Новости за 16.09.2023

Fortuna:Liga živě: Pardubice - Slavia - Aktuálně

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Fortuna:Liga živě: Pardubice - Slavia  Aktuálně
  2. Pardubice - Slavia 0:1, Rozhodl Jurečka, Slavia o tři body vede neúplnou tabulku  Sport.cz
  3. Trpišovský trnul, děkoval Mandousovi. Přiznal, že Slavia uvažuje o Hlavatém  iSport.cz
  4. Pardubice se před Slavií nabušily. Ještě se ale potřebují více sehrát, ví Kováč  Pardubický deník
  5. Bylo to na krev, uválčili jsme to. Nula i zákrok potěší  SK Slavia Praha
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Fortuna:Liga živě: Pardubice - Slavia - sport.aktualne.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Fortuna:Liga živě: Pardubice - Slavia  sport.aktualne.cz
  2. AUDIO PŘENOS: Vzchopí se Pardubice? Slavia vede gólem z penalty  Sport.cz
  3. ONLINE: Pardubice - Slavia 0:1, Mandous v závěru likviduje obří šanci domácích - iDNES.cz  iDNES.cz
  5. VIDEO: Pardubice - Slavia 0:1. Penalta stačila, víc nepustil Budinský  iSport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy... Читать дальше...

Demisi, táhněte, křičí na protivládní akci v Praze tisíce lidí, dav je na Letné

Česká Pozice

Odhadem až deset tisíc lidí se v sobotu odpoledne sešlo na Václavském náměstí v Praze na protestu proti vládě, který pořádá neparlamentní strana PRO (Právo Respekt Odbornost). Akce s heslem „Česko proti vládě“ začala ve 14:00. Policisté na místě zadrželi muže, který měl na triku symbol podporující ruskou agresi, podle záběrů šlo o výšivku wagnerovců. Krátce před 18. hodinou dav dorazil na Letnou k budově ministerstva vnitra.

Výteční Češi v Davis Cupu zaskočili i Srby. Blýskl se Menšík, Djokovič hraje debl

Tenisové zprávy - iDnes

Už s jistotou postupu do vyřazovací fáze nastoupili čeští tenisté k poslednímu utkání daviscupové skupiny ve Valencii. A přidali třetí vítězství, nad Srbskem mají po dvouhrách nedostižný náskok 2:0. Singlovou premiéru v týmové soutěži skvěle zvládl osmnáctiletý Jakub Menšík, který smetl Dušana Lajoviče 6:3 a 6:2, následně Jiří Lehečka v souboji jedniček zdolal Lasla Djereho 7:6 a 7:5. Do čtyřhry, která skóre pouze upraví na konečný stav, kapitán Jaroslav Navrátil nasazuje Tomáše Macháče a Adama Pavláska. Читать дальше...

První etapu Rallye Pačejov vyhrál Kopecký, Pech je těsně druhý

iDNES.cz

Už jistý šampion Jan Kopecký vyhrál první etapu Rallye Pačejov, závěrečného závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Po osmi rychlostních zkouškách je druhý s odstupem tří sekund Václav Pech, třetí místo drží Dominik Stříteský.

Hapal bod z Ďolíčku bral: Zasloužený. Z tříobráncovky určitě neustupujeme

iSport.cz

Jestli se Baníku proti někomu v lize daří, jsou to Bohemians. Klokani se z ostravského skalpu radovali naposledy na podzim roku 2018 a i tentokrát si hosté vezou na cestu zpět na Moravu zasloužený bod, který vystřelil 19letý Matěj Šín. „Věděl, že má pomoct, a pomohl,“ pochválil ho kouč Ostravanů Pavel Hapal po remíze 1:1. A vysvětlil i stav útočníka Tanka, který byl podle informací Baníku zraněný, nakonec má ale u vyrovnávací branky asistenci.

ŽIVĚ: Davis Cup Srbsko – Česko. Menšík s Lehečkou zajistili Česku vítězství - ČT sport

1. ŽIVĚ: Davis Cup Srbsko – Česko. Menšík s Lehečkou zajistili Česku vítězství  ČT sport
  2. TENIS ONLINE: Češi porazili i Srbsko a vyhráli skupinu. Ale ještě je tu drama ve čtyřhře s Djokovičem  Sport.cz
  3. Češi v Davis Cupu zaskočili i Srby, na Djokoviče vyzráli v deblu. Zazářil Menšík - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Davis Cup: Česko - Srbsko 3:0. Famózní Menšík a skalp Djokoviče na závěr  iSport.cz
  5. Rozhodnuto! Češi postupují do čtvrtfinále Davis Cupu  Sport.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Florbalisté Střešovic vyhráli v Pohár mistrů nad celkem Köniz Bern 5:2

Sport.cz

Florbalisté úřadujícího českého šampiona Tatranu Střešovice vyhráli úvodní čtvrtfinále Poháru mistrů v Gümligenu nad celkem Köniz Bern 5:2. Hattrickem k tomu pomohl Martin Šindelář. K postupu za týden doma v Praze tak stačí svěřencům trenéra Milana Fridricha i remíza. V případě výhry vítěze švýcarského poháru rozhodne prodloužení či následně nájezdy.

Odpůrci vlády demonstrovali na Václavském náměstí, pak se vydali na Letnou - Novinky.cz

1. Odpůrci vlády demonstrovali na Václavském náměstí, pak se vydali na Letnou  Novinky.cz
  2. OBRAZEM: „Pryč s poskoky USA, pryč z NATO.“ Masa lidí zamířila k Rakušanovu ministerstvu  Echo24.cz
  3. Václavské náměstí: Demonstrace proti vládě - září 2023, zadržený muž  Blesk.cz
  4. Demisi, táhněte, bouřily v Praze proti vládě tisíce lidí. Skončili na Letné - iDNES.cz  iDNES.cz
  5. ŽIVĚ: Na Václavském náměstí se sešly tisíce lidí na protestu proti vládě | ČeskéNoviny.cz  České noviny

Vachouškova paráda! Za odměnu půjde hrát za béčko, usmál se trenér

iSport.cz

Bitva Karviné s Teplicemi (0:1) v 8. kole FORTUNA:LIGY moc krásy nepobrala, ale klíčová akce stála za to. Devatenáctiletý útočník Tadeáš Vachoušek přišel na hřiště v 72. minutě, o deset minut později drze vymíchal hned dva soupeře a přihrál na vítězný gól Daniela Fily. „Za odměnu půjde hrát zítra za béčko,“ pousmál se teplický trenér Zdenko Frťala.

Černou sérii Baníku utnul superžolík. Šínovi na gól stačila minuta na place - Sport.cz

1. Černou sérii Baníku utnul superžolík. Šínovi na gól stačila minuta na place  Sport.cz
  2. Hapal bod z Ďolíčku bral: Zasloužený. Z tříobráncovky určitě neustupujeme  iSport.cz
  3. Bohemians - Ostrava 1:1, Baník na hřišti Bohemians v závěru zachránil remízu  Sport.cz
  4. Bohemians - Ostrava 1:1, góly až v závěru, hostům trefil bod Šín - iDNES.cz  iDNES.cz
  5. ONLINE + VIDEO: Bohemians - Baník 0:0. Najde Hapal recept na Klokany?  iSport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...

Černou sérii Baníku utnul superžolík. Šínovi na gól stačila minuta na place

Sport.cz

Přišel, viděl a vyrovnal. Záložníkovi Matěji Šínovi po nástupu na hřiště stačilo pouhých 60 vteřin, aby vystřelil Baníku remízu 1:1 v našlapané aréně Bohemians. Důležitý moment pro ostravskou partu: na čtvrtý pokus uhrála první venkovní bod v sezoně. „Prohrávali jsme, ale nevzdali jsme to. Vždycky bojujeme až do konce, to je naše mentalita,“ poznamenal Šín.

Florbalisté Střešovic vyhráli v Pohár mistrů nad celkem Köniz Bern

iDNES.cz

Florbalisté úřadujícího českého šampiona Tatranu Střešovice vyhráli úvodní čtvrtfinále Poháru mistrů v Gümligenu nad celkem Köniz Bern 5:2. Hattrickem k tomu pomohl Martin Šindelář. K postupu za týden doma v Praze tak stačí svěřencům trenéra Milana Fridricha i remíza. V případě výhry vítěze švýcarského poháru rozhodne prodloužení či následně nájezdy.

SESTŘIH: Bohemians - Baník 1:1. Drama na konci. Šín trefil bod

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians v rámci 8. kola FORTUNA:LIGY v Ďolíčku remizovali s Baníkem 1:1. V prvním poločase se vyznamenal ostravský Jiří Boula, který vyslal ve 27. minutě dělovku na Jedličkovu bránu. Brankář Bohemians dokázal míč dobrým zákrokem vytěsnit na břevno. V 80. minutě se prosadil obránce Bohemians Antonín Křapka. Robert Hrubý poslal do vápna načechraný bochánek a Křapka hlavou míč uklidil za Letáčkova záda. Ostravský Matěj Šín naskočil do utkání v 86. minutě a zařídil ostravským bod. Po minutě... Читать дальше...

Ostrava v NATO, Praha chtěla vystoupit. „Protest jsem zaznamenal okrajově“, řekl Fiala

ECHO24

Premiér Petr Fiala (ODS) sobotní shromáždění proti vládě v centru Prahy zaznamenal jen okrajově. Byl na Dnech NATO, kde podle něj lidé vyjadřovali podporu členství Česka v Severoatlantické aliance i krokům jeho vlády. Fiala to napsal ve vyjádření. Na Václavském náměstí se sešly tisíce lidí, kteří se po více než dvou hodinách poslouchání projevů vydaly na pochod městem.

Nečekaný krach Verstappena v kvalifikaci VC Singapuru, vyhrál Sainz

iSport.cz

Večerní kvalifikace Velké ceny Formule 1 v Singapuru nabídla hned několik překvapení. O to největší se postaral lídr šampionátu Max Verstappen, který se po rekordních deseti vítězstvích za sebou nedokázal probojovat do poslední části kvalifikace a skončil jedenáctý.

Opiová chýše na vlastní oči. Jak to chodí u posledních kuřáků opia ve Vietnamu

iDNES.cz

Říká se, že opium je v dnešním Vietnamu už zapomenutá historie. Ale je tomu opravdu tak? Chtěl jsem to prozkoumat přímo na místě mezi místními Hmongy, kteří bývali jeho produkcí proslulí. Ukázalo se, že kuřáci opia v zemi sice ještě úplně nevymřeli, ale ani zdaleka jich už není tolik jako v dobách Francouzské Indočíny.

Poprvé na demonstraci v roce 1989. A už zase chodím... Senior řekl vše. Fiala zatracen, Babiš vzpomínán