Nejnovějším hitem streamovací platformy Twitch je virtuální avatar Ježíše Krista, který díky technologii umělé inteligence odpoví zájemcům na jakoukoliv otázku. Lidé s ním řeší náročné teologické problémy, ale i recepty na sýrové pomazánky nebo investiční tipy.

Měla oslavovat ženské tělo, rozkoš, vyvrcholení. Měla léčit traumata, nabízet cestu k sexuální emancipaci. Možná to znělo jako zastírací propaganda sektářského byznysu. A právě tak to podle úřadů bylo. Dvě představitelky společnosti OneTaste obžaloval americký stát z organizování nucené práce.

Otec Jiří je předsedou biatlonového svazu, matka Romana bývalá výtečná basketbalistka, sestra se rovněž motá pod koši, bratři zase hrají fotbal. Eliška Hamzová si proto ke sportu vytvořila pevné pouto. „Máme o něm v rodině přehled, ale řešíme i jiné věci,“ ujišťuje.

Němcová je mistryní světa ve sprintu. Češi si z Augsburgu odváží šest medailí

Kanoe klub Spoj Brno

Napsal Anna Hrbáčková dne 11. červen 2023.

Čtyři individuální a dvě hlídkové medaile vybojoval český tým sjezdařů na divoké vodě na světovém šampionátu v Augsburgu. Zlato na kajaku a bronz na singlu slaví Marie Němcová, senzační bronz přidal kanoista František Salaj, na světový triumf z roku 2021 navázala dalším titulem deblová posádka Daniel Suchánek, Ondřej Rolenc. Stříbro bere hlídka kajakářek, bronz hlídka singlířů.

Španělé ovládli Ligu národů, hrdinou brankář Simón. Italové mají bronz

iSport.cz

To bylo drama. Španělští fotbalisté udolali po penaltovém rozstřelu Chorvatsko a ovládli třetí ročník Ligy národů. Finálové utkání v Rotterdamu skončilo po 90 minutách i prodloužení bez branek a poprvé v historii soutěže musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. V nich uspěl výběr „La Roja" 5:4, v šesté sérii rozhodl obránce Dani Carvajal. Brankář Unai Simón chytl dvě penalty.

Španělé si poradili s Chorvaty na penalty a vyhráli fotbalovou Ligu národů

iDNES.cz

Španělští fotbalisté udolali po penaltovém rozstřelu Chorvatsko a ovládli třetí ročník Ligy národů. Finálové utkání v Rotterdamu skončilo po 90 minutách i prodloužení bez branek a poprvé v historii soutěže musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. V nich uspěli Španělé 5:4, v šesté sérii rozhodl obránce Dani Carvajal.

ONLINE: Chorvatsko - Španělsko 0:0. Kdo ovládne Ligu národů? Rozhodnou penalty

iSport.cz

Fotbalová Liga národů dnes večer bude mít ve třetím ročníku třetího jiného vítěze. V rotterdamském finále Španělsko čelí Chorvatsku, hraje se od 20:45. V úvodních 90 minutách branka nepadla. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz. Třetí místo obhájili Italové, kteří porazili Nizozemsko 3:2.

Suverénní Verstappen! Vyrovnal Sennu, v Kanadě na bedně i Alonso a Hamilton

iSport.cz

Nizozemský pilot Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Kanady formule 1 a 41. vítězstvím v kariéře vyrovnal bilanci legendárního Brazilce Ayrtona Senny. Úřadující mistr světa porazil na trati v Montrealu o více než devět sekund Fernanda Alonsa z Aston Martinu, třetí skončil Lewis Hamilton z Mercedesu. Red Bull také oslavil jubilejní 100. vítězství v F1.