Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
World News in Polish
Март
2024

Новости за 26.03.2024

Zbigniew Ziobro niespodziewane wygłosił przed swoim domem oświadczenie

Gazeta Wyborcza 

Były minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro nieoczekiwanie pojawił się pod swoim domem w Jeruzalu w województwie mazowiewckim. Towarzyszyli mu jego żona Patrycja Kotecka oraz poseł Suwerennej Polski Mariusz Gosek. Ziobro wygłosił krótkie oświadczenie dla reporterów kilku telewizji, czekających pod domem polityka.

Hurkacz przyłapany z chorwacką tenisistką. Dwukrotnie. Wszystko nagrali

Sport.pl 

Hubert Hurkacz może być w znakomitym nastroju. Od początku dobrze sobie radzi w prestiżowym turnieju w Miami i już we wtorek powalczy o ćwierćfinał. Dobry humor nie opuszcza go także poza kortem. Polak dwa razy miał okazję rozśmieszyć jedną z gwiazd kobiecego turnieju. Raz nawet przeszkodził jej w treningu. Ta zareagowała wymownym wpisem na InstaStories.

Modne hiacynty – pomysły na piękne stroiki wielkanocne. Jak świątecznie ozdobić dom? Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne 2024

Dziennik Polski 

Hiacynty to wyjątkowo wielkanocne dekoracyjne i piękne wiosenne kwiaty. Kosztują niewiele i bez problemu kupimy je nie tylko w kwiaciarniach czy sklepach ogrodniczych, ale też popularnych dyskontach. Dlatego warto zaprosić hiacynty do domu na wiosnę. Możemy z nich zrobić modne stroiki w szkle. Zobacz, jak za pomocą hiacyntów stworzyć w domu wyjątkową atmosferę.

Morze Czarne skrywało obiekty sprzed czasów Chrystusa. Udało się je odnaleźć

Focus.pl 

Nawet 2400 lat mają obiekty, do których dotarli uczestnicy podwodnych wykopalisk prowadzonych w obrębie Morza Martwego. Ich datowanie obejmuje kilkanaście stuleci, ponieważ najbliższe współczesności znaleziska pochodzą z XII wieku. Działania archeologów miały miejsce w prowincji Kocaeli znajdującej się w zachodniej Turcji. To właśnie tam mieści się zatoka Kerpe, nazywana również Kalpe, co stanowi odniesienie do […]

Читать дальше...

Pamiętacie Contrę? Kultowy hit z Pegasusa otrzymał nową część! Czy warto kupić i zagrać? Recenzja gry Contra: Operation Galuga

Dziennik Polski 

Contra to marka, którą z pewnością zna każdy, kto kiedykolwiek miał przyjemność posiadania Pegasusa. Ta kultowa gra była w posiadaniu niemal wszystkich i dzięki swojej niezwykłej grywalności przyciągała przed ekrany telewizorów na długie godziny. Kilka dni temu wydana została nowa odsłona serii o tytule Contra: Operation Galuga. Czy warto kupić i zagrać? Tego dowiesz się z tej recenzji.



Moja ciocia zawsze częstuje nas tym przysmakiem w Wielkanoc. Pieczona biała kiełbasa zawijana w boczku to proste i aromatyczne połączenie

Dziennik Polski 

Biała kiełbasa w Wielkanoc to punkt obowiązkowy w niemal każdym polskim domu. Moja ciocia podaje ją nie tylko do żurku, ale też jako pyszny wielkanocny obiad. Pieczona biała kiełbasa zawijana w boczku z cebulą to danie, które zachwyca smakiem i prostotą. Wypróbuj przepis i zaskocz swoją rodzinę.

Działania ABW. Kałużny: Króluje polityczna zemsta

Do Rzeczy 

– Donald Tusk nie ma dzisiaj żadnych zasad. Jego komisje śledcze okazały się jałowe, bezpłodne, nie mają przyszłości, a rządy sprawuje nieudolnie – mówi poseł Suwerennej Polski Mariusz Kałużny w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Tragedia wioski Al-Bassa

Do Rzeczy 

Pierwsze powstanie palestyńscy Arabowie wywołali w roku 1936. Zostało ono brutalnie stłumione przez Brytyjczyków.

