2022

Новости за 12.09.2022

LUIS ORTIZ CHĘTNY NA FURY'EGO BĄDŹ JOSHUĘ POD KONIEC ROKU

Bokser.org (Boxing in Poland)

Luis Ortiz (33-3, 28 KO) przegrał nieznacznie na punkty z Andym Ruizem, ale był aż trzy razy liczony. Wcześniej - w zwycięskiej potyczce z Charlesem Martinem, też dwukrotnie lądował na deskach. Mimo wszystko wciąż marzy mu się walka o mistrzostwo świata.

Simone Giannelli MVP. Dream team mistrzostw świata

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

W katowickim Spodku zakończyły się mistrzostwa świata. Polacy w finale musieli uznać wyższość reprezentacji Włoch, która na ten tytuł czekała 24 lata. Tradycyjnie wybrano także drużynę turnieju, w której nie zabrakło Polaków. MVP mistrzostw świata wybrany został włoski rozgrywający, Simone Giannelli.  Młoda reprezentacja Włoch rewelacyjnie zagrała w finale mistrzostw świata. Co prawda podopieczni Ferdinando de […]

Simone Giannelli został MVP siatkarskich mistrzostw świata! Był "katem" Polaków

Interia.pl

W finale siatkarskich mistrzostw świata Polska przegrała 1-3 z Włochami. Jak to bywa z nagrodami na najlepszego zawodnika turnieju, laur ten został przyznany członkowi zwycięskiej ekipy. MVP mundialu w siatkówce został Simone Giannelli. Aż trzech Polaków znalazło się w najlepszej drużynie turnieju.

MŚ siatkarzy 2022: Końcowa klasyfikacja

Polsatnews.pl (sport)

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 rozegrano w dniach 26 sierpnia – 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju wystąpiły 24 reprezentacje. Złoto wywalczyły Włochy, srebro Polska, a brązowy medal – Brazylia. Sprawdź końcową klasyfikację mistrzostw świata w siatkówce.

Włosi obnażyli dziury w grze Polaków. Słabszy Kurek, zabrakło lidera [OCENY]

Sport.pl

Młodzi gniewni włoscy siatkarze okazali się bezlitosnymi nauczycielami dla Polaków, obnażając w finale mistrzostw świata wszystkie dziury w grze biało-czerwonych i pokonując ich 3:1. Mateusz Bieniek, Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka błyszczeli, ale tylko momentami - żaden z nich nie był w stanie utrzymać równego wysokiego poziomu przez cały mecz. Najbardziej doskwierał chyba słabszy dzień kapitana Bartosza Kurka.

Dominika Pawlik: Nic się nie stało! Jutro to docenimy

SportoweFakty.wp.pl

Jesteśmy wicemistrzami świata! I to bardzo dobra wiadomość. Oczywiście ten wieczór mógłby skończyć się znacznie lepiej, ale bycie drugą najlepszą ekipą to przywilej, a nie powód do smutku.

MMTS rozbity przez Azoty Puławy. Fatalna skuteczność gospodarzy

MMTS Kwidzyń

Kwidzyńscy kibice liczyli, że MMTS wykorzysta osłabienie kadrowe Azotów i w pierwszym meczu nowego sezonu rozegranego na własnym terenie, zdoła urwać punkty silnemu rywalowi. Czerwono-czarni przegrali jednak 23:30 i wręcz razili nieskutecznością. Z drugiej strony świetną robotę w bramce Azotów wykonywał Wojciech Borucki, który uznany został MVP tego spotkania.

Kurek dostał szansę i Grbić mu ją odebrał. Rysa, skaza na pięknym posągu

Sport.pl

To polscy siatkarze zawsze uchodzili za tych, którym Spodek sprzyja, dla których jest magiczny. Ale w niedzielę królami Spodka zostali Włosi. Ponownie, bo przecież rok temu zdobyli tu mistrzostwo Europy, a teraz pokonali zawodników trenera Nikoli Grbicia w finale mistrzostw świata 3:1 (22:25, 25:21, 25:18, 25:20). Choć Polakom i tak należą się duże słowa uznania.

Tyle Polacy zarobią na srebrnych medalach MŚ 2022

Sport.pl

Reprezentacja Polski zdobyła srebrne medale mistrzostw świata w siatkówce - w finale uległa w katowickim Spodku 1:3 Włochom (25:22, 21:25, 18:25, 20:25). Biało-czerwoni otrzymają od FIVB ponad pół miliona złotych do podziału.

Cierpienia w finale. Polacy ze srebrem

Nie ma czwartego w historii polskiej siatkówki złota mistrzostw świata, jest tylko i aż drugie srebro. W finałowym meczu mundialu 2022 w Katowicach Biało-Czerwoni nie znaleźli sposobu na pokonanie Włochów (1:3), którzy pokazali siatkówkę przyszłości.

Finałowe cierpienia Polaków. Biało-Czerwoni przegrali z siatkówką przyszłości - Sportowefakty

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

1. Finałowe cierpienia Polaków. Biało-Czerwoni przegrali z siatkówką przyszłości  Sportowefakty
  2. Medalowy plan zrealizowany, ale Polacy chcą więcej. "Interesuje nas tylko jeden kolor"  Sport.pl
  3. Wiadomości: Grzegorz Łomacz: Wszyscy ulegają emocjom  Strefa Siatkówki - Mocny Serwis
  4. To brzmi jak żart. Taka kwota czeka na Polaków za złoty medal  Sportowefakty
  5. Polacy nie ogarnęli, że już wygrali. Nagle zorientowali się, co się stało [WIDEO]  Sport.pl
  6. Zobacz wszystkie... Читать дальше...

Siatkarska nieśmiertelność nie dla Polski. Czego zabrakło? Kto zawiódł? Oceniamy

Sport.pl

Niestety, trzeci tytuł mistrzów świata i siatkarska nieśmiertelność nie dla nas. Polacy dali z siebie wszystko, zagrali świetny turniej, ale w finale przegrali z Włochami 1:3. Kto zawiódł w decydującym momencie? Czego zabrakło? Zapraszamy na nasze pomeczowe studio, w którym połączymy się z Katowicami i ocenimy naszych siatkarzy za cały turniej.

MŚ M: Polacy wicemistrzami świata, Włosi ze złotem!

Polacy w pierwszym secie wielkiego finału mistrzostw świata wlali nadzieje w serca kibiców, że po raz trzeci z rzędu wzniosą puchar i założą złote medale. Niestety od drugiego seta Włosi rozkręcili się do niebotycznej prędkości i jakości. Wychodziło im wszystko, a przede wszystkim wyszło im wygranie trzech kolejnych partii, co oznaczało, że mistrzami globu zostali […]