2023

Новости за 05.02.2023

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:

Sport.cz

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo: Paris St. Germain - Toulouse 2:1 (38. Hakimí, 58. Messi - 20. Van den Boomen), Troyes - Lyon 1:3 (62. Rony Lopes - 43. Barcola, 59. Cherki, 90.+3 Lacazette), Rennes - Lille 1:3 (1. Gouiri - 59. Zhegrova, 85. Cabella, 90.+3 Gomes).

Dorostenci zvítězili v Břeclavi, rozhodl gól v oslabení

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Dorostenci zapomněli na nepovedený zápas proti polské reprezentaci a přidali na své konto další výhru. Tříbodový zisk se ale v Břeclavi nerodil lehce. Valaši začali jako první po bezbrankové úvodní třetině ztrácet, a když skóre otočili, soupeř znovu vyrovnal. Nakonec rozhodl gólem ve vlastním oslabení v 58. minutě Tobiáš Ostrčil.

Tuhá bitva a dva body! Energie znovu zvítězila

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Hála - Zpočátku divočina, která se postupem času změnila na tuhou bitvu. Energetici chvíli tlačili, poté se bránili. Využili přesilovou hru, v oslabení ale také inkasovali. Zápas s obraty a spoustou šancí dospěl až do prodloužení, kde po kapitánově přihrávce přiřkl body Energii svou první letošní brankou Dalimil Mikyska.

Lukeš: Dva body jsou pro nás velmi cenné

Filip Mikulášek - Karlovarská Energie zvládla i druhé derby, tentokrát to Podkrušnohorské. Z Litvínova si odvezla cenné dva body po výhře v prodloužení. Velkou zásluhu na tom má brankář Štěpán Lukeš, který si připsal 36 zákroků a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem svého mužstva.

Martin Šťovíček: Ubojované vítězství nás může dostat z útlumu

HC JME Znojemští Orli

Martin Smejkal - Nejproduktivnější hráč a kapitán Orlů dovedl svůj omlazený a oslabený tým po třech zápasech k plnému bodovému zisku dvěma přihrávkami. „Za osobní body jsem rád, ale určitě je raději vyměním za týmové úspěchy,“ prozrazuje Martin Šťovíček.

Dva hattricky v řadě? Skvělý pocit, září Miklas. Dorostu věří na postup

HC Vsetín

Helena Hegeďová - David Miklas – dva zápasy, šest gólů, dva proměněné nájezdy. To je bilance, která se jen tak nevidí. Útočník dorostu se nejprve blýskl hattrickem na konci ledna v utkání proti Třebíči, v němž Valaši zvítězili jasně 7:3. A hned v dalším duelu, v pátek 3. února, se mu povedlo tento počin zopakovat, když proti polskému výběru do 16 let dotáhl svůj tým k vyrovnání z 0:4 na 4:4. Tento zápas dospěl až do nájezdů, v kterých Miklas proměnil také své dva pokusy. Na výhru Vsetína to ovšem ani tak nestačilo.

HC Vsetín

Jan Tajzler - Poslední utkání sehrál před Vánoci, další vinou zranění až ve středu proti Frýdku-Místku. Sobotní duel Vsetína s Jihlavou tak byl pro Víta Jonáka prvním představením na Lapači po velké pauze. Se svými spoluhráči tentokrát k výhře nedokráčel, Dukla rozhodla o výhře ve třetí třetině. „Bylo to vyrovnané utkání s nábojem play-off. Bohužel jsme udělali chybu a Jihlava nás potrestala,“ hodnotil vsetínský kapitán. Co pro příště zlepšit? A jaký bude jeho plán pro nacházející reprezentační přestávku?

Po gólu Lukáše Červa ze závěru prvního poločasu vede Slovan v Budějovicích 1:0

FC Slovan Liberec

Tomáš Honzejk - České Budějovice/Liberec - Do jara vstoupil Slovan remízou 1:1 s Pardubicemi. Svěřenci trenéra Kozla hrají také první venkovní utkání v jarní části nejvyšší fotbalové soutěže. Na Střeleckém ostrově soupeří s domácími Českými Budějovicemi. Přivezou modrobílí hráči pod Ještěd body? Pět minut před pauzou se prosadil Lukáš Červ a Slovan tak vede 1:0.

