2023

Новости за 21.10.2023

Žabiny trápily USK Praha dlouhé minuty, letitá vítězná série však odolala

iDNES.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály 276. ligový zápas v řadě, ale v repríze jarního finále na palubovce Žabin musely o prodloužení rekordní série hodně bojovat. Domácí tým většinu prvního poločasu vedl a v úvodu poslední čtvrtiny měl k dobru čtyři body, nakonec ale favoritkám podlehl 50:63.

Liberecký Červ o skalpu Plzně: Od úvodu jsme měli v hlavách, že to zvládneme - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Liberecký Červ o skalpu Plzně: Od úvodu jsme měli v hlavách, že to zvládneme  iDNES.cz
  2. Slavia se nadřela, ale slaví výhru. Plzeň shořela v Liberci. Ve Zlíně padl neuvěřitelný rekord  Sport.cz
  3. SESTŘIH: Liberec - Plzeň 3:0. Hosté vyhořeli, ztráta na čelo může narůst  iSport.cz
  4. Viktoriáni propadli v Liberci, bez brankáře Staňka třikrát inkasovali  Plzeňský deník
  5. Vyhovuje mi, když se hraje častěji, říká Bucha. V Liberci čeká těžký zápas  denik.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Itálie a Slovinsko obnovily kontroly na svých hranicích

ECHO24

Itálie a Slovinsko dnes obnovily kontroly na svých hranicích. Itálie se rozhodla zavést namátkové kontroly na hranici právě se Slovinskem, které se pak rozhodlo zpřísnit dohled na své hranici s Maďarskem a Chorvatskem. Obě vlády to odůvodnily migrací i vyššími bezpečnostními hrozbami. Kontroly budou trvat do konce října s tím, že je možné zpřísněný režim prodloužit.

PSG si doma poradilo se Štrasburkem. Mbappé se prosadil z penalty

iSport.cz

Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy nad Štrasburkem 3:0 a přinejmenším na pár hodin ovládli čelo tabulky. Hlavní roli hrál opět Kylian Mbappé, který nejprve proměnil penaltu a po půlhodině připravil druhý gól pro Solera. Na první pozici se ještě dnes může vrátit Nice, pokud ve večerním zápase zdolá Marseille.

Zápas st.dorost podzim 08/2023 dne 21.10.2023

ČAFC Praha

SO – 21.10. – Zápas st.dorost podzim 08/2023 – SK Čechie Uhříněves – ČAFC – hrajeme od 15.15h, sraz v 14.15h na hřišti SK Čechie Uhříněves, adresa: Vachkova 787/37, 104 00 Praha 22-Uhříněves, MAPA. Nominace: všichni. Konečný výsledek je výhra ČAFC 1:6 (0:2).

Další neobvykle teplý podzimní den. Třetina stanic hlásí teplotní rekordy - iDNES.cz

1. Další neobvykle teplý podzimní den. Třetina stanic hlásí teplotní rekordy  iDNES.cz
  2. V Česku padlo 30 teplotních rekordů, bylo i přes 24 stupňů  Novinky.cz
  3. Páteční počasí přepsalo stoleté rekordy, bylo i přes 24 stupňů Celsia - Aktuálně.cz  Aktuálně
  4. Česko málem zažilo tropickou noc, teploty až nad ránem klesly pod 20 °C  iDNES.cz
  5. Počasí si dělá, co chce. Na jižní Moravě padají teplotní rekordy, vítr nabírá na síle | TN.cz  TN.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

Tesly i enyaqy mají hlad. Elektromobily odebírají čím dál více energie - E15.cz

1. Tesly i enyaqy mají hlad. Elektromobily odebírají čím dál více energie  E15.cz
  2. Pouhá dvě procenta. Využití dobíjecích stanic pro elektromobily je zatím v Česku tristní  Hospodářské noviny
  3. Až přijdou dostupná bateriová auta, elektromobilita se v Česku rozběhne, věří automobilky i energetické firmy  Hospodářské noviny
  4. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

S medvědobijcem proti EU

Česká Pozice

Už brzy se na Slovensku ujme svých úřadů nová vládní garnitura. Staronový premiér Robert Fico tlačí na tempo, protože by se rád už příští týden zúčastnil summitu Evropské unie.

Další neobvykle teplý podzimní den. Třetina stanic hlásí teplotní rekordy

iDNES.cz

Češi zažili další nadprůměrně teplý den. Teplotní rekordy v sobotu padly na třetině ze 160 stanic, kde se měří aspoň 30 let. Nejtepleji bylo ještě v noci v Karviné, kde teploměr ukázal 24,3 stupně Celsia. Odpoledne bylo 24 stupňů v Opavě a Pohořelicích na Brněnsku. Teplotní rekord velmi pravděpodobně padl také v pražském Klementinu, kde se údaje zaznamenávají od roku 1775, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zděšený Vrba po blázinci 5:9 chválil útok. Obrana? Nejšílenější, co zažil

iSport.cz

Zachoval dekorum. Žádná silná slova, kritika konkrétních hráčů. Pavel Vrba se Zlínem padl ostudně 5:9 s Mladou Boleslaví, přesto nechal zkušený kouč nervy v klidu. Aspoň před novináři. Po tiskové konferenci zapadl zpátky do šatny probrat s týmem, proč se ve druhém poločase tak sesypal. Abdikaci na svou funkci neoznámil. „Za koučem jednoznačně stojíme,“ řekl poté obránce Rudolf Reiter.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 3:0. Hosté vyhořeli, ztráta na čelo může narůst

iSport.cz

Fotbalisté Liberce se ve 12. kole FORTUNA:LIGY střetli na domácím trávníku s Plzní (3:0). O úvodní branku se v 17. minutě postaral útočník Slovanu Lubomír Tupta. Střelou zpoza šestnáctky se štěstím překonal brankáře Plzně. Branku číslo dvě zařídil nikým nehlídaný Luka Kulenovič a na konečných tři nula zvyšoval Lukáš Červ. Plzeňští si prohrou komplikují honbu pražských „S“.

Kdo a jak dával góly? Trenéři na infarkt. Ustojí rekordní přestřelku kouč Vrba? - iDNES.cz

1. Kdo a jak dával góly? Trenéři na infarkt. Ustojí rekordní přestřelku kouč Vrba?  iDNES.cz
  2. Zlín - Ml. Boleslav 5:9, Absolutní rekord české ligy! Ve Zlíně padlo čtrnáct branek  Sport.cz
  3. Rekord ve Zlíně: Kulič v šatně řval, pak nevěřil. Ustojí Vrba propadák?  iSport.cz
  4. Čtrnáct tref ve Zlíně! Liga zažila nejgólovější duel, Liberec zaskočil Plzeň  iDNES.cz
  5. Matějovský připomíná Vrbovi Horvátha. Jen je lehčí, vtipkuje kouč Ševců  Sport.cz