2022

Новости за 23.11.2022

NHL ONLINE: Chytil s Rangers proti Kings. Montreal bojuje s Buffalem

iSport.cz

Noční hokejový program tentokrát nabízí pouze dva zápasy NHL. Montreal s letošní jedničkou draftu Jurajem Slafkovským v sestavě startuje proti Buffalo Sabres, kteří mají na kontě již osm porážek za sebou. Od 4:30 nastupují New York Rangers, za které hraje český útočník Filip Chytil, do utkání s Los Angeles. ONLINE přenosy zápasů sledujte na iSport.cz.

Armáda ČR: Projev náčelníka Generálního štábu genmjr. Karla Řehky na Velitelském shromáždění 2022

Parlamentnilisty.cz

Dnes se v Praze na Ministerstvu obrany koná Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády ČR. Cílem tohoto pravidelného setkání velení Armády ČR je stanovit priority rozvoje české armády a hlavní úkoly ozbrojených sil. Koná se za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedy vlády Petra Fialy.

Francie - Austrálie 4:1, favorit otočil v prvním poločase, Giroud přispěl dvakrát - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Francie - Austrálie 4:1, favorit otočil v prvním poločase, Giroud přispěl dvakrát  iDNES.cz
  2. Těžké váhy jdou do akce. Obhájce z Francie čeká Austrálie, Argentina narazí na outsidera  ČT sport
  3. Francie - Austrálie ONLINE na MS ve fotbale 2022 v Kataru  iSport.cz
  4. MS fotbal | Francie - Austrálie 4:1, Francie vykročila za obhajobou zlata vítězně. Giroud vyrovnal Henryho  Sport.cz
  5. Obhájci překvapení nepřipustili. Francie otočila duel s Austrálií, Giroud dohnal Henryho... Читать дальше...

Fotbal.idnes.cz

I přes počáteční zaváhání dokázal favorit zvítězit. Francouzští fotbalisté a obhájci trofeje ve svém úvodním duelu na mistrovství světa v Kataru porazili Austrálii 4:1 a jdou do čela skupiny D. Dvěma góly se blýskl útočník Giroud, který 51. brankou v reprezentaci dotáhl legendárního kanonýra Henryho. Prosadili se také Rabiot a Mbappé.

Rusové cítí lhostejnost a pesimismus, ukázaly průzkumy zadané Kremlem

ECHO24

Rusové cítí lhostejnost, nevidí optimisticky budoucnost země a válka na Ukrajině je unavuje, vyplývá podle zpravodajského portálu Meduza z neveřejných průzkumů, které si nechal vypracovat Kreml. Na úplné odmítání takzvané speciální vojenské operace, jak Kreml označuje válku na Ukrajině, ale výsledky průzkumů neukazují, zjistil portál od dvou nejmenovaných zdrojů blízkých Kremlu.

SESTŘIH: Francie vykročila za obhajobou zlata vítězně. Giroud vyrovnal Henryho

Sport.cz

Fotbalisté Francie vstoupili do mistrovství světa v Kataru pohodlným vítězstvím 4:1 nad Austrálií. Obhájci zlata v úvodním vystoupení ve skupině D od deváté minuty prohrávali po brance Craiga Goodwina, ale ještě do přestávky otočili skóre Adrien Rabiot a Olivier Giroud. V 68. minutě přidal pojistku Kylian Mbappé a skóre vzápětí uzavřel Giroud, jenž 51. gólem v reprezentaci vyrovnal francouzského rekordmana Thierryho Henryho.

Francie vykročila za obhajobou zlata vítězně. Giroud vyrovnal Henryho

Sport.cz

SESTŘIH: Francie - Austrálie 4:1. Zářil Mbappé, Giroud vyrovnal Henryho

iSport.cz

Francouzští fotbalisté vstoupili úspěšně do mistrovství světa v Kataru. Na stadionu ve Vakře porazili v rámci skupiny D Austrálii 4:1. Vítězství se ale nerodilo lehce, jako první udeřil outsider. Radost po trefě Craiga Goodwina ale netrvala dlouho, ještě do poločasu skóre otočili Adrien Rabiot a Olivier Giroud. V druhé půlce se po několika šancích dočkal branky i Kylian Mbappé. Následně ještě asistoval na druhý gól Girouda, který vyrovnal rekord Thierryho Henryho v počtu zásahů (51) v dresu francouzské reprezentace.

„Snažit se Rusko respektovat.“ Jaroslava Baštu pozvali do ČT. A pak to začalo

V prvním díle série pořadů Interview ČT24 s kandidáty na prezidenta byl prvním hostem kandidát hnutí SPD Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině. Hovořil o tom, že chce být prezidentem pro všechny a otevírat témata, o nichž se mlčí. Moderátorka Barbora Kroužková chtěla znát především jeho názory na ruský režim a recept, jak zastavit válku na Ukrajině.