21
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 10.07.2021

Eesti sõudja murdis U-23 MM-il finaali

Tšehhi sõude-Mekas Racices toimuval U-23 MM-il on terad sõkaldest eraldunud ehk finalistid selged. Mõneski paadirühmas on medalisõitki peetud. Eesti koondislane, kergekaalus Elar Loot jõudis läbi poolfinaali pühapäeval peetavasse finaali, neidude paarisaerunelik lõpetas B-finaalis eesotsas.

Pühajärve regati võitis Kaarel Alupere

Laupäeval sõideti 64. aerutajate Pühajärve regatt, mis ühtlasi oli Eesti karikavõistluste viies etapp.

Pärnu suupillifestivalil saab kuulda poolemeetrist pilli

Pärnus alanud 19. suupillifestivalil esineb teiste hulgas ka suupilliklubi Piccolo ansambel, kus festivali korraldaja Elmar Trink mängib pool meetrit pikka suupilli. Sellist on harva näha.

Euroopa meistri selgitavad Itaalia ja Inglismaa

Pühapäeval on jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis vastamisi Itaalia ja Inglismaