2017

Новости за 23.11.2017

Eesti aasta auto on Opel Insignia

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония

Tehnikamaailma peatoimetaja Tõnu Ojala tutvustas ka sel aastal "Ringvaates" Eesti aasta auto edetabelit. Aasta autoks 2018 valiti Opel Insignia.

Ilm muutub taas sügiseseks

Talvine ilm on reedeks minevik ning nädalavahetus tuleb juba sügisene.

Fotod: poeg ehitas vananevale isale erilise maja

Postimees

Küsimus, mis saab meie vanematest siis, kui nad enam ise hakkama ei saa, on läbi käinud ilmselt meie kõigi peadest. Üks poeg leidis oma isale aga väga mõnusa ja erilise lahenduse.

Muutumised ja lagunemine on elu pärisosa

Postimees

Luuledebüütide kohta on – üldjoontes põhjendatult – välja kujunenud teatud stereotüüp. Esiteks, luulemina on seal üsna alasti, tema valud ja taotlused varjamatult esil. Teiseks, alustaja ebakindlust kompenseeritakse pingutatud sõnakasutuse, seisukohtade ja liialdustega. Ja viimaks muidugi: debütandid on haprad lillekesed, kellega kriitikud pedagoogilise õrnusega ringi peavad käima.

Eesti võimsaimaks nõiaks kuulutati rahvalemmik Alisa

Postimees

«Eesti selgeltnägijate tuleproovi» finaali jõudsid kolm kõige tugevamat selgeltnägijat. Nendeks olid nõid Helve, kes näeb läbi inimesi ja olukordi, nõid Anete, kelle tugevuseks on taro kaardid ning tume nõid Alisa, kes uurib vanu loitse ja aitab nende abil inimesi.

Žalgiris naasis Euroliigas võidulainele

Postimees

Korvpalli Euroliigas teenis nelja kaotuse kõrvale viienda võidu Kaunase Žalgiris: koduväljakul alistati punane latern Istanbuli Anadolu Efes 91:83.

TTÜ magistrandid ehitasid superkondensaatorite jõul sõitva ratta

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) tootearenduse magistrandid valmistasid superkondensaatorite jõul sõitva ratta, millega tahavad sõita algaval Robotexi messil. Neljapäeval proovisid nad oma ratast TTÜ koridorides.

Juhtkiri: alkoholipoliitika ei peaks olema naljanumber

Postimees

Alkoholipoliitika ja -aktsiisi üle peetav vaidlus võtab üha koomilisemaid ja üksiti kurvemaid vorme. Ometi on teema tõsine nii rahvatervise kui riigieelarve seisukohalt ja seda ei peaks naljanumbriks muutma.

VÄGEV! „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ võitis ülekaalukalt Alisa

Ohtuleht

Täna võistlesid "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" finaalis kristallkäe eest neli nõida: must nõid Alisa, teadjanaine Helve, nooruke Anete ning musta hobusena saate alguses finaalülesandeid kaasa tegema pääsenud Washtara. Võitjaks pärjati 89% häältega võitnud Alisa!

VÄGEV! "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" võitis ülekaalukalt Alisa

Ohtuleht

Vaatlejad ootavad valitsuselt vähem rapsimist

Aasta tagasi astus ametisse Jüri Ratase juhitav valitsus. "Aktuaalse kaamera" küsitletud arvamusliidrid hindavad valitsuse aastat pigem positiivseks, kuid soovitavad vähem rapsimist otsuste langetamisel.

Кальюлайд — российским СМИ: либерализация визового режима с ЕС зависит от РФ

Delfi.ee

Вопрос о либерализации визового режима для российских туристов, которые хотят отдохнуть в Эстонии во многом зависит от России, заявила эстонский президент Керсти Кальюлайд в преддверии саммита Восточное партнерство в Брюсселе, отвечая на соответствующий вопрос ”Газеты.Ru”.

VIDEO | Kaunase Žalgiris kukutas Efesi Euroliiga lõppu

Ohtuleht

Korvpalli Euroliiga üheksanda vooru avasid Kaunase Žalgiris ja Istanbuli Anadolu Efes. Võidumaiku said sedapuhku maista koduperemehed Leedust, kes võitsid kohtumise 91:83.Kohtumist alustasid paremini külalised, kes võitsid avaveerandi 26:22. Teisel veerandajal vedas Leedu meeskonna omakorda ette Edgaras Ulanovas, kelle kontosse oli juba poolajaks kogunenud 20 silma. Poolajapausile mindi Žalgirise 47:44 eduseisus. Kolmandal veerandajal suutsid võõrustajad oma edu veel kahe punkti võrra kasvatada,... Читать дальше...