World News in Czech
2023

Новости за 08.10.2023

Úhel ruky? Pro někoho hraniční, pro mě lehce za hranou, vysvětlil Pechanec kontroverzní penaltu v Liberci

Sport.cz

Velké emoce vzbudil v nedělním zápase Liberce se Slavií (2:3) moment, k němuž došlo pět minut po přestávce. Míč se po odrazu od země a Ogbua otřel o loket libereckého Preislera. Po intervenci VAR hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Mick van Buren a vyrovnal na 2:2. Po utkání, které nakonec Slavia vyhrála 3:2, rozhodčí sporný moment okomentoval.

Čtrnáctý triumf pro Verstappena. Mistr světa vládl v Kataru před McLarenem

iSport.cz

Staronový mistr světa formule 1 Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Kataru a v sedmnáctém závodě sezony vybojoval čtrnácté vítězství. Nizozemský pilot stáje Red Bull navázal na okruhu v Losailu na páteční triumf v kvalifikaci a druhé místo ze sobotního sprintu, v kterém si zajistil třetí titul šampiona.

Další týden, další titul. Macháč už vyšplhal do osmé desítky

Sport.cz

Nemluví do větru a kuje železo, dokud je žhavé. Tenista Tomáš Macháč dál surfuje na vlně podzimní formy. Minulý týden ovládl silně obsazený challenger v Orléans a navázal na něj i v 300 kilometrů vzdáleném Mouilleron-le-Captif. Další titul mu zajistil posun už na 79. příčku ATP. Výš hráč, který v pátek oslaví 23. narozeniny, zatím ještě nebyl.

Kometě pomohly k obratu přesilovky. Dva body bereme, tvrdil autor klíčové trefy Ščotka

Sport.cz

V pátek padli po boji v Pardubicích, ale doma se v dalším extraligovém utkání blízkých soupeřů s Olomoucí znovu vrátili na vítěznou vlnu. Hokejisté Komety vyrovnali šest minut před koncem základní hrací doby ve dvojnásobné přesilovce na 2:2 a další trefou v početní převaze si v prodloužení zajistili dvoubodový zisk.

Izraelských rukojmí přibývá. Hamás unáší hlavně bezbranné ženy, děti a seniory | TN.cz - TN.cz

Sport – Zprávy Google

1. Izraelských rukojmí přibývá. Hamás unáší hlavně bezbranné ženy, děti a seniory | TN.cz  TN.cz
  2. VIDEO: Ozbrojenci zajali desítky Izraelců, zakrvavené je vláčeli po ulicích  iDNES.cz
  3. Na ženy a děti nebudeme brát ohledy, burcují Palestinci  Novinky.cz
  4. Máme dost zajatců na výměnu za všechny vězněné Palestince, oznámil Hamás  iDNES.cz
  5. Hamás zajal šest desítek lidí, včetně bývalého velitele izraelských sil u Gazy  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

Světové žebříčky univerzit diskriminují české vysoké školy, míní prof. Krištoufek

ECHO24

S novým akademickým rokem vychází i čerstvé akademické světové žebříčky vysokých škol a univerzit. A stejně jako se pravidelně na prvních místech umisťují ty nejslavnější univerzity, tj. Oxford, Cambridge či americké školy z Ivy League, se české univerzity umisťují spíše na zadních pozicích, za což schytávají veřejnou kritiku. Jak ale naznačil prorektor Univerzity Karlovy Ladislav Krištoufek, za postavení českých škol nestojí ani tak kvalita, ale spíše celková zaujatost tvůrců žebříčků.

Online: Grand Prix Kataru 2023 - F1sport.cz

1. Online: Grand Prix Kataru 2023  F1sport.cz
  2. Verstappen nedal nikomu šanci, hlavní závod v Kataru ovládl jako správný šampion  Sport.cz
  3. Verstappen den po zisku titulu ovládl závod v Kataru před jezdci McLarenu  iDNES.cz
  4. PROHLÁŠENÍ po závodě: Zatraceně fyzicky náročné, shodují se jezdci  F1NEWS.cz
  5. Verstappen oslavil zisk titulu triumfem v Kataru, na pódiu byli už jen jezdci McLarenu  ČT sport
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Online: Grand Prix Kataru 2023 – F1sport.cz - F1sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Online: Grand Prix Kataru 2023 – F1sport.cz  F1sport.cz
  2. Verstappen den po zisku titulu ovládl závod v Kataru před jezdci McLarenu - iDNES.cz  iDNES.cz
  3. GRAFIKA: Startovní rošt GP Kataru - Alonso z 2. řady, McLareny za Ferrari  F1NEWS.cz
  4. Dramatický sprint vyhrál Oscar Piastri. Verstappen získal titul mistra světa  F1sport.cz
  5. Můj nejlepší titul, zářil Verstappen. Příští rok to bude mít těžší - iDNES.cz  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy... Читать дальше...

Třinecký útočník Roman čekal na gól padesát zápasů. Já to ani nechci počítat, pousmál se

Sport.cz

Neuvěřitelných padesát zápasů čekal v hokejové extralize na vstřelenou branku slovenský útočník Třince Miloš Roman. Trefil se 30. prosince loňského roku doma proti Liberci (6:3) od té doby na cestě za čtvrtým mistrovským titulem v řadě i při rozjezdu nové sezony gólově mlčel. Dočkal se po 281 dnech v sedmé minutě utkání 9. kola proti Karlovým Varům.

