Srdce, mozek, ledviny nebo plíce. Důležité orgány, bez kterých se neobjedete, ale o nichž už si ze školy možná mnoho nepamatujete. Zahrajte si na lékaře a zkuste si prověřit své znalosti o lidském těle v našich kvízech.

iDNES.cz

Mohlo by se zdát, že pojem úsporné vaření je nějaká novinka, která tu ještě nebyla a její potřeba vyvstala až s aktuálním růstem cen potravin. Znaly ho ovšem už naše babičky a prababičky, které dokázaly opravdu s málem vykouzlit hostinu. Pojďme se od nich něco naučit a k tomu ještě přidat pár novějších triků.

Skladovací haly rostou v Česku rekordním tempem, covid změnil pohled výrobců

iDNES.cz

Výstavba výrobních a skladovacích hal zažívá rekordní čísla a po řadě let rostou i ceny, za které se skladovací plochy pronajímají. Důvodem jsou obavy firem ze závislosti na dodávkách přes oceán, jež v poslední době přestaly být předvídatelné. Přestal tak fungovat systém založený na tom, že každá součástka dorazí do továrny v pravý čas těsně před finální montáží.

Baví mě fotbal. Ne pozlátko. Trenér Bohemians nejen o životě v Emirátech

iDNES.cz

Přes dvacet let už uteklo, ale vzpomenete si určitě. V bráně Čontofalský, před ním Mareš, v záloze Šírl s Meleckým, v útoku Hartig nebo Šenkeřík a na lavičce přísný kouč Petržela. Tehdy šel z fotbalových Bohemians strach. Nebáli se nikoho, hráli zostra, v lize finišovali čtvrtí, což od té doby nezopakovali. Až letos? Že by? Čtvrté místo, na které se klokani vyškrábali, by tentokrát znamenalo evropské poháry. Což by byla ještě větší senzace než ta z roku 2002.

Zpět z vyhnanství? Fico má šanci na comeback, čeká se souboj expremiérů

iDNES.cz

Před pěti lety touto dobou podával slovenský premiér Robert Fico (na snímku) demisi do rukou tehdejšího prezidenta Andreje Kisky. Politická krize vyvolaná vraždou novináře Jána Kuciaka dosáhla vrcholu a zdálo se, že Ficova éra je u konce. On se ale usmíval: „Nebojte se, já nikam neodcházím,“ vzkazoval. Vyhnanství skutečně zřejmě nepotrvá dlouho, průzkumy teď Ficovi totiž věští návrat na vrchol slovenské politiky.

„Rodinný lékař“ pro jednotlivce. Placený nadstandard kvete přes odpor ministra

iDNES.cz

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) veřejně odmítá placenou nadstandardní lékařskou péči. Jenže nemocnice v Česku se vydávají opačným směrem. Podle zjištění MF DNES různé připlácené služby a balíčky zavádějí další zařízení nebo o zavedení uvažují. A to i ta, která přímo podléhají ministerstvu.

Radost vystřídal smutek. Dorost padl ve druhém zápase s Mladou Boleslaví

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - Druhý čtvrtfinálový zápas nevyšel karlovarským mladíkům úplně podle jejich představ. Energetici nenašli recept na pozorného Břetislava Vystrčila. Jediným střelcem, který proti němu uspěl byl obránce Pavol Cipko. To však na další výhru nestačilo. Energetici se teď musí z této porážky oklepat a v úterý v Mladé Boleslavi, kam se série za stavu 1:1 přesouvá, ukázat znovu svou bojovnost a odhodlání jít za vítězstvím.

Na ledě Slavie junioři nevstřelili branku, série je vyrovnaná

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - Ve druhém kole play-off ligy juniorů se prosadila pouze Slavia Praha. Nejprve v 11. minutě, pár sekund poté co byli Vsetínští opět v plném počtu, kdy se prosadil útočník Tichý. Na počátku druhé třetiny se do brány Vsetína prosadil také obránce Dráb. Poslední gól utkání padla ve 40. minutě od Plíška. Další utkání play-off se Slavii se odehrají na Vsetínském Lapači 20.3. a 21.3. v 18:00.

Deváťákům se proti Kometě nezadařilo

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - První gól utkání padl v 6. minutě ve prospěch hostů z Brna, načež se do poloviny první třetiny do vsetínské brány prosadili ještě dvakrát. Ve 27. minutě hosté opět navýšili svoje vedení na 4:0. Brněnští však na svých střelách neubírali a v poslední části utkání padli v jejich prospěch další dva góly.

Semifinále odstartovalo, první bod bere Vsetín! Série pokračuje v neděli na Lapači

HC Vsetín

Redakce - Semifinálová série mezi Vsetínem a Prostějovem v sobotu odstartovala. V prvním duelu se na Lapači radovali Valaši, kteří Hanáky porazili 4:3 a partii hrané na čtyři vítězství vedou 1:0. Góly Vsetína obstarali Roman Půček, Luboš Rob, Pavel Klhůfek a Pavel Jenyš. Druhý zápas je na programu v neděli od 17:00 rovněž na Lapači, poté se semifinále přesune na led Prostějova.

Slovan předvedl v dramatickém zápasu proti Slavii srdnatý výkon a vybojoval cenný bod

FC Slovan Liberec

Adam Žatečka - Liberec - Ve 24. kole nejvyšší české soutěže zavítala na stadion U Nisy Slavia Praha. Slovan se v prvním poločasu dostal díky brance Červa do vedení. Ovšem Slavii se podařilo ve druhé půli průběh zápasu otočit, když se trefili Olayinka a van Buren. Slovan se nevzdal a v dlouhém nastavení vyrovnal na konečných 2:2 Olatunji.

Béčko přehrálo na těžkém terénu Brandýs 2:0, trefili se Juzvak a Hudák

Redakce - Brandýs nad Labem/Liberec – Slovan zvládl náročné utkání Divize C na půdě posledního Brandýsu nad Labem 2:0. Duel, který poznamenal náročný terén, přinesl první branku v 27. minutě, kdy se trefil kapitán Andrij Juzvak. Po půli přidal druhou trefu našeho mužstva Jakub Hudák.

V těchto výkonech musíme pokračovat, říká záložník Lukáš Červ

Adam Žatečka - Liberec - Po minulém kole, kdy nemohl zasáhnout do zápasu, kvůli kartám, se Lukáš Červ proti „své“ Slavii dostal opět do základní sestavy. Ve 24. minutě poslal Slovan do vedení, avšak svůj gól neslavil. Ve středu pole svedl spoustu těžkých soubojů, ty má ale rád. Poté v 80. minutě střídal. Na tiskové konferenci s úsměvem na tváři odpovídal na dotazy novinářů.

Druhé vyrovnání nepřišlo: Dynamo - Baník 2:1

FC Baník Ostrava

Redakce - Ze Střeleckého ostrova se Baník vrací bez bodu. Na úvodní gól Českých Budějovic ještě dokázal zareagovat vyrovnáním, ve druhé půli však rozhodl domácí Marcel Čermák o konečném výsledku České Budějovice - Baník 2:1.

Dukla Slavii deklasovala čtyřmi góly

Dukla Praha FK

Redakce - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo k vidění derby pražských týmu, na Julisce se představila Slavia Praha B. Bleskový start do zápasu započal gólovou trefou Kozel, na jehož zásah navázali Krch a v druhém poločase také Matějka s Moulisem. Dukla nakonec porazila červenobílé 4:1.