Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
World News in Estonian
Февраль
2022

Новости за 11.02.2022

Sel talvel on karud ärksama unega kui tavaliselt

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Talveund magavad karud on sel aastal varasemast sagedamini varem ärkvel. Tartu Ülikooli teaduri Egle Tammelehe hinnangul on karud üles ärganud inimloomade tõttu. Viimases juhtumis sai inimene ka kergelt viga, kui ärganud karu ründas kaitseväe keskpolügoonil suusatanud kaitseväelast.

Elu parimas vormis Niskanen näitas klassikasõidus võimu

Postimees 

Soomes oodati 11. veebruari väga suure huviga, sest just sellele kuupäevale määrati olümpiamängude murdmaasuusatamise meeste 15 kilomeetri klassikasõit. Suursoosikuna läks rajale kolmandat olümpiakulda jahtinud Iivo Niskanen, kellel juba Pekingis pronksine autasu kaela asetatud.

Harrastuskalurid võivad Läänemere avaosast kaldale tuua vaid ühe lõhe päevas

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Tänavu tohivad nii võrgu kui ka spinninguga harrastuspüüdjad Läänemere avaosast välja tuua ainult ühe, äralõigatud rasvauimega ehk siis kasvanduses kasvatatud lõhe päevas. Looduslikult paljunenud lõhet ei või harrastuspüüdjad sellel aastal merest kaldale tuua ei elusalt ega surnult. Kutselistel kaluritel on piiriks viis lõhet ööpäevas, olenemata sellest, kas need on looduslikkult paljunenud või kasvanduses kasvatatud.

США допустили вторжение во время Олимпиады и захват Россией Киева

Delfi.ee 

Вторжение России на Украину может начаться до окончания Олимпийских игр в Пекине, заявил советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан, передает Reuters. По его словам, Россия сосредоточила достаточно сил для масштабной операции против Украины.



Asjatundjate hinnangul peaks Saksamaa olema Moskva suhtes kriitilisem

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония 

Venemaa ja lääne vastasseisus on Saksamaa seisukohad Ukraina kriisi kohta põhjustanud kriitikat lääne meedias ja ka Saksamaal riigisiseselt. Eksperdid leiavad, et juhtiv koalitsioonipartei SPD peaks muutma suhtumist Moskvasse kriitilisemaks.

Jüri Kuuskemaa: olen õnnesärgis sündinud, sest tavaliselt sellise infarktiga ellu ei jääda. Aga mina jäin ning tunnen ennast kui viiekuune lapsuke uues elus

Ohtuleht 

„Mind kattis korraga külm higi, olin valudes, minestasin, ärkasin korraks küll teadvusele, aga siis praktiliselt hakkasin surema,“ kirjeldab sügisel 80. sünnipäeva tähistav kunstiteadalane Jüri Kuuskemaa oma pika ja värvika elu üht hirmutavamat tundi mullu augustis, mis äärepealt võinuks jääda tema elu viimaseks. Kui ta poleks Lissabonis infarktiga kokku kukkudes saanud kohe professionaalset abi. Mille siinne kindlustus sajaprotsendiliselt korvas. Kas tuleb ette analoogne, küll miinusmärgiga situatsioon? Читать дальше...

Õhtulehe kirjastuse 2021.aasta parimad lood ja pildid

Ohtuleht 

Eelmisel aastal, taas erilisel ja üllataval ning mitte üksnes ainult endistviisi maailma vaevava kurja tõvega, mis nii mõnegi hoopis peast haigemaks tegi, ilmus Õhtulehes ja Õhtulehe Kirjastuse ajakirjades palju väga häid lugusid. Kui eelmisel aastal pärjati haridusminister Mailis Repsi ametiauto ja nõunike väärkasutust puudutanud lood Eesti ajakirjanduse väärikaima auhinna – Bonnieri preemiaga, siis tänavu on selle preemia nominendiks Õhtulehe ajakirjaniku Priit Pärnapuu artiklid metsastatistika pettustest. Читать дальше...

Kredex об аннулировании кредитных лимитов украинцам: это недопонимание, человеческий фактор

Delfi.ee 

Госпредприятие Kredex сообщило, что не собирается аннулировать кредитные лимиты украинских клиентов предприятия Krimelte и имело место ошибка, вызванная человеческим фактором.

Valge Maja: Venemaa võib rünnata olümpiamängude ajal

Postimees 

Venemaa sissetung Ukrainasse võib alata ükskõik millal, sealhulgas Pekingi taliolümpiamängude ajal, ütles reedel USA riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan. Ametniku sõnul võib sõjategevus alata õhu- ja raketirünnakutega.

KODUSÕDA OOPERILINNAS: Viini tänavatel paukusid suurtükid ja lõhkesid granaadid

Ohtuleht 

1930. aastate poliitiline võitlus Eestis kahvatus selle kõrval, mis toimus samal ajal Kesk-Euroopas. Ja mitte kusagil Balkanimaadel, vaid vanas heas Viinis – valsside ja ooperite linnas. Viis päeva Austrias kestnud relvakokkupõrked vasakpoolsete ja riigi jõustruktuuride vahel on saanud nimetuse Veebruarilahingud (Februarkämpfe 1934) või Austria kodusõda (Österreichischer Bürgerkrieg). Tänavalahingud toimusid Viinis, Grazis, Wiener-Neustadtis, Steiris ja Judenburgis ning lõppesid riigi võiduga. Читать дальше...





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *