2022

Новости за 25.01.2022

PlusLiga: Pewne zwycięstwa gospodarzy

Polsatnews.pl (sport)

W poniedziałkowych meczach PlusLigi doszło do dwóch konfrontacji, w których wygrywały zespoły gospodarzy. GKS Katowice zwyciężył w czterech partiach LUK Lublin, natomiast Trefl Gdańsk bez straty seta pokonał Cerrad Czarnych Radom.

Teleskop Jamesa Webba osiągnął cel na orbicie słonecznej

Rzeczpospolita

Należący do NASA teleskop Jamesa Webba, zaprojektowany, aby obserwować pierwsze gwiazdy powstałe po Wielkim Wybuchu, dotarł w poniedziałek do swojego celu na orbicie wokół Słońca, ponad milion kilometrów od Ziemi

PL: Trefl zrewanżował się za porażkę i pewnie pokonał Czarnych w trzech setach

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Siatkarze Trefla Gdańsk zrewanżowali się Cerrad Enei Czarnym Radom za porażkę w pierwszej rundzie. Podopieczni Michała Winiarskiego grali bardzo pewnie, z impetem otwierając premierową odsłonę, oddając rywalom tylko 13 oczek. Po zmianie stron emocji nie brakowało, walka trwała do samego końca, jednak wojskowi w decydującym momencie nie wykorzystali swojej szansy. W trzecim secie gdańszczanie nie […]

Trefl Gdańsk z pierwszym zwycięstwem w nowym roku

Interia.pl

Większej historii nie miał mecz Trefla Gdańsk z Cerrad Enea Czarnymi Radom, rozgrywany w ramach 17. kolejki PlusLigi. Gdańszczanie praktycznie przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na boisku, nie tracąc nawet seta. To pierwsze zwycięstwo Trefla w 2022 roku. Dzięki tym punktom gracze z Trójmiasta mogą jeszcze myśleć o zajęciu ósmego miejsca w tabeli.

Kamil Stoch w siódmym niebie!

SportoweFakty.wp.pl

Kamil Stoch tryska dobrym humorem po powrocie na skocznię. Trzykrotny mistrz olimpijski opublikował kolejny optymistyczny wpis w mediach społecznościowych.

Szybka czerwona kartka i obrońca na bramce! To był niezwykły mecz

Interia.pl

W poniedziałkowym meczu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki Kamerun, który jest gospodarzem turnieju wygrał 2-1 z Komorami. Z pewnością było to niecodzienne spotkanie, gdyż reprezentacja Komorów grała bez nominalnego bramkarza, a dodatkowo od 4. minuty grali w dziesięciu.

Marian Banaś grillowany za wyjazd delegacji NIK na Białoruś. „To polityczny atak na mnie”

Newsweek Polska

- Zwoływanie posiedzenia komisji ws. delegacji NIK na Białoruś to polityczny atak na mnie i na kontrolerów NIK - uważa prezes Izby Marian Banaś. Natomiast przewodniczący delegacji NIK do Mińska zapewnił, że rozmowy z Białorusinami dotyczyły Puszczy Białowieskiej i nie przekazano im żadnych tajemnic państwowych. Dodał, że delegacja wróciła trzeźwa.