2023

Новости за 21.09.2023

Welcome, Ian. Americká posila Liberce vytáhla přesilovkový kanón

Hokej.cz

Z pozice quarterbacka na modré řídí početní výhody Tygrů, trenérský štáb mu zatím dopřává prostor plnými doušky. Zámořský bek Ian McCoshen se v předehrávce s Třincem odvděčil premiérovým gólem, když ve druhé třetině tvrdou ránou překonal gólmana Mazance.

Fotbalisté Sparty porazili v Evropské lize Aris Limassol 3:2, obrat zařídil dvěma góly Krejčí - iROZHLAS

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Fotbalisté Sparty porazili v Evropské lize Aris Limassol 3:2, obrat zařídil dvěma góly Krejčí  iROZHLAS
  2. Sparta - Aris Limassol 3:2, výhra díky standardkám, Krejčí dva góly dal i zavinil  iDNES.cz
  3. Evropská liga: Sparta - Limassol 3:2. Obrat ve skóre řídil Krejčí  iSport.cz
  4. Evropská liga - preview 1. kola skupinové fáze  EuroFotbal.cz
  5. Takhle to řešit nemůžu, štvaly Krejčího chyby. Za výhru i výkon týmu byl šťastný  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...

Řež mezi spojenci. Obilí a volby vyhrotily vztahy Polska a Ukrajiny

Česká Pozice

Polsko oznámilo, že už neposílá zbraně na Ukrajinu. Přitom to bylo právě Polsko, které bylo největším zastáncem válčící Ukrajiny a vyčítalo západoevropským zemím malou podporu Kyjevu. Polským prohlášením vygradoval polsko-ukrajinský spor, který začal hádkou kolem polského zákazu dovozu ukrajinského obilí do Polska. Co bude dál?

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

iDNES.cz

Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu chlapců a děvčat. Psycholožka a terapeutka Vlaďka Bartáková však připomíná, že před výchovnými postupy je nejprve dobré ošetřit emoce dítěte a vzájemný vztah. „Proto rodičovství děláme, i když je někdy těžké,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Když jste jediný, kdo může s genetikou nevinnému pomoci, musíte, říká znalec

iDNES.cz

Chcete zjistit svůj původ? Váháte nad testem otcovství? S takovými otázkami pomáhá Daniel Vaněk, expert na výzkum DNA s vlastní laboratoří. Dokáže v ní také najít třeba důkazy k osvobození neprávem odsouzených či původ kožichu u pytláků. „Analýzu DNA lze provézt prakticky z každého typu lidské tkáně,“ vysvětluje v rozhovoru pro Magazín Víkend DNES.

Ricciardo a Cunoda zůstávají v AlphaTauri, ale co bude s Lawsonem?

iDNES.cz

Stáj AlphaTauri vsadí i v příští sezoně mistrovství světa formule 1 na australsko-japonskou dvojici Daniel Ricciardo, Júki Cunoda. Podle informací ESPN by tým mohl dohodu s oběma jezdci oficiálně oznámit před víkendovou Velkou cenou Japonska v Suzuce. Budoucnost rezervního jezdce Liama Lawsona u týmu je podle serveru zatím nejasná.

Státní zástupce nekonal, milion švýcarských franků zmizel. „Dopis jsem neviděl, nedokážu si to vysvětlit.“

Parlamentnilisty.cz

Státnímu zástupci Marku Solarovi hrozí snížení platu o dvacet procent kvůli ztraceným milionům franků na švýcarském účtu. Kvůli nereagování na dopisy ze strany švýcarské prokuratury byl odblokován milion franků, tedy téměř 25,5 milionu korun. Pražská vrchní zástupkyně, která na Solara kárnou žalobu podala, o tom, zda peníze na švýcarském účtu zůstaly, nebo ne, podle svých slov neví.

ONLINE: Sparta - Aris Limassol, hrají Vitík, Preciado, Laci i Olatunji

iDNES.cz

Sparťanští fotbalisté vstupují do hlavní fáze Evropské ligy zápasem s Arisem Limassol. Kyperský šampion hraje skupinu pohárů vůbec poprvé, jak si povede v premiéře, kterou uvidí vyprodaná pražská Letná? Zápas můžete od 21 hodin sledovat v podrobné online reportáži minutu po minutě.

Kreml hledá příležitost k vycouvání z války. Čeká na změnu na Západě, míní ruský expert na tajné služby - iROZHLAS

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Kreml hledá příležitost k vycouvání z války. Čeká na změnu na Západě, míní ruský expert na tajné služby  iROZHLAS
  2. Rusové přišli o nadvládu v Černém moři, odhalili experti. Kyjev postupně obnovuje provoz přístavů  Blesk.cz
  3. Ukrajinský námořní dron poškodil ruskou raketovou loď Samum  Echo24.cz
  4. Pro ruskou flotilu už není bezpečná žádná část Černého moře, píše The Wall Street Journal  iROZHLAS
  5. Kreml hledá příležitost, jak vycouvat z války. Vyčkává velkou změnu na Západě... Читать дальше...

Třinec má první výhru v sezoně. S Libercem se nadřel, rozhodl až závěr

Hokej.iDnes.cz

Třinečtí hokejisté čekali na první úspěch v extraligové sezoně do 3. kola. V předehrávce si doma poradili s Libercem 4:1. Po první třetině sice vedli už 2:0, rozhodl však až druhý gól Marka Daňa v zápase. Slovenský útočník v 57. minutě trefil vedení 3:1, v poslední minutě skóre završil do prázdné klece jeho krajan Richard Pánik.

Třinec zdolal Liberec a má první výhru v sezoně. Dvakrát se trefil Daňo

iSport.cz

Třinečtí hokejisté porazili ve 3. kole extraligy na svém ledě Liberec 4:1 a vyhráli poprvé v sezoně. Obhájce titulu položil základ úspěchu v úvodní třetině, po které vedl 2:0 po gólech Petra Vrány a Marka Daňa. Zápas zdramatizoval Ian McCoshen první trefou v české extralize. Vítězství Ocelářů zpečetili Daňo a Richard Pánik při risku hostů bez gólmana.