Новости за 19.08.2023

Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, Divočina na Slovácku skončila remízou - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, Divočina na Slovácku skončila remízou  Sport.cz
  2. Boleslav v devíti vybojovala remízu, Jablonec stále čeká na výhru - iDNES.cz  iDNES.cz
  3. VIDEO: Slovácko - Ml. Boleslav 2:2. Krádež! Lišák Kalabiška zařídil bod  iSport.cz
  4. Slovácko se protrápilo proti oslabené Boleslavi k remíze, Liberec slaví výhru  denik.cz
  5. Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, hosté dohrávali v devíti, ale remízu udrželi - iDNES.cz  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...

Výmluvy nehodné ministra spravedlnosti, hodnotí Blažkovo ‚náhodné setkání' pirátská europoslankyně - iROZHLAS

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Výmluvy nehodné ministra spravedlnosti, hodnotí Blažkovo ‚náhodné setkání' pirátská europoslankyně  iROZHLAS
  2. Jan Vaculík - Názory Aktuálně.cz  Aktuálně
  3. Staří známí z volejbalu. Jak Blažek popisoval svůj vztah s Nejedlým i schůzky na Hradě  Deník N
  4. Pavel Blažek: Ministr je terčem výsměchu na internetu. Ustojí  Blesk.cz
  5. „Jistý druh práce, který nemůže dělat premiér“. Šídlo se rozpovídal o Pavlu Blažkovi  Parlamentní listy
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v... Читать дальше...

Saúdskoarabský klub al-Ahlí získal dalšího fotbalistu z Evropy, Turka Demirala

Sport.cz

Turecký fotbalový obránce Merih Demiral přestoupil z Atalanty Bergamo do saúdskoarabského klubu al-Ahlí. Nováček nejvyšší soutěže dnes oznámil, že s pětadvacetiletým stoperem podepsal tříletou smlouvu. Podle italských médií za něj klub z Džiddy zaplatí 20 milionů eur (480 milionů korun).

U zpráv z politiky vydržím maximálně tři minuty, přiznal Václav Cílek

Parlamentnilisty.cz

Geolog a filozof Václav Cílek se v rozhovoru pro RadioUniversum.cz zabýval mimo jiné rozdíly mezi generacemi a současnými trendy. „Já často potkávám lidi, kteří mi říkají, a skoro bych řekl, že každou chvíli, že jsou vyhořelí, a často jsou to mladí lidé, pětatřicet, čtyřicet let. Toto nikdy nebývalo,“ zmínil Cílek.

Na oblíbených plážích se objevují falešné cedule. Jsou namířené proti turistům | TN.cz - TN.cz

1. Na oblíbených plážích se objevují falešné cedule. Jsou namířené proti turistům | TN.cz  TN.cz
  2. Španělsko: Aktivisté vyhánějí z pláží turisty lživými plakáty  Blesk.cz
  3. Může za to i Nadal. Na plážích Mallorky se objevily falešné varovné cedule - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

ONLINE: Teplice - Sparta 0:0, hosté opět se změnami. Hrají Pavelka, Laci i Minčev

Fotbal.idnes.cz

Po vypadnutí z Ligy mistrů si chtějí fotbalisté Sparty spravit chuť v 5. kole Fortuna ligy na hřišti Teplic. Do utkání vstupují se stoprocentní bilancí v soutěži, naopak domácí po povedeném začátku získali v posledních dvou zápasech pouze bod. Duel můžete od 18 hodin sledovat v online reportáži.

ONLINE: Teplice - Sparta, hosté opět se změnami. Hrají Pavelka, Laci i Minčev

iDNES.cz

Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, dvě červené, minela brankáře. Přesto mají hosté bod - iDNES.cz - iDNES.cz

1. Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, dvě červené, minela brankáře. Přesto mají hosté bod - iDNES.cz  iDNES.cz
  2. Slovácko - Ml. Boleslav 2:2, Divočina na Slovácku skončila remízou  Sport.cz
  3. Chytal božsky, pak selhal. Parťáci na Trmala řvali marně. Mlčení o Kušejovi  iSport.cz
  4. Boleslav vydřela remízu i v devíti, Jablonec se výhry zase nedočkal - iDNES.cz  iDNES.cz
  5. Oslabenou Boleslav připravila o výhru Trmalova hrubka. Stane se, děláme za tím tlustou čáru, tvrdil Kulič... Читать дальше...

Jsem pořád stejný, jen jsem ve všem pomalejší, říkával Vašo Patejdl

iDNES.cz

Klávesista a zpěvák skupiny Elán, skladatel-hitmaker, se před pár lety vrátil po letech do Čech a zůstal. Strávil zde podzim života. „Povahově se, doufám, neměním. Ani nemám potřebu dál předávat nějaká životní moudra,“ popisoval Vašo Patejdl v roce 2019. O čtyři roky později, 19. srpna 2023, po krátké nemoci zemřel. Přečtěte si jeden z jeho výjimečných rozhovorů.

Bod obnovy. Česká sci-fi boduje ve světě a míří do kin

Novinky

Ještě měsíc zbývá do oficiální premiéry českého sci-fi snímku Bod obnovy. Snímek se již představil divákům na několika filmových festivalech, kde zaujal. Dokázal i získat zahraniční distributory. Nyní představuje také svůj trailer.

Divočina na Slovácku skončila remízou

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi v pátém kole první ligy remizovali v souboji sousedů v tabulce na Slovácku 2:2, když oba góly vstřelili v oslabení. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Filip Vecheta, ve 39. minutě byl vyloučen hostující útočník Matěj Pulkrab, ale Středočeši se prosadili i v deseti. Daniel Mareček v nastavení první půle srovnal a v 53. minutě otočil skóre. Hosté o výhru přišli až v nastavení, kdy střídající Jan Kalabiška potrestal chybu brankáře Matouše Trmala. Poté dostal červenou kartu i mladoboleslavský Benson Sakala. Читать дальше...

SESTŘIH: Slovácko - Ml. Boleslav 2:2. Krádež! Lišák Kalabiška zařídil bod

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka vyválčili v pátém kole FORTUNA:LIGY doma s Mladou Boleslaví bod za remízu 2:2. Domácí sice vedli od 11. minuty a ještě od 39. minuty hráli přesilovku po vyloučení Matěje Pulkraba, jenže David Mareček dokázal dvěma góly duel otočit. Nakonec ale Slovácko bralo aspoň bod, který zařídil Jan Kalabiška, na něhož zapomněl brankář Trmal a nechal se obrat o míč... V závěru viděl ještě červenou kartu hostující Benson Sakala.

iSport.cz

Pardubice prohrály potřetí v řadě

Sport.cz

Fotbalová liga: Liberec - Pardubice 1:0 (13. Frýdek). Liberec zvítězil po třech kolech, Pardubičtí v ligové sezoně už potřetí prohráli.