2022

Новости за 21.08.2022

Bagnaia on MotoGP sarjas saanud üles suurepärase hoo

Err.ee (sport)

Mootorrataste ringrajasõidu MM-sarjas klassis MotoGP võitis Austrias Red Bull Ringil peetud etapi itaallane Francesco Bagnaia (Ducati; 42.14,886), kes edestas prantslast Fabio Quartararot (Yamaha; +0,492) ja austraallast Jack Millerit (Ducati; +2,163).

Tartlastele vabavõitluse MMilt veel üks pronks

Postimees

Sel nädalal peetakse Abu Dhabis vabavõitluse noorte maailmameistrivõistlused, kus eile toimunud U18 vanuseklassi võistluspäeval tuli Eesti esindaja, Tartu spordiklubi Englas võitleja Ron-Andro Selter (-70,3kg) pronksmedalile. See on tartlastele maailmameistrivõistlustelt juba teine medal – kolm päeva tagasi võitis samuti pronksi Taisto Teivil Kängsepp (U16 -57kg).

Karlson: hooaja lõpuks on toss korralikult väljas

Saksamaal Münchenis toimuvatel aerutamise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Joosep Karlson ühekanuu 500 meetri distantsil B-finaalis seitsmenda koha, kokkuvõttes sai eestlane 16. koha.

Taavi Libe | Selle teise kõne prohvetlikkusest

Ohtuleht

Lisaks presidendi kõnele on iseseisvumise taastamise päeval traditsiooniks saanud, et Kadrioru roosiaias peetakse ka teine kõne. Nendest „teistest“ kõnedest on kõige enam kõlapinda leidnud luuletaja ja koreograafi Sveta Grigorjeva tunamullune kõne, mille punktide aktuaalsust saime omal nahal paraku kogeda sel samal nädalal, kui Eesti vabariigi taastamisest sai 31 aastat.

Talvikul jäid Budds Creekis punktid võtmata

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония

Jörgen-Matthias Talviku osales sel nädalavahetusel teisel järjestikusel AMA motokrossisarja etapil. Kahjuks sel korral tal 250 klassis punktikohale jõuda ei õnnestunud ja leppida tuli 24. kohaga. Etapivõidu sai RJ Hampshire.

HÜVA NÕU ⟩ Kuidas vabaneda koduaeda kolinud rästikust?

Postimees

Kultuurmaastike leviku tulemusel on rästikute ja nastikute looduslikud elupaigad vähenemas, mistõttu otsivad maod üha sagedamini sobivat elupaika inimese koduõuelt. Kuna rästik ja nastik on Eestis looduskaitse all, tuleb ootamatu külalisega kokku sattunud koduomanikul leida maost vabanemiseks ohutu viis.

Saksa majandusminister välistas tuumajaamade allesjätmise

Saksamaa majandusminister Robert Habeck välistas võimaluse, et riik pikendab sulgemisele määratud kolme tuumajaama kasutamisaega, öeldes, et sellega suudetaks säästa vaid kaks protsenti gaasi kasutusest kogu riigis.

Solman: vaid pehmete meelitustega lõimumisel edu ei saavuta