EKA tudengid ehitavad Tartus lindudele pesakorterid

Eesti Rahvusringhääling (ERR) Эстония

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengid on kolm aastat ehitanud Tartu kesklinna varjualuseid, aga seekord keskenduvad nad inimeste asemel pargilindudele. Ülejõe parki kerkivad suured lindudele mõeldud pesakorterid.

Marti Pähn: suutsime teadvustada, miks ja kelle jaoks me mängime

Tartu Tammeka ja FCI Levadia leppisid pühapäeval Tartu Tamme staadionil Jalgpalli Premium liigas 0:0 viiki. Marti Pähn andis mõista, et nende jaoks positiivse tulemuse jaoks sai määravaks meeskondlikkus ja hingestatud kaitsetöö.

Tänak: kui Soome rallil on seis samasugune, siis ma ei tea...

Ohtuleht

Rally Estonia kaheksandana lõpetanud Ott Tänak poleks ilmselt Kalle Rovanperäle vastu saanud ka ajakaristuseta, küll aga võinuks võidelda madalamate poodiumikohtade nimel. Eestlane täitis oma ralli alguses püstitatud eesmärgi, kuid rahulolevalt ta koduetapilt ei lahku.

Liis Kapten pälvis noorte EM-il 22. koha

Hispaanias Banyolesis peetud noorte Euroopa meistrivõistlustel triatlonis jõudis Liis Kapten A-finaali, kus pälvis 22. koha. Noormeestest teenis B-finaalis teise koha Robin Randoja, mis andis kokkuvõttes talle 32. tulemuse. Eesti teatevõistkond finišeeris 13. positsioonil.

Hoovihma on oodata ka esmaspäeval

Postimees

Esmaspäev tuleb kõrg- ja madalrõhuala piirimail üksikute vihmahoogudega, aga sajuhulk ei ole tõenäoliselt suur, jäädes 25–50 protsendi vahele.

Red Bull purustas 35 aastat vana rekordi

Ohtuleht

Vormel 1 sarja Ungari GP võitis, üllatus-üllatus, valitsev maailmameister Max Verstappen. Red Bulli piloodid on nüüd kahe peale võitnud 12 sõitu järjest, mis tähistab kõigi aegade rekordit.

Rubljov alistas Bastadis kindlalt Ruudi

Andrei Rubljov (ATP 7.) alistas Rootsis Bastadis toimunud ATP 250 tenniseturniiril finaalis kindlalt maailma neljanda reketi Casper Ruudi 7:6 (3), 6:0.

Vaid veerand põhikooli lõpuklasside õpilastest on oma kooliga rahul

Eesti gümnaasiumi-õpilastest on oma kooliga rahul vaid kolmandik ja põhikooli viimaste klasside õpilastest veelgi vähem ehk vaid veerand. Osalt selgitatakse seda paratamatu kriitilisusega koolieas, osalt vähendab aga rahulolu õpilaste vähene kaasamine ja koolikius.