2023

Новости за 28.10.2023

SESTŘIH: Slovácko - Liberec 1:1. Dělbu zařídil Tupta, Petrželův gól nestačil

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 13. kole první ligy s Libercem 1:1. Domácí poslal do vedení v 10. minutě Milan Petržela, o šest minut později vyrovnal Lubomír Tupta. Slovácko v nejvyšší soutěži ztratilo na vlastním stadionu body po předchozích třech výhrách. Slovan nezvítězil ani v šestém venkovním utkání této ligové sezony a získal tam jen čtyři z celkových 13 bodů. V neúplné tabulce poskočil tým z Uherského Hradiště na šesté místo, Severočeši zůstali devátí.

iSport.cz

Cambiaso v sedmé minutě nastavení vystřelil Staré dámě výhru

Sport.cz

Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize porazili Veronu 1:0 gólem Andrey Cambiasa ze sedmé minuty nastavení a ujali se vedení v neúplné tabulce. „Starou dámu“ mohou v případě výhry v neděli opět předstihnout oba milánské kluby. Inter bude hostit doma AS Řím, který ve čtvrtek porazil pražskou Slavii, AC Milán zavítá do Neapole.

Sassuolo remizovalo s Boloňou

Sport.cz

Italská fotbalová liga - 10. kolo: Sassuolo - Boloňa 1:1 (44. Boloca - 3. Zirkzee), 18:00 Lecce - FC Turín, 20:45 Juventus Turín - Hellas Verona.

Lukašenko gratuloval Čechům k svátku. Jsme připraveni na spolupráci, uvedl

iDNES.cz

Kontroverzní běloruský vůdce Alexandr Lukašenko poblahopřál občanům České republiky k jejich státnímu svátku a naznačil, že jeho země je připravena obnovit spolupráci. Vztahy mezi Běloruskem a Českem jsou napjaté. Minsk je blízkým spojencem Ruska a podporuje ho i v jeho válce vedené proti Ukrajině, které zase pomáhá Praha.

Votroci přetlačili doma Teplice

Sport.cz

Fotbalisté Hradce Králové ve 13. kole první ligy zdolali doma 1:0 Teplice. Souboj sousedů v tabulce rozhodl v 41. minutě premiérovou brankou v ročníku nejvyšší soutěže slovenský záložník Lukáš Čmelík. Domácí se vítězstvím posunuli na 10. místo o bod před dnešního soupeře.

Nejlepší outfity Evy Pavlové: Růžová a modrá vládne šatníku první dámy – eXtra.cz - eXtra.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Nejlepší outfity Evy Pavlové: Růžová a modrá vládne šatníku první dámy – eXtra.cz  eXtra.cz
  2. Eva Pavlová: Rudé šaty na předávání státních vyznamenání  Blesk.cz
  3. „Typická česká vyčůr*nost!“ Pavlová odhalila, proč vstoupila do armády. Lidé to slyšeli  Parlamentní listy
  4. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Plekancův „učeň“ z Kladna: Hokej vidí jinak. Ovlivnil i ty, co o to nestáli

iSport.cz

Ještě v minulé sezoně spolu nastupovali v první formaci. Adam Kubík s Tomášem Plekancem táhli Kladno a byli jeho rozdílový hráči. Teď už v dresu Rytířů není ani jeden. Talentovaný útočník přestoupil v létě do Budějovic a legenda oznámila konec kariéry. „Hokej vnímá jinak než ostatní. Je to hodně velký detailista,“ řekl na adresu bývalého spoluhráče útočník Motoru.

Chystá se něco velkého !!!

Czech Free Press

Nejprve pár faktů:

USA soustřeďují obrovské námořní síly ve východním Středomoří, Rudém a Arabském moři

Několik států NATO také vysílá válečné lodě, aby se připojily k této rostoucí flotile.

V regionu pravděpodobně již číhá neznámý počet ponorek USA a NATO.

V oblasti Perského zálivu je již značná přítomnost amerických leteckých sil.

Izrael zjevně spolupracuje s USA/NATO ve všem, co se chystá.

Hradec Kr. - Teplice 1:0, neuznané góly na obou stranách, rozhodl Čmelík

iDNES.cz

Po dvou porážkách konečně výhra. Hradečtí fotbalisté uspěli proti Teplicím díky zásahu Čmelíka na konci prvního poločasu. Hosté vzápětí srovnali, ale jejich gól kvůli ofsajdu neplatil, podobně dopadl ve druhém poločase domácí Hais, kterému sudí neuznal pojišťovací trefu. Svěřenci trenéra Kotala si přesto připsali důležité tři body do tabulky Fortuna ligy.

Olomouc - Zlín 0:0, hosté pod novým trenérem získali cenný bod

iDNES.cz

Herní převaha nakonec olomouckým fotbalistům k výhře nad Zlínem nestačila. Hosté pod novým trenérem Červenkou získali ve 13. kole Fortuna ligy cenný bod, ke kterému jim pomohl i skvěle chytající brankář Dostál, který se po zranění vrátil do branky.

SESTŘIH: Olomouc - Zlín 0:0. První bod pro Červenku, Sigma pálila šance

iSport.cz

Po šílené přestřelce a odvolání kouče Pavla Vrby vyrazili fotbalisté Zlína do Olomouce, kde naopak ve 13. kole FORTUNA:LIGY žádný gól nepadl. Nový kouč Bronislav Červenka tak vyválčil první bod, i když Sigma měla několik velkých šancí - hned dvakrát trefila brankovou konstrukci, Ševci mířili do tyče jednou. Podívejte se na VIDEA nejzajímavějších okamžiků zápasu.

Lezec Ondra postoupil ze druhého místa do finále evropské olympijské kvalifikace

Tenisové zprávy - iDnes

Lezec Adam Ondra postoupil ze druhé příčky do finále evropské olympijské kvalifikace. Po pátém místě v boulderingu byl druhý v obtížnosti a nestačil jen na Brita Tobyho Robertse, který vyhrál obě kombinační disciplíny. Z nedělního osmičlenného finále si místo na hrách v Paříži zajistí jen vítěz.