Kozak w czajce z samopałem

Do Rzeczy 

Michał Mackiewicz || Istotną składową dawnej kozackiej sztuki wojennej były działania na morzu. Pomysłowa taktyka zapewniła wiele sukcesów w walkach z flotą osmańską.

Złoto Decebala

Do Rzeczy 

Na samym początku naszej ery na terenach dzisiejszej Rumunii panował przebogaty władca, którego poczynania przez długie lata przyprawiały o ból głowy rzymskich cesarzy. Dziedzictwem Decebala Rumuni szczycą się do dzisiaj.

Koła zębate powieści

Do Rzeczy 

Tymoteusz Pawłowski || Kulturę i sztukę przedstawia się niemal wyłącznie jako domenę natchnionych artystów, całkowicie lekceważąc to, że podstawowym czynnikiem leżącym u podstaw każdego dzieła sztuki nie jest natchnienie, ale możliwości techniczne. I dlatego bez rewolucji przemysłowej nie byłoby powieści.

Nad grobem Gustáva Husáka

Do Rzeczy 

W polskich warunkach odpowiednikiem tego dziwnego konglomeratu są starzy działacze PAX Bolesława Piaseckiego, którzy bronią pazurami gen. Jaruzelskiego jako polskiego patriotę.

Prawdziwe "Psy wojny"

Do Rzeczy 

Allach (a może jakieś inne czynniki) tak zaślepił ajatollahów, że nie zauważyli, iż zacofane Burundi zużywa tak znikome ilości paliw, że jeden tankowiec wystarczałby tam na sześć lat.

Gdzie leży prawda Łysiaka

Do Rzeczy 

Właściwie nie ma dziedziny pisarskiej, której by nie uprawiał. Swoją pisarską sławę w dużej mierze zawdzięcza jednak Napoleonowi, bo autorem, którego książki kupowało się spod lady, stał się właśnie za sprawą francuskiego cesarza.

Brunatny car Hitlera

Do Rzeczy 

Damian Karol Markowski || Erich Koch stał się symbolem terroru niemieckiej administracji okupacyjnej. Od Bałtyku do Morza Czarnego zaprowadzał brutalne represje i wyzysk gospodarczy. Dlaczego więc po wojnie uniknął kary śmierci?

Przekleństwo Medyceuszy

Do Rzeczy 

Dynastia Medyceuszy degenerowała się w zastraszającym tempie. Ostatni członkowie rodu panującego w Toskanii w niczym nie przypominali swoich przodków.

Kryptonim Fugu

Do Rzeczy 

Łukasz Czarnecki || Dziesiątki tysięcy Żydów zawdzięczało swoje ocalenie przed Holokaustem nieprawdopodobnemu zbiegowi okoliczności. Główną rolę odegrało w tej szalonej historii dwóch japońskich oficerów, którzy – po naczytaniu się m.in. „Protokołów mędrców Syjonu” – zaczęli uchodzić w Tokio za specjalistów do spraw żydowskich.

Morski diabeł z Niderlandów

Do Rzeczy 

Był największym z holenderskich admirałów. Sławę zdobył jako pogromca Anglików i korsarzy. Siał spustoszenie wzdłuż wybrzeży Anglii, Afryki, a nawet Ameryki Północnej i Karaibów. Jego imię do dziś wypowiadane jest przez Holendrów z szacunkiem.

Pokreślona historia

Do Rzeczy 

Propozycje zmian w nauczaniu historii w liceach i technikach nie tylko zmierzają do „odchudzenia” materiału i wymagań, lecz także służą cenzurowaniu historii Polski i zamienieniu jej w karykaturę.

Chwała i hańba greckich partyzantów

Do Rzeczy 

Choć początkowo prawicowe podziemie w Grecji nie chciało prowadzić walk partyzanckich, to ostatecznie musiało je rozpocząć. EDES-EOEA miały ogromne zasługi dla zwalczania komunistów, ale ich żołnierze dopuścili się także bestialskich czynów.





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *