World News in Czech
Ноябрь
2023

Новости за 11.11.2023

ŽIVĚ: Euro Hockey Tour Finsko – Česko 3:3 – ČT sport – Česká televize - ČT sport

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. ŽIVĚ: Euro Hockey Tour Finsko – Česko 3:3 – ČT sport – Česká televize  ČT sport
  2. Finsko - Česko 3:7, Češi zostudili domácí Finy sedmi góly. O celkový triumf na Karjale už nemohou přijít  Sport.cz
  3. ONLINE: Divoká přestřelka v Tampere! Češi vedou nad Finskem 5:3  Hokej.cz
  4. ŽIVĚ: Euro Hockey Tour Švédsko – Švýcarsko 4:2 – ČT sport – Česká televize  ČT sport
  5. Rulík před svými svěřenci smekal: Takhle se vrátit před plnou finskou halou, to je opravdu cenné  Sport.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Boleslav - Pardubice 1:0, o vítězství rozhodl reprezentační nováček Kušej - iDNES.cz

1. Boleslav - Pardubice 1:0, o vítězství rozhodl reprezentační nováček Kušej  iDNES.cz
  2. FOTBAL ONLINE: Bohemians vedou nad Karvinou. Boleslav poskočila na třetí příčku, slaví i Teplice  Sport.cz
  3. Nikl po čtvrté prohře Dynama v řadě: Velmi dobrý výkon, nic nevzdáváme  iSport.cz
  4. FORTUNA:LIGA - souhrn 15. kola: Teplice unikají  EuroFotbal.cz
  5. Č. Budějovice - Teplice 0:1, Teplice vezou z Českých Budějovic tři body, Jihočeši klesli na poslední místo  Sport.cz

Vůdce Hizballáhu si pochvaluje protiizraelské protesty ve městech na Západě

Novinky

Protiizraelské demonstrace ve městech na Západě si v sobotním televizním projevu pochvaloval vůdce šíitského militantního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh. Podle něj to ukazuje na osamocenost židovského státu. Svůj projev pronesl v den, kdy do ulic Londýna na podporu Palestiny vyšly až statisíce lidí.

Den válečných veteránů: odkud se vzaly červené máky na klopě?

Reflex

Během listopadu můžete na ulicích a v médiích potkávat lidi s červeným mákem na klopě. A nejspíš i víte, že se máky nosí na podporu veteránů, případně jako memento světových válek dvacátého století. Což je pravda. Při důkladnějším pohledu je však původ máků mnohem temnější, ale i poetičtější.

Řekové si stěžují na drahotu. Sýr, mléko i chléb zdražily o desítky procent

iDNES.cz

Řecká inflace se v posledních letech nepohybovala v tak závratných výškách jako ta česká a říjnový odhad Eurostatu předvídající meziroční zdražení ve výši 3,9 procenta vyhlíží na první pohled příznivě. Jenže zákazníci v řeckých obchodech teď zjišťují, že tento úhrnný údaj v sobě skrývá i citelné zdražení potravin, často o desítky procent.

Válek politicky posílil. I kdyby nastal jakýkoliv malér, nebude ho snadné nahradit, říká exministr Leoš Heger

Česká Pozice

Novým prvním místopředsedou TOP 09 se na dnešním sněmu vládní strany v Praze stal vicepremiér a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „Přibrat si další agendu v době hrozícího protestu nemocničních lékařů je velmi odvážné,“ hodnotí povýšení svého spolustraníka někdejší ministr zdravotnictví za stejnou stranu Leoš Heger.

Kušej vystřelil výhru Mladé Boleslavi

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi v sobotním 15. kole Fortuna ligy zvítězili na domácím hřišti 1:0 nad Pardubicemi. Utkání rozhodl ve 47. minutě Vasil Kušej.

SESTŘIH: Hradec - Liberec 1:1. Slovan znovu venku nevyhrál, v akci VAR

iSport.cz

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 15. kole první ligy na svém hřišti s Libercem 1:1. Na vedoucí gól domácího Daniela Vašulína ještě v úvodním poločase odpověděl Christian Frýdek. Dvě branky Východočechů po změně stran neplatily kvůli ofsajdu.

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Domácí pod Červenkou bez prohry, nejsou poslední

iSport.cz

Fotbalisté Zlína remizovali v 15. kole první ligy s Jabloncem 1:1 a ani ve čtvrtém soutěžním zápase pod trenérem Bronislavem Červenkou nenašli přemožitele. Domácí poslal do vedení v 19. minutě Antonín Fantiš, za hosty vyrovnal krátce po změně stran Jakub Martinec. Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži potřetí v řadě. „Ševci“ se díky remíze odpoutali z posledního místa, Severočeši jsou se sedmi nerozhodnými výsledky remízovými „králi“ ligy a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo.

iSport.cz

České Budějovice prohrály v 15. kole FORTUNA:LIGY s Teplicemi 0:1 a klesly na poslední místo tabulky. Jediný gól zápasu dal v první půli Tadeáš Vachoušek, domácí žádnou z nadějných příležitostí využít nedokázali. Teplice vyhrály podruhé v řadě a jsou osmé.

iSport.cz

iSport.cz

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 15. kole FORTUNA:LIGY na domácí půdě s Libercem 1:1. Votroci vedli po ráně Daniela Vašulína, na jeho branku však zvládl Slovan zásluhou Christiana Frýdka zareagovat a vyrovnal. Ve druhém poločase pak VAR nejprve neuznal branku Václava Pilaře a poté i gól Filipa Čiháka. Hradec tak přišel o šanci na tři body. Venku znovu nezvítězil Liberec, který na výhru ze soupeřova stadionu v aktuálním ročníku stále čeká. VIDEA ze všech klíčových momentů utkání sledujte na... Читать дальше...

Mannarino zakončil životní sezonu v 35 letech ziskem titulu v Sofii

iDNES.cz

Francouzský tenista Adrian Mannarino porazil na turnaji v Sofii finálového debutanta Jacka Drapera z Británie 7:6, 2:6, 6:3 a zakončil sezonu ziskem třetího letošního titulu. Pětadvacátý hráč žebříčku má za sebou ve 35 letech nejúspěšnější rok kariéry, jeho osobním maximem je vedle tří vyhraných turnajů také 43 vítězných zápasů na ATP Tour.