Jiří Klíma: Jsem rád, že jsem splatil důvěru

FC Baník Ostrava

Redakce - Stejně jako ve Zlíně také v Teplicích vstřelil JIŘÍ KLÍMA úvodní gól utkání. Byl v tu chvíli se dvěma góly jediným jarním střelcem Baníku, ale sám pak měl díky přesné přihrávce Caduovi podíl na tom, že góly začali střílet i ostatní hráči Baníku. V Teplicích jich Slezané nasázeli pět, takže bylo po utkání o čem mluvit.

Baňky si poradily i se Spartakem Trnava!

Redakce - Další cenný výsledek vybojovaly ženy Baníku v rámci zimní přípravy. Dokázaly porazit Spartak Trnava. Nad aktuálně třetím týmem slovenské první ligy žen vyhrály "Baňky" 2:0.

USA sestřelily nad Atlantikem čínský balón, lodě lovily trosky z hladiny

Česká Pozice

Spojené státy v sobotu sestřelily nad Atlantickým oceánem čínský balón, který byl podle nich vybavený špionážní technikou. Poté zahájily operaci na vyzvednutí trosek. Informovala o tom agentura AP, která zároveň připomněla, že balón se dříve pohyboval mimo jiné nad citlivými vojenskými objekty. Příkaz k akci dal prezident Joe Biden.

"Je to blázen." Šéf Slavie Tvrdík fandil v kotli, aby upozornil na podmínky | Aktuálně.cz - Aktuálně

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. "Je to blázen." Šéf Slavie Tvrdík fandil v kotli, aby upozornil na podmínky | Aktuálně.cz  Aktuálně
  2. Kováč byl zděšený z koncovky Pardubic, Trpišovský nechápal chování Ousoua  Sport.cz
  3. Tyč? Myslel jsem, že míč letí půl metru vedle. Měli jsme štěstí, uznal Kolář  iDNES.cz
  4. Cenné a vydřené tři body. Stadion? Klobouk dolů  SK Slavia Praha
  5. Trpišovský o Ousouovi: Bizarní. Tvrdík v kotli? Dělejme pro fanoušky víc  iSport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

Hustopečské skákání ovládli Novozélanďan Kerr a Britka Lakeová

iDNES.cz

Tradiční halový výškařský mítink Hustopečské skákání ovládli Novozélanďan Hamish Kerr a Britka Morgan Lakeová. Té se výkonem 199 cm podařilo vylepšit britský rekord, osobní maximum pokořila o dva centimetry. Kerr na mítinku zařazeném do stříbrné kategorie World Indoor Tour jako jediný překonal 230 cm.

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

Parlamentnilisty.cz

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme byli nuceni po řadě let přistoupit k určitému zvýšení cen vstupného. Zároveň ale chystáme dárek ke květnovým 60. narozeninám Krkonošského národního parku.

Kováč byl zděšený z koncovky Pardubic, Trpišovský nechápal chování Ousoua - Sport.cz

5. "Je to blázen." Šéf Slavie Tvrdík šel s fanoušky do kotle za pletivo a síť - Aktuálně.cz  Aktuálně

Kováč byl zděšený z koncovky Pardubic, Trpišovský nechápal chování Ousoua

Sport.cz

Několikrát bylo Slavii v Pardubicích ouvej. Nadšení domácí otevřeli svůj nový stadion odvážným výkonem a favorita v zápase fotbalové ligy trápili. Gólman sešívaných Ondřej Kolář výborně zlikvidoval dobrou střelu Dominika Kostky a jasnou tutovku Leandra Limy, ránu Michala Hlavatého zastavila tyč. „Z naší strany měla být větší kvalita,“ vycítil slávistický trenér Jindřich Trpišovský po výhře 2:0.

Ceny české filmové kritiky ovládl film Arvéd - Novinky.cz

Sport – Zprávy Google

1. Ceny české filmové kritiky ovládl film Arvéd  Novinky.cz
  2. Filmem roku je podle kritiků Arvéd, uspěly i Oběť a Podezření  iDNES.cz
  3. Ceny kritiky vyhrál Arvéd. Co vypovídají o českých filmech a přitáhnou noví tvůrci nové (mladé) diváky?  Deník N
  4. Nejlepším českým filmem loňského roku je podle kritiků drama Arvéd - Aktuálně.cz  Bleskově.cz
  5. Ceny české filmové kritiky ovládl okultista Arvéd, uspěl i BANGER. či minisérie Podezření  iROZHLAS
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...