Добавить новость
smi24.net
DUNYA

Новости за 27.05.2023

Seçim yasakları başladı

DUNYA 

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasına ilişkin adayların propaganda serbestliği saat 18.00'de sona erdi.

Tiyatro sanatçısı Pınar Alsan Ünsal yaşamını yitirdi

DUNYA 

Bir süredir meme kanseri mücadele eden tiyatro sanatçısı Pınar Alsan Ünsal yaşamını yitirdi. Pınar Alsan Ünsal'ın kendisi gibi sanatçı olan eşi Levent Ünsal da 2020 yılında kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti.Kılıçdaroğlu "Aile Destekleri Sigortası Buluşması"nda konuştu

DUNYA 

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hedefinin, adaleti getirmek, her evde huzurun, bereketin olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Benim sözüm var, hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim" dedi.

Erdoğan: Torbalardan Cumhur İttifakı çıkacak

DUNYA 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs seçimleri öncesi son mitingini İstanbul Beykoz'da gerçekleştirdi. Erdoğan: ''Yurt dışında 2 milyon kişi oy kullandı, PKK onlara da saldırıyor. O torbalardan da gümbür gümbür Cumhur İttifakı çıkacak'' dedi.

Yavuz'dan seçim güvenliğine ilişkin açıklama

DUNYA 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Milli iradeye etki etmeye kalkışma seçim kanunları ve mevzuat çerçevesinde net bir suçtur. Buna kalkışan her kim varsa, hangi partili ve partiden olursa olsun, buna maruz kalan kardeşlerimizin, seçmenimizin direkt suç duyurusunda bulunmasını salık veriyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu: Maçlar TRT'den şifresiz yayınlanacak

DUNYA 

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yeni bir vaadini duyurdu. Kılıçdaroğlu, "Seçimi kazandıktan sonra, ilk imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak." dedi.

Erdoğan'dan Menderes'in kabrine ziyaret

DUNYA 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin 63. yıl dönümünde Menderes'in anıt mezarına yaptığı ziyarette, "Dünya durdukça Menderes hayırla dua ile yad edilecektir." dedi.

Bakan Bilgin asgari ücret zammı için tarih ve rakam verdi

DUNYA 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret zammına ilişkin dün akşam katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, asgari ücret zammı için tarih ve rakam verdi.

Yellen'dan Kongre'ye borç limiti çağırısı

DUNYA 

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitinin 5 Haziran'a kadar artırılmaması veya askıya alınmaması halinde Hazine'nin yükümlülüklerini yerine getirmek için kaynaklarının yetersiz kalacağının tahmin edildiğini belirterek, Kongre'nin mümkün olan en kısa sürede harekete geçmesini istedi.

Bakan Yanık, deprem bölgesine yapılan yardımları açıkladı

DUNYA 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için bugüne kadar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 1 milyar 851 milyon lira kaynak aktarıldığını bildirdi.

СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *