Interia

Premier Serbii Aleksandar Vuczić potępił w środę sąsiednie Węgry za "brutalne i nieeuropejskie" działania wobec imigrantów i wezwał UE do reakcji, po tym gdy węgierska policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych podczas starć z uchodźcami na granicy.

AS Roma - FC Barcelona 1-1 w LM. Galeria

Interia

AS Roma zremisowała z Barceloną 1-1 w meczu 1. kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Do 50. minuty na boisku przebywał bramkarz włoskiego klubu Wojciech Szczęsny, który opuścił murawę z powodu kontuzji. Ozdobą meczu był gol Alessandro Florenziego, który pokonał golkipera Barcelony cudownym lobem z niemal połowy boiska!

Roma - Barcelona. Suarez: Szczęsny mnie faulował, powinien być karny

Interia

Napastnik Barcelony Luis Suarez po meczu z Romą (1-1) w meczu Ligi Mistrzów powiedział, że jego zdaniem sędzia powinien podyktować rzut karny za sytuację z pierwszej połowy, kiedy Urugwajczyk starł się z Wojciechem Szczęsnym i padł na murawę. - W tej sytuacji był ewidentny karny, ale sędziemu wydawało się, że symulowałem - powiedział Urugwajczyk.

AS Roma - FC Barcelona 1-1 w Lidze Mistrzów

Interia

Liga Mistrzów: Olympiakos Pireus - Bayern Monachium 0-3

Interia

Bayern Monachium z Robertem Lewandowski w składzie wygrał z Olympiakosem 3-0 w Pireusie w starciu pierwszej kolejki rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był Thomas Mueller, strzelec dwóch goli.

Kraków: 3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej

Interia

Miasto to motyw przewodni 3. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej, które rozpoczęło się w środę w Krakowie. Przez trzy dni, ponad 100 specjalistów z Polski i z zagranicy będzie dyskutować o filozofii miasta w wymiarze ekonomicznym, politycznym i społecznym. Gospodarzem forum jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.

Roma - Barcelona. Kontuzja Wojciecha Szczęsnego

Interia

Bramkarz Romy Wojciech Szczęsny już w 48. minucie meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów musiał opuścić boisko po złośliwym faulu snajpera Barcelony Luisa Suareza. Atak Urugwajczyka zakończył się dla reprezentanta Polski kontuzją dłoni.

Zamieszki na Węgrzech. Na granicy zatrzymano "terrorystę"

Interia

W związku ze starciami na węgiersko-serbskiej granicy zatrzymano w środę 29 migrantów, w tym jedną osobę, którą zidentyfikowano jako "terrorystę" - poinformował doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa Gyorgy Bakondi.

ONZ i UNHCR zszokowane traktowaniem uchodźców

Interia

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun "jest zszokowany" traktowaniem uchodźców i imigrantów przez węgierskie siły porządkowe. Według niego takie traktowanie "jest nie do przyjęcia". Zaniepokojenie wybuchem przemocy na granicy serbsko-węgierskiej wyraził UNHCR.

Tyson Fury: Sparuję tylko z olbrzymami

Interia

Tyson Fury (24-0, 18 KO) podczas sparingów obija samych gigantów. Anglik zdradził, że przed walką życia z Władymirem Kliczką (64-3, 53 KO) w jego obozie nie ma nikogo, kto mierzyłby mniej niż 198 cm - dokładnie tyle, ile jego rywal.

​Ambasador Polski krytykuje Jana Tomasza Grossa

Interia

​Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf krytykuje Jana Tomasza Grossa za jego artykuł dla niemieckiego "Die Welt". Według ambasadora, Gross nie tylko wygłasza poglądy krzywdzące Polaków, ale rażąco mija się z prawdą historyczną.

Rosja złożyła USA propozycję w sprawie Syrii

Interia

Rosja zaproponowała Stanom Zjednoczonym rozmowy na szczeblu wojskowym w sprawie konfliktu w Syrii - poinformował w środę sekretarz stanu USA John Kerry po rozmowie telefonicznej z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

Duży skok poparcia dla neonazistów w Saksonii

Interia

Alternatywa dla Niemiec (AfD), eurosceptyczna partia domagająca się ograniczenia imigracji, cieszy się w Saksonii takim samym poparciem jak SPD - wynika z opublikowanego w środę sondażu. Wzrósł też odsetek osób chcących głosować na neonazistów z NPD.

Lech - Belenenses. Sa Pinto: Mam respekt dla osiągnięć Lecha

Interia

Trener Belenenses Lizbona Ricardo Sa Pinto bez problemu wymienił wszystkich zawodników Lecha Poznań, podkreślając ich atuty. To zaś oznacza, że Portugalczycy bardzo poważnie podchodzą do spotkań w fazie grupowej Ligi Europy.