Velká pardubická skončila tragédií. Taxis byl pro Stuka fatální, žokeje Lišku oživovali | EuroZprávy.cz - EuroZprávy.cz

1. Velká pardubická skončila tragédií. Taxis byl pro Stuka fatální, žokeje Lišku oživovali | EuroZprávy.cz  EuroZprávy.cz
  2. Vítěz Faltejsek o kolizi na Taxisu: Pořád obtížná překážka, soupeř neměl třmeny - iDNES.cz  iDNES.cz
  3. Sacamiro vyhrál Velkou pardubickou, na Taxisu spadlo sedm koní  Jezdci.cz
  4. Velká pardubická 2023: vyhrál Sacamiro s žokejem Janem Faltejskem  iSport.cz
  5. VIDEO: We are the champions, vítali vítězného Sacamira doma na Hané  Olomoucký deník
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Velká pardubická skončila tragédií. Taxis byl pro Stuka fatální, žokeje Lišku oživovali - EuroZprávy.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Velká pardubická skončila tragédií. Taxis byl pro Stuka fatální, žokeje Lišku oživovali  EuroZprávy.cz
  2. Velkou Pardubickou vyhrál favorizovaný Sacamiro!  Sport.cz
  3. Pád na Taxisu, vyhrál hlavní favorit. Velkou pardubickou ovládl Sacamiro  iDNES.cz
  5. Velkou pardubickou vyhrál Sacamiro s žokejem Faltejskem. Závod dokončilo pouze osm koní  iROZHLAS

ŽIVĚ: Hokejová extraliga Hradec Králové – Pardubice 1:3. Smoleňák rozhodl o výhře Kladna - ČT sport

1. ŽIVĚ: Hokejová extraliga Hradec Králové – Pardubice 1:3. Smoleňák rozhodl o výhře Kladna  ČT sport
  2. Dynamo ovládlo derby! Třinec měl nabito, Sparta selhala, výhru Kladna zařídil Smoleňák  Sport.cz
  3. Derby patří lídrovi z Pardubic. Vítkovice jsou poslední, prohrála i Sparta  iDNES.cz
  4. Dynamo ovládlo derby, druhý je Litvínov. Pád Sparty, Smoleňák zařídil výhru  iSport.cz
  5. TELH ONLINE: Plzeň – Vítkovice 1:0, navrch má i Kladno. Derby v Hradci i Brně  Hokej.cz

Mladík a dívka se těšili na hudební festival. Unesli je radikálové

Novinky

Mezi lidmi unesenými během útoku palestinských radikálů na Izrael je podle všeho i mladý izraelský pár, který se účastnil tanečního festivalu nedaleko kibucu Urim. Na sociálních sítích se objevily záběry, jež únos zachycují. Radikálové odvlekli do Gazy více než sto izraelských rukojmí z řad civilistů i vojáků.

Preisler: Penalta? Úsměvná! Motivace od Douděry, on někdy řekne nesmysl

iSport.cz

Slovan vlétl na Slavii jako utržený ze řetězů, a jak přiznal i střelec druhého gólů Dominik Preisler, motivací byl výrok Davida Douděry před utkáním, kdy řekl, že v Liberci bude bránit 11 lidí vlastní bránu. Přesto domácí padli 2:3 a mohla za to i sporná penalta. „Myslím, že jsme jim v první půli ukázali, jak se hraje fotbal. Škoda, že to na body nestačilo,“ litoval liberecký hráč.

SESTŘIH: Liberec - Slavia 2:3. Skvělý úvod, sporná penalta a hrdina Zafeiris

iSport.cz

Fotbalisté Slavie zvládli náročný duel v Liberci, kde v 11. kole FORTUNA:LIGY zvítězili 3:2. Sešívaní prohrávali v osmé minutě po hlavičce Dominika Preislera už 0:2, v 16. minutě ale zvládl na drtivý nástup Slovanu zareagovat Ivan Schranz, jenž si pohlídal ofsajdovou hranici a snížil. Krátce po začátku druhé půle pak vyrovnal ze sporné penalty Mick van Buren a pomalu se zdálo, že Pražané ztratí podruhé za sebou ligové body. To však odmítl Christos Zafeiris, který proletěl obranou Slovanu a dokonal obrat ve skóre.

Vykopnout je. Otřesené Německo se ozvalo proti slavícím migrantům

Parlamentnilisty.cz

Po útoku Hamásu na Izrael v Německu skupina Samidoun rozdává sladkosti, aby Palestinu podpořila. „Děsivá glorifikace strašné války,“ odsoudil činy skupiny starosta obvodu Berlín-Neukölln Martin Hikel (SPD). Proti antisemitismu se vyslovil i politik CDU Manuel Hagel. Lidé oslavující útok na Izrael podle jeho názoru v Německu nemají místo.

Vyloupená Sparta, pomohl i uzdravený Knot. Minutáž si musím zasloužit, tvrdí - iDNES.cz - iDNES.cz

1. Vyloupená Sparta, pomohl i uzdravený Knot. Minutáž si musím zasloužit, tvrdí - iDNES.cz  iDNES.cz
  2. Přestával jsem cítit nohu a pak to šlo ráz naráz. Český reprezentant o návratu k hokeji po operaci  Sport.cz
  3. Knot je zpět po operaci: Byl jsem z toho smutný. Minuty si musím zasloužit  iSport.cz