Июль
2017

Новости за 02.07.2017

Ralf Aron sõitis Norisringi rajarekordi

Euroopa F3 meistrivõistluste etapil Norisringil finišeeris Ralf Aron kõigis kolmes sõidus punktikohtadel, nendest kahel esiviisikus ja tema nimele jäi ka Norisringi ringraja uus rajarekord.

MM-normi täitnud Õiglane: midagi erilist ma täna ei teinud

Eesti mitmevõistluse koondis sai Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel Ukraina järel teise koha. Kümnevõistluse võitis Janek Õiglane, kes täitis ka maailmameistrivõistluste normi.

Vaata uuesti: XII noorte laulupidu ja rongkäik

Pühapäeval peeti Tallinna lauluväljakul XII noorte laulupidu. Vaata uuesti ETV ülekannet laulupeo kontserdist artiklile lisatud videost.

Tartu Elleri kooli amfiteatri idee jääb realiseerimata

Tänaseks on selgunud, et Tartu linna kaasava eelarve tunamullust võitjat ei rahastata, sest Elleri kool prognoosis amfiteatri ehitamise hinda valesti. Johannes Voltri lugu

Gümnaasiuminoorte teadlikkus korruptsioonist on madal

Keskkriminaalpolitsei sõnul on Eesti gümnaasiuminoorte teadlikkus korruptsioonist madal ning vajab oluliselt tõstmist. Lahendustena pakutakse välja näiteks täiendavaid koolitusi õpetajatele ning korruptsiooni õppetundide tihedamat lõimimist olemasoleva õppeprogrammiga. Johannes Voltri räägib lähemalt

Ligur kerkis rallikrossi EM-etapil taas pjedestaalile

Täna Rootsis Höljese rajal lõppenud rallikrossi FIA Euroopa meistrivõistluste EM-etapil tõusis Eesti piloot Janno Ligur klassis Super1600 taas poodiumile, sõites välja kolmanda koha. Tegemist on juba teise järjestikuse EM-etapiga, kus Ligur murrab ennast kolme parema sekka.

Põhja-Euroopa meistrisarja F4 klassi viimase sõidu Pärnus võitis Meikup

Pühapäeval jätkus Pärnu külje all auto24ringil tänavune autoringraja suursündmus, Suur Võidusõit. Viimasele võistluspäevale jäi kokku neli võistlussõitu. Kogu võistlusele pani suurepärase punkti Jan-Erik Meikup, kes võitis kolmanda võistlussõidu Põhja-Euroopa meistrivõistlustel klassis vormel-4.

Saaremaa oli kunagi Eesti tihedaima raudteevõrgustikuga piirkond

Eesti kõige tihedama raudteevõrgustikuga piirkond on kunagi olnud Saaremaa ja nüüd on ka tõestatud, et ikkagi saarlased olid need, kes 1187. aastal Rootsi Sigtuna linna vallutasid - need faktid on lahti räägitud Saaremaa muuseumi uues aastaraamatus.

Olustveres läksid võidud Soome ja Poolasse, parim eestlane oli viies

Pühapäeva pealelõunal jõudis Olustveres lõpule rahvusvaheline 3* rakendispordivõistlus, mille võidud läksid Soome ja Poolasse. Parima eestlasena lõpetas hobuste üherakendite arvestuses viiendal kohal Ülar Raudsepp hobusega Friidom.

Ain Agan ja Andre Maaker viisid kitarrimuusika Brüsselisse

Džässmuusikud Ain Agan ja Andre Maaker lasid eesti muusikal kõlada Belgias. Kontsert Brüsseli kuningliku pargi muusikafestivalil jätkas Eesti Euroopa Liidu eesistumise kultuuriprogrammi.

Sebastien Ogier: Tänak vääris poodiumikohta

Poolas toimunud autoralli MM-etapil sai viimase nelja aasta maailmameister ja tänavune üldliider Sebastien Ogier (Ford) kolmanda koha.

Kregor Zirk võitis juunioride EM-il pronksmedali

Iisraelis Netanyas toimuvatel ujumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel võitis Kregor Zirk 100 meetri liblikujumises 52,98 sekundiga pronksmedali.

Eesti koondise peatreener: olen pettunud

Lõuna-Eestis toimuvatel orienteerumise maailmameistrivõistlustel sai Eesti nelik Viljandis toimunud sprinditeates 33 osaleja seas 16. koha.