2023

Новости за 25.02.2023

Tolik peněz ženám? Cyklistický boss nese nárůst jejich platů nelibě

iDNES.cz

Známějšího a úspěšnějšího šéfa cyklistické stáje asi nenajdete. Patrick Lefevere, u kterého roky v Quick-Stepu jezdil třeba i Zdeněk Štybar, je ale zároveň velkým kritikem ženské cyklistiky. Podle něj je aktuálně uměle tlačena a většina závodnic si nezaslouží ani minimální mzdu. Její výši ale sám popletl.

ANALÝZA: Rok války ukázal, jak vliv Západu ve světě klesá

iDNES.cz

Škoda, že fact-checkeři, kteří kontrolují kdeco, nerozpitvali, že „celosvětová koalice na podporu Ukrajiny od Atlantiku po Pacifik“, jak nyní Joe Biden řekl v Kyjevě, je ve skutečnosti jen Evropa, USA, Kanada, Japonsko a Jižní Korea.

Co je to za cypoviny? Jaderný reaktor nechceme, raději uhlí, zní z Karvinska

iDNES.cz

Záměr postavit na místě největší české černouhelné elektrárny malý jaderný reaktor místní vyhlížejí s obavami. Bojí se jak radioaktivního paliva, tak i ztráty pracovních pozic. Je navíc pravděpodobné, že v dětmarovické elektrárně pracovní uplatnění pro asi tisícovku místních nezůstane.

Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 50 000 - SeznamZprávy.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 50 000  SeznamZprávy.cz
  2. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii stále stoupá, mrtvých je přes 50 000  iDNES.cz
  3. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl padesát tisíc. Nejméně milion lidí přišel o přístřeší  iROZHLAS
  4. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl padesát tisíc  ceskatelevize.cz/ct24
  5. Nová bilance. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 50 tisíc  denik.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Státy EU se shodly na desátém balíku sankcí proti Rusku - ceskatelevize.cz/ct24

Sport – Zprávy Google

1. Státy EU se shodly na desátém balíku sankcí proti Rusku  ceskatelevize.cz/ct24
  2. Protiruské sankce k výročí invaze. EU se shodla na desátém balíku  Novinky.cz
  3. Státy EU se shodly na novém balíku sankcí, míří na ruský export a banky  iDNES.cz
  4. Státy EU se domluvily na dalším balíčku sankcí proti Rusku | TN.cz  TN.cz
  5. Státy EU se shodly na desátém balíku sankcí proti Rusku | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Češi řídili výhru Barcelony. Sato nejlepší střelec, Veselý MVP

iSport.cz

Tomáš Satoranský a Jan Veselý byli strůjci euroligového vítězství basketbalistů Barcelony nad Monakem 80:70. Satoranský na rozehrávce byl s 15 body nejlepším střelcem zápasu, pivot Veselý zaznamenal 12 bodů a sedm doskoků a byl pro změnu nejužitečnějším hráčem.

Klaus Schwab prohlásil, že elita musí ovládnout umělou inteligenci, jinak lidstvo "unikne naší moci".

Czech Free Press

(Baxter Dmitry, newspunch.com) Známý globalista Klaus Schwab vyzval elity shromážděné na "Světovém vládním summitu", aby se globálně spojily a "ovládly" pokročilé technologie umělé inteligence. Zároveň účastníky varoval, že pokud nebudou jednat rychle, lidstvo "unikne naší moci".

Zakladatel Světového ekonomického fóra (WEF) hovořil během únorového summitu v Dubaji, který byl letos věnován tématu "Utváření budoucích vlád".

Komplikace v boji o poháry, Fulham bere jen bod

Sport.cz

Fotbalisté Fulhamu v 25. kole anglické ligy pouze remizovali 1:1 s Wolverhamptonem a zaváhali v boji o evropské poháry. Hosté vedli po prvním poločase díky brance Pabla Sarabii, za londýnský celek po přestávce srovnal Manor Solomon.

Satoranský s Veselým byli strůjci euroligové výhry Barcelony nad Monakem

Sport.cz

Dorost zvládl souboj o druhé místo! Třinec padl v nájezdech

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - Po pátečním kole extraligy dorostu se energetici vyhoupli zpět na druhé místo a od třetího Třince je dělila pouze gólová bilance. Tato skutečnost a také to, že první vzájemný duel vyhráli energetici až v prodloužení, vneslo do zápasu zajímavý náboj. To se projevilo i na výsledku utkání, kdy po základní hrací době byl stav 2:2. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů. V nich uspěli Matěj Zeman, Vojtěch Čihař a Vít Záhejský. Díky tomu boj o druhé místo vyhráli energetici a na Třinec mají jednobodový náskok. Читать дальше...

Orli v Opavě uhájili těsné vítězství

HC JME Znojemští Orli

Petra Matůšová - Po úvodní oťukávací třetině se v Opavě probudili znojemští střelci, kteří postupně zatížili svatyni Slezanů třemi direkty. Dlouho to vypadalo na poklidnou koncovku, domácím ale stačilo pouhých 37 sekund na to, aby zadělali na infarktovou závěrečnou pětiminutovku. Tu už však Orli zvládli a i v posledním venkovním utkání základní části berou všechny tři body.

Valaši ve šlágru kola berou bod, Třebíč na Lapači uspěla v prodloužení

HC Vsetín

Redakce - Sobotní šlágr kola mezi druhým Vsetínem a první Třebíčí zvládl lépe celek z Vysočiny. Domácí dlouho vedli, poprvé už v první třetině, kdy se trefil Riku Sihvonen. Horácká Slavia stihla ještě v úvodní dvacetiminutovce z Bittnerovy hole vyrovnat, ale domácí si po dalších gólech Miroslava Holce a Luboše Roba vzali náskok zpátky. Třebíč ovšem předvedla velký obrat, když ve třetí části srovnala na 3:3 a v prodlužení rozhodl o bonusovém druhém bodu pro hosty svou druhou trefou v zápase kapitán Bittner.

9. třída podlehla Kometě 7:2

HC Vsetín

Hana Skupinová - 9. třída se v pátek utkala s Kometou, se kterou se naposledy utkali v Prosinci, kdy Vsetín prohrál 5:3. V první třetině padl jen jeden gól, a to do vsetínské brány. Na začátku druhé třetiny Vsetín dorovnal, ale pak vstřelilo gól opět Brno. Vsetín dorovnal i podruhé, načež Kometa opět odpověděla brankou. Třetí perioda už zcela patřila Brnu, které si připsalo další čtyři branky. Následující zápas se odehraje na ledě Vítkovic, kteří jsou třetí v tabulce, tedy dvě místa nad Vsetínem.

Stav byl po většinu utkání s Technikou vyrovnaný, dorostenci však nakonec zvítězili 6:3

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - Jako první se podařilo prosadit Technice, o dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Ve druhé polovině první třetiny padly další dva góly ve prospěch domácího Vsetína. Počátek druhé periody patřil opět Technice, které se podařilo vyrovnat na 3:3. Netrvalo dlouho a domácí byli opět ve vedení. V poslední části utkání se Vsetínští prosadili ještě dvakrát, čímž potvrdili své vítězství v tomto utkání.