29
30

Новости за 01.09.2023

SP Paříž: Fuksa slaví zlato na kilometru, Dostál na stejné distanci bronzový

Úspěšný závěr posledního letošního Světového poháru mají za sebou čeští rychlostní kanoisté. Na vítězství z mistrovství světa na olympijském kilometru navázal v Paříži dalším triumfem kanoista Martin Fuksa. Na téže distanci vybojoval bronz kajakář Josef Dostál. Těsně pod stupni vítězů skončil deblkajak Jakub Špicar, Radek Šlouf, kterému bronz unikl o 23 setin sekundy.

Maratoncům odstartovalo mistrovství světa, Veverková bere na úvod čtvrté místo

Dánský Vejen hostí od 31. srpna do 3. září mistrovství světa v maratonu. Do dějiště šampionátu odcestovalo sedm českých reprezentantů a reprezentantek, kteří bojují v kategorii juniorů, U23 i dospělých. Úvodní den patřil krátkým závodům, kde se z českého pohledu nejlépe vedlo kanoistce Alžbětě Veverkové, která skončila těsně pod stupni vítězů. Kajakářka Kateřina Mílová brala v prvním závodě osmé místo.