2022

Новости за 22.11.2022

2. DEN MS: USA nadchly výkonem, favorité vítězili a další katarské kontroverze

Fotbal.idnes.cz

Katar má za sebou druhý den fotbalového mistrovství světa. Nejprve favorité zvládli své vstupy do turnaje: Anglie porazila Írán 6:2 a Nizozemsko přehrálo Senegal 2:0. Atraktivní podívanou pak nabídlo večerní střetnutí mezi Spojenými státy a Walesem, které skončilo remízou 1:1. Ani tento den se nakonec neobešel bez pořadatelské kontroverze.

2. DEN MS: Favorité zvítězili, Američanům utekla výhra i další katarské kontroverze

iDNES.cz

Ukrajina se chystá zdražit tranzit ropy pro Maďarsko a Slovensko

ECHO24

Ukrajina chce od ledna zvýšit poplatek za tranzit ropy do Maďarska a na Slovensko o více než 18 procent na 13,60 eura (331 Kč) za tunu. S odkazem na provozovatele ukrajinské sítě ropovodů Ukrtransnafta o tom v pondělí informovala agentura Bloomberg. Ukrajinský podnik tvrdí, že ke zvýšení ceny je nucen kvůli tomu, že Rusové poškodili jeho energetickou infrastrukturu.

USA - Wales 1:1, utkání ve vysokém tempu, Velšany zachránil z penalty Bale

Atraktivní duel nakonec skončil remízou. Fotbalisté USA na mistrovství světa dělili body za výsledek 1:1 proti Walesu. V prvním poločase, který kompletně ovládli Američané, skóroval Weah. Do druhé půle vstoupily celky jako vyměněné, Velšský vzestup korunoval v 82. minutě brankou z penalty Bale. Závěrečných chyb pramenících z velké únavy obou mužstev už ale nikdo nevyužil.

Francie řeší znásilnění a vraždu nezletilé. Podruhé za několik týdnů

iDNES.cz

Policie zatkla jednatřicetiletého muže, který je podezřelý ze znásilnění a vraždy 14leté dívky. Nezletilou podle francouzských médií muž unesl a znásilnil ve svém autě, tělo pak odhodil v opuštěném domě. Čin se stal v Tonneins na jihozápadě Francie. Jde o druhý případ vraždy nezletilé za posledních několik týdnů, který otřásl Francií. Policie v nedávné době vyšetřovala také násilnou smrt 12leté Loly.

Francií otřásl další případ znásilnění a vraždy nezletilé

Novinky

Policie v sobotu zatkla jednatřicetiletého muže podezřelého ze znásilnění a vraždy 14leté dívky v Tonneins na jihozápadě Francie. Dívka se podle francouzských médií jmenovala Vanessa a muž ji údajně unesl a znásilnil ve svém autě. Její tělo pak nechal v opuštěném domě, píše web stanice France Bleu. Čin se stal jen několik týdnů po vraždě 12leté dívky Loly v pařížském 19. obvodu.

SESTŘIH: Na trefu prezidentova syna odpověděl penaltou hvězdný Bale

Sport.cz

Fotbalisté Walesu zahájili mistrovství světa v Kataru remízou 1:1 se Spojenými státy. Utkání skupiny B v Rajjánu gólově otevřel ve 36. minutě Američan Timothy Weah. "Drakům", kteří na světovém šampionátu startují po 64 letech, zachránil bod v 82. minutě kapitán Gareth Bale proměněnou penaltou.

Na trefu prezidentova syna odpověděl penaltou hvězdný Bale

Sport.cz

NHL ONLINE: Pasta s Bruins proti Tampě, Devils útočí na 13. výhru v řadě

iSport.cz

Noční hokejový program NHL tentokrát nabízí porci deseti zápasů. Parádně rozjeté New Jersey, za které v brance úřaduje Vítek Vaněček, hrají proti Edmontonu s dvanácti výhrami za sebou na kontě. Boston Bruins v čele s útočníkem Davidem Pastrňákem startují na hřišti Tampy Bay. Martin Nečas se v dresu Caroliny představuje ve Winnipegu. Dallas Start (Radek Faksa) bojuje s Coloradem (Martin Kaut). San Jose Sharks s Tomášem Hertlem v sestavě hostí Ottawu. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.