2023

Новости за 18.02.2023

Pogačar vyhrál v Andalusii už třetí etapu a míří za celkovým vítězstvím

Sport.cz

Dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar vyhrál čtvrtou etapu Kolem Andalusie a navázal na triumfy z úvodních dvou etap. V letošním roce si slovinský cyklista připsal již čtvrté vítězství z pěti možných. V čele průběžného pořadí závodu ProSeries zvýšil svůj náskok před závěrečnou nedělní etapou na minutu a 14 sekund před Španělem Mikelem Landou, který v sobotu dojel čtvrtý.

Trestná kola zkušených. Štafeta biatlonistek dojela na MS sedmá, vyhrály Italky

Tenisové zprávy - iDnes

Třikrát musely české biatlonistky ve štafetovém závodě na MS v Oberhofu kroužit trestná kola. A postarala se o ně ta zkušenější část sestavy. Jednou pykala Markéta Davidová, dvakrát finišující Lucie Charvátová. Přes slibně rozjetý závod tak český kvartet skončil sedmý. Triumfovaly Italky, které v těžkých podmínkách na střelnici pouze dvakrát opravovaly. Druhé skončily domácí Němky.

A zase ten Arsenal... Argentinský hrdina z Kataru byl kvůli kurióznímu vlastnímu gólu smolařem dne, Emery zuřil

Sport.cz

I herec Tom Hanks už na VIP tribuně doufal, že jeho milovaná Aston Villa dotáhne napínavou bitvu s Arsenalem minimálně k remíze. Jenže to by těsně před koncem nesměl přijít moment, za který by se nemusel stydět ani Hollywood: pumelice Jorginha do břevna a kuriózní odraz míče od hlavy brankáře Emiliana Martíneze do sítě. Arsenal tři dny po porážce ve šlágru s Manchesterem City vyhrál 4:2 a dál může snít o prvním titulu po dlouhých devatenácti letech.

Liberec - Olomouc 2:2, další remíza pro Sigmu, domácí dali krásné góly

iDNES.cz

Fotbalisté Liberce ve 20. kole první ligy remizovali s Olomoucí 2:2. Domácí poslal už ve druhé minutě do vedení Lubomír Tupta, ale ve 20. minutě srovnal z penalty Mojmír Chytil a v 55. minutě otočil stav Jan Navrátil. V 78. minutě zařídil dělbu bodů Lukáš Červ. Oba soupeři se rozešli smírně i v úvodním vzájemném duelu sezony.

Skokani Koudelka a Rýdl ve slabší konkurenci v Rašnově postoupili do 2. kola

iDNES.cz

Čeští skokani na lyžích Roman Koudelka a Radek Rýdl využili slabší konkurence v závodu v Rašnově k postupu do druhého kola a budou tak bodovat ve Světovém poháru. Zkušený Koudelka je průběžně dvacátý, Rýdl při svém prvním startu v závodu elitního seriálu osmadvacátý. Vede trio Němců v čele s Markusem Eisenbichlerem.

I české biatlonistky jely o senzační medaili, tři trestná kola jejich naděje uťala - Aktuálně.cz - Aktuálně

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. I české biatlonistky jely o senzační medaili, tři trestná kola jejich naděje uťala - Aktuálně.cz  Aktuálně
  2. Biatlonistky zabrzdila tři trestná kola, v cíli byly Češky sedmé  Sport.cz
  3. Medaile se zdála blízko, závěr se ale Češkám nepodařil. Zlaté jsou Italky  ČT sport
  4. Trestná kola zkušených. Štafeta biatlonistek dojela na MS sedmá, vyhrály Italky  iDNES.cz
  5. Výsledky MS v biatlonu. Česko ve štafetě žen sedmé  iSport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

Pavel s Lipavským na konferenci v Mnichově. Slib do Polska i na Ukrajinu

Parlamentnilisty.cz

V Německu odstartoval druhý den Mnichovské bezpečnostní konference. Prezident Petr Pavel a šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) se stihli nasnídat s polským prezidentem, setkat se s ukrajinským šéfem parlamentu a účastnit se několika diskusí.

Švábíková ozdobila titul národním rekordem - Atletika

1. Švábíková ozdobila titul národním rekordem  Atletika
  2. Slzy štěstí po českém rekordu a gratulaci od sestry! Obě jsme emotivní, přiznala Švábíková  Sport.cz
  3. Tyčkařka Švábíková skočila na domácím mistrovství český halový rekord  iDNES.cz
  4. Další posun výše. Švábíková na MČR přeskočila halový rekord, Crouser v USA ten světový  ČT sport
  5. Halový rekord pro tyčkařku Švábíkovou, překážkář Svoboda skončil v bolestech a na nosítkách  Sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

Čína pozorně sleduje, jak velkou cenu Rusko za válku platí, řekl šéf NATO

Lidove noviny

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v sobotu na Mnichovské bezpečnostní konferenci uvedl, že Čína bedlivě sleduje, jakou cenu Rusko platí za svou agresi na Ukrajině. Americká viceprezidentka Kamala Harrisová řekla, že Rusko se chová barbarsky a nehumánně. Podle USA během invaze páchá zločiny proti lidskosti. Moldavská prezidentka Maia Sanduová řekla, že Ukrajina chrání před Ruskem i Moldavsko.

Brno se po šesti kolech dočkalo výhry, odnesl to Baník

Sport.cz

Fotbalisté Brna zvítězili v sobotním 20. kole první ligy nad Ostravou 2:1 a v nejvyšší soutěži bodovali naplno po šesti utkáních. Obě branky nováčka vstřelil Jakub Řezníček, útočník Zbrojovky se díky 13 trefám osamostatnil v čele tabulky kanonýrů. Za hosty snížil deset minut před koncem premiérovým gólem v lize střídající Matěj Šín.

Zase remíza. Olomouc vedení v Liberci neudržela

Sport.cz

Fotbalisté Liberce v sobotním 20. kole první ligy remizovali s Olomoucí 2:2. Domácí poslal už ve druhé minutě do vedení Lubomír Tupta, ale ve 20. minutě srovnal z penalty Mojmír Chytil a v 55. minutě otočil stav bývalý hráč Slovanu Jan Navrátil. V 78. minutě zařídil dělbu bodů Lukáš Červ. Oba soupeři se rozešli smírně i v úvodním vzájemném duelu sezony.

Boleslav zdolala Hradec a na jaře poprvé vyhrála

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v sobotním 20. kole první ligy Hradec Králové 1:0 a v jarní části sezony poprvé zvítězili. Utkání v Lokotrans Aréně, kde hrají oba týmy domácí zápasy, rozhodl ve 48. minutě Vasil Kušej premiérovým gólem v nejvyšší soutěži. Středočeši se posunuli na deváté místo neúplné tabulky, "Votroci" v roli domácích počtvrté za sebou v lize nebodovali a jsou sedmí.