Апрель
2017

Новости за 18.04.2017

Võimas viienda geimi algus tõi Rakverele võidu

Rakvere ja Pärnu Võrkpalliklubide pronksiseeria teise matši võitis koduväljakul mänginud Lääne-Virumaa võistkond 3:2 (22:25, 25:19, 25:20, 25:27, 15:9) ja viigistas üldseisu 1:1-le. Kolme võiduni peetav seeria jätkub neljapäeval Pärnu spordihallis.

Jaanimaale Saksamaal võit, Patrailile kaotus

Eesti käsipallikoondise vasakukäelise pommitaja Dener Jaanimaa koduklubi MT Melsungen teenis Saksamaa kõrgliigas 28:25 võidu HSC 2000 Coburgi üle. Kaks pealeviset sooritanud Jaanimaa arvele kanti üks värav.

Hallik: loodan karjääri võiduga lõpetada

Eesti meeste korvpallimeistrivõistlustel pääses esimest korda nelja parema hulka Pärnu Sadam, kes alistas veerandfinaalseerias TTÜ mängudega 3:0. Viimaseks jäänud kohtumise võitis Sadam kodus 85:61.

Tippsporti naasnud Rebane: väsisin nii kõrgel tasemel mängimisest ära

Tallinna Ülikool alistas hiljuti tippsporti naasnud Viive-Kai Rebase 25 punkti ja 14 lauapalli toel Eesti naiste korvpallimeistrivõistluste teises finaalkohtumises kodus FCR Media/Rapla ning viigistas seeria üldseisu 1:1-le.

Tippsporti naasnud Rebane: väisisin nii kõrgel tasemel mängimisest ära

Trump kiitis Hiina abi Põhja-Korea survestamisel

USA president Donald Trump kiitis teisipäevases usutluses Hiina abi Põhja-Korea survestamisel ning kaitses oma positsiooni pehmenemist Hiina suhtes kaubandus- ja teistes küsimustes.

Pirgit Püü: nad tulid suure hurraaga peale

FCR Media/Rapla ja Tallinna Ülikooli naiskonna vaheline korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria on viigiseisus 1:1. Tallinna Ülikool võitis kodusaalis teise finaalmängu 74:61.

Eesti võimlemisklubi Janika tähistas 25. sünnipäeva

Taasiseseisvunud Eesti üks vanimaid spordiklubisid, võimlemisklubi Janika tähistas teisipäeval oma 25. sünnipäeva. Veerandsaja aasta jooksul on võimlemisklubi laienenud üle kogu Eesti ning jõudnud võimlejaid treenima ka Kanadasse.

Ekspert: May arvab, et tal on kindel plaan

Välispoliitika ekspert Aap Neljas arvab, et Briti peaministri Theresa May kindlus valimiste välja kuulutamise osas annab märku sellest, et ta soovib saavutada tugevamat positisooni Euroopa Liiduga Brexiti läbirääkimisteks.

Tallinna Ülikool viigistas kindla võiduga finaalseeria

Naiste korvpalli meistriliiga finaalseerias peeti Tallinnas teine kohtumine. Täna suutis võõrustaja Tallinna Ülikool võita oma suurt konkurenti FCR Media/Rapla KK-d veenvalt 74:61.

Eesti paviljon Moskva transiidimessil toob Vene ametnikud Eestisse

Moskvas algas rahvusvaheline transiidimess, mida Eesti transiidiärimehed kasutavad kontaktide loomiseks ja partnerteiga läbirääkimiste pidamiseks. Pärast pikka vaheaega olid messil ärimeeste kõrval kohal ka eesti poliitikud ja ametnikud. Messil olevat Eesti paviljoni külastas ka Venemaa transpordiministeeriumi aseminister Sergei Aristov. Venemaa transpordiministeeriumi delegatsiooni on nüüd oodata ka Eestisse.

Keila otsib Jõksilt sundliitmise vastu abi

Keila linna ähvardab sundliitmine ümberkaudsete valdadega, mille vastu on linn valmis kohtusse minema. Keila linn on pöördunud vandeadvokaat Allar Jõksi poole, kes on kohtutee tulemuses optimistlik, sest leiab, et Keila linnale suure ühendvalla lisamisel puudub seaduslik alus.

Kross: Venemaa on muutnud luure välispoliitika elluviimise meetodiks

ETV saade "Foorum" arutles sel nädalal kaitsepolitseiameti aastaraamatu üle. Muuhulgas selgus raamatust, et rahvusvahelise terrorismi oht Eestile on madal, ent Venemaa mõjutustegevus muutub järjest aktiivsemaks.

Pärnu Sadam marssis veenva võiduga poolfinaali

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas kohtumises sai Pärnu Sadam kodus 85:61 (24:18, 16:10, 26:11, 19:22) jagu TTÜ-st ning kindlustas mängudega 3:0 koha nelja parema hulgas.