2022

Новости за 29.11.2022

Tygři ukončili rekordní sérii Dynama

Sport.cz

Hokejisté Liberce vyhráli ve 24. kole extraligy v Pardubicích 3:1 a ukončili soupeřovu dlouhou vítěznou sérii, která trvala třináct zápasů a vyrovnala rekord základní části samostatné české soutěže. Bílí Tygři se radovali po dvou porážkách za sebou. Dynamo sice vedlo, ale obrat dovršili ve třetí třetině Adam Najman a Martin Faško-Rudáš.

Dosud největší akce aktivistů proti SUV. Vypustili pneumatiky 900 aut

iDNES.cz

Aktivisté ze skupiny Tyre Extinguishers vypustili během večerní akce z pondělí na úterý pneumatiky až 900 vozů SUV. Událost se odehrála v několika městech v Evropě a také ve Spojených státech. Skupina tím chtěla upozornit na znečišťování ovzduší, které tyto vozy způsobují.

Minimum gólů. Lídr další rekord nepřidal, Vítkovice i Sparta rozhodly v závěru

iDNES.cz

Hokejová extraliga pokračovala sedmi zápasy, které nabídly pouhých dvaadvacet vstřelených branek. Čtyřiadvacáté kolo odstartovalo soubojem posledního Kladna s druhými Vítkovicemi. Ostravané díky gólu v poslední minutě vyhráli 3:2. Minutu a půl před závěrečnou sirénou zase udeřila Sparta, která v repríze loňského finále předčila Třinec 1:0. Vítězná série vedoucích Pardubic skončila porážkou 1:3 od Liberce, pátá Kometa přemohla třetí Olomouc 1:0 po samostatných nájezdech.

Sněmovna schválila výcvik ukrajinských vojáků v Česku. Mají být v Libavé

Denik.cz

Sněmovna souhlasila s pobytem ukrajinských vojáků v Česku za účelem jejich výcviku. Schválila také vyslání českých vojáků k výcviku Ukrajinců v jiných členských státech Evropské unie a mandát pro dvě další zahraniční mise v Kosovu a v Iráku. Vládní návrh musí ještě posoudit senátoři. Schvalovat by jej měli ve čtvrtek.

Mountfield se dál trápí, Bruslaře podržel skvělý Novotný

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové se v extralize dál trápí, ve 24. kole podlehli doma Mladé Boleslavi 0:2 a zaznamenali čtvrtou porážku v řadě. Podruhé za sebou nedali gól, ačkoli střelecky dominovali poměrem 50:15. Bruslařský klub podržel brankář Filip Novotný, který udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Ministryně Černochová: Při výcviku ukrajinských vojáků získá i naše armáda zkušenosti

Parlamentnilisty.cz

Projev na 47. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2022. Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany na území členských států Evropské unie, v Iráku, Kuvajtu a Kosovu do roku 2024 s výhledem na rok 2025 a na pobyt příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny a členských států Evropské unie na území České republiky do roku 2023.

Ukrajinští vojáci v ČR? Víte, co řekne Rusko... Kateřina Konečná to odhadla

„Tak jako u nás, demonstrují sta tisíce občanů po celé Evropě. Proti růstu cen, za spravedlivé mzdy, za udržení solidárního zdravotnictví,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná s tím, že ale jen demonstrace a nadávání v hospodách nestačí. „Je nutné jít k volbám a vyjádřit svůj názor,“ vzkazuje. „Nepřijatelné!“ říká pak k možnosti zvýšit důchodový věk a doporučuje „omezit odliv stovek miliard do zahraničí“.

Nymburk v Turecku nedotáhl obrat a výrazně si zkomplikoval postup v LM

iSport.cz

Malovali si další velký obrat, jenže koncovku zápasu na půdě v Istanbulu nezvládli. Basketbalisté Nymburka prohráli s Bahcesehirem 80:88 a zásadně si zkomplikovali boj o postup ze základní skupiny Ligy mistrů. „Za druhý poločas bych dal hráčům velký kredit, vrátili jsme se do zápasu. Bohužel jsme ale ve čtvrté čtvrtině už netrefili tolik střel,“ líčil kouč Ladislav Sokolovský, který musel skousnout první porážku na lavičce.

Bitvu gólmanů rozhodly nájezdy, slaví Kometa

Sport.cz

Hokejisté Brna zvítězili ve 24. kole extraligy nad Olomoucí 1:0 po samostatných nájezdech. Z deseti hráčů uspěl až jako poslední Radek Koblížek. Brankáři Dominik Furch a Jan Lukáš udrželi po 65 minutách hry čisté konto, brněnský gólman podruhé v sezoně, hanácký podruhé za sebou a celkově počtvrté. Brno tak vyhrálo po sérii čtyř porážek a v tabulce zůstalo páté. Hanáci jsou po zisku bodu dál třetí.

Oceláře ochromil Horák, Pražané slaví čtvrtou výhru v řadě

Sport.cz

Hokejisté Sparty porazili v utkání 24. kola extraligy Třinec 1:0. K prodloužení vítězné série po nástupu kouče Miloslava Hořavy na střídačku na čtyři utkání bez ztráty bodu stačil domácím gól útočníka Romana Horáka 92 sekund před vypršením základní hrací doby. Druhé čisté konto v sezoně uhájil brankář Jakub Kovář. Pražané porazili Oceláře poprvé v sezoně. Hosté ve třetím z posledních čtyř vystoupení nedosáhli na body.

MS ve fotbale 2022 ONLINE: Katar uvidí první ženskou hlavní rozhodčí

iSport.cz

Kontroverzní MS ve fotbale 2022 v Kataru už je v plném proudu, sledujte dění na šampionátu v naší průběžné ONLINE reportáži s postřehy redaktora deníku Sport a webu iSport.cz Michala Kvasnici přímo z místa. Kompletní program MS ve fotbale 2022 najdete zde >>>

Froome v Praze! Dražil relikvii z Tour, Andrle mu zakázal zmrzlinu

iSport.cz

Vyrůstal v Keni, za svou kariéru už navštívil spoustu míst. Ale do české metropole se čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome v úterý podíval úplně poprvé. Důvodem, proč na otočku přijel, bylo slavnostní otevření showroomu nově vzniklého cyklistického klubu L27, jehož součástí byla charitativní aukce. Při té se dražil žlutý trikot z Tour 2013, na níž Froome získal první ze svých titulů.

Petr Dufek: Negativní očekávání firem převažují

První výsledky nálady tuzemských firem i domácností jsme měli k dispozici už minulý týden. Nyní je příležitost podívat se na podrobná data nejenom za celá odvětví, ale i jednotlivé obory, a zjistit, kde se bere pesimismus a naopak, kde jsou vidět alespoň nějaké známky pozitivních očekávání.