejeli Francouze a znovu vládnou Evropě. Bronz zůstává v Německu  ČT sport
  2. Španělé jsou zlatí. Překvapivou jízdu EuroBasketem nezastavila ani Francie  iDNES.cz
  3. Španělsko - Francie 88:76, Basketbalisté Španělska počtvrté ovládli ME  Sport.cz
  4. Němci ustáli polský nápor v závěru utkání a slaví bronz  ČT sport
  5. Zlato, stříbro, teď bronz. Němci zkompletovali svou sbírku z EuroBasketu  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Joudrs Praha a Locos Břeclav krok od finále Extraligy mužů

Česká softballová asociace (ČSA)

Nejvyšší soutěž mužů má za sebou první semifinálový víkend, kdy si hned dvě vítězství připsaly týmy Joudrs Praha a Locos Břeclav. V sérii na tři vítězství jim tak chybí poslední krok, který mohou učinit už další víkend.

První z kolika letošních? Talent Šalé hned boduje

Hokej.cz

Loni skóroval během deseti extraligových zápasů dvakrát, letos se první trefy dočkal hned ve druhém utkání. Sedmnáctiletý talent českého hokeje Eduard Šalé bude letos pod obřím drobnohledem skautů NHL!

Koalice Fialu za projev chválí, podle Okamury byl hloupý a zbytečný

iDNES.cz

Nedělní mimořádný projev premiéra Petra Fialy o energetice byl podle předsedy hnutí SPD Tomia Okamury hloupý a zbytečný. Šlo podle něj o falešnou předvolební reklamu a výsměch občanům. Fiala v projevu vyzval k rozumnému hospodaření s plynem a elektřinou a ubezpečil občany, že v zimě bude energií dost. Koaliční politici projev chválí jako věcný či odpovídající situaci.

Naštvaný Tecl: Jsme hloupí, nedokážeme se poučit z vlastních chyb

iSport.cz

Nemám pro to pochopení, jsme hloupí, nepoučitelní… Taková slova volil Stanislav Tecl vůči situaci, která rozhodla šlágr ve prospěch Plzně – červená karta pro Eduarda Santose a penalta, po níž šli domácí do vedení. „Udělat ve fotbale takovou chybu jednou, je naprosto normální věc. Ale třikrát? Snad už nám to stačilo,“ zlobil se útočník Slavie po porážce 0:3.

Čepice na led! Tahoun Gulaš nasázel Kometě hattrick

Hokej.cz

Dvě přesilovkové pumelice a jedna vlastní branka soupeře. Milan Gulaš byl hlavní postavou českobudějovické výhry doma proti Kometě 6:2. Však dal hned polovinu gólů Motoru. I proto byl vyhlášen nejlepším hráčem svého celku.

Plzeň - Slavia 3:0, penalta a vyloučení v úvodu, boj o první místo vyzněl pro mistra

Fotbal.idnes.cz

Souboj o první místo ve fotbalové lize vyhrála Plzeň, oslabenou Slavii porazila jednoznačně 3:0 a v tabulce se dostala do trháku. Šlágr v 9. kole zásadně ovlivnila první minuta a zákrok slávisty Santose, po kterém byl vyloučený a domácí Chorý skóroval z penalty. Druhý gól dal po dvaceti minutách Mosquera, třetí v závěru Kalvach. Viktoria vede o tři body a má domácí dohrávku s Brnem k dobru.