2022

Новости за 21.08.2022

Jakub Kochanowski: Mamy jeszcze zapas, aby grać lepiej

Polsatnews.pl (sport)

Reprezentacja Polski siatkarzy ma już za sobą udział w tegorocznym XIX Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni Nikoli Grbicia wszystkie swoje mecze wygrali bez straty seta i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Jakub Kochanowski.

Próba przyprawienia prof. Musiałowi gęby obrońcy zbrodniarzy z Wehrmachtu

Salon24

Pod notką o odwołaniu prof. Bogdana Musiała ze stanowiska dyrektora Instytutu Strat Wojennych można przeczytać komentarz następującej treści:  Szlachetna dzialanosc Pana Profesora (wowczas jeszcze profesorem nie byl) Musiala, mieszkanca i chyba obywatela DojczeRajchu od lat...

MŚ siatkarzy 2022: Formuła, system rozgrywek, zasady. Kto awansuje? Droga do finału

Mistrzostwa świata siatkarzy zostaną rozegrane na przełomie sierpnia i września w Polsce i Słowenii. Turniej został skrócony, będzie też się toczył w nowej formule – po krótkiej fazie grupowej drużyny zagrają fazę pucharową. Jaki jest regulamin mistrzostw świata? Według jakiego systemu będą toczyły się rozgrywki? Sprawdź, jaka jest nowa formuła turnieju.

Trzy medale Polaków w lekkoatletycznych ME w sobotę! Zobacz tabelę

Sport w INTERIA.PL

W sobotę biało-czerwoni lekkoatleci zdobyli w Monachium trzy medale - srebrne Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 km i żeńska sztafeta 4x400 metrów oraz brązowy Anna Wielgosz w biegu na 800 metrów. Mimo to Polska nie awansowała w klasyfikacji medalowej imprezy. Zobacz tabelę.

Sypnęło medalami dla Polski. Oto klasyfikacja ME. A Niemcy się cieszą

Sport.pl

Dorobek medalowy Polaków w trakcie sobotnich konkurencji na mistrzostwach Europy w Monachium powiększył się o trzy krążki. Tym samym biało-czerwoni wciąż pozostają wysoko w klasyfikacji medalowej. Liderem w klasyfikacji pozostają Niemcy, ale Wielka Brytania już ma tyle samo złotych medali, co nasi zachodni sąsiedzi (po pięć).

Wisła Kraków. Mateusz Młyński: Kontuzja? To nic poważnego. Wolałem dmuchać na zimne

Dziennik Polski

Mateusz Młyński rozegrał bardzo dobre spotkanie ze Skrą Częstochowa. Był aktywny, brał ciężar gry na siebie, a na początku drugiej połowy strzelił drugiego gola dla Wisły Kraków. „Młynek” nie dokończył jednak spotkania, opuścił boisko z kontuzją, więc pojawiły się obawy o jego stan zdrowia. Dlatego właśnie od tego rozpoczęliśmy naszą pomeczową rozmowę.

WTA w Cincinnati: Petra Kvitova pierwszą finalistką

Petra Kvitova awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Czeska tenisistka pokonała w sobotę Madison Keys 6:7 (6-8), 6:4, 6:3. Amerykanka w 1/8 finału wyeliminowała Igę Świątek.

Wariant bez Milika sprawdził się

SportoweFakty.wp.pl

W starciu Olympique Marsylia z FC Nantes najciekawsza była końcówka. Uczestnik Ligi Mistrzów zdobył decydującego gola na 2:1 pomimo osłabienia. Arkadiusz Milik pozostał na ławce rezerwowych i drużyna poradziła sobie bez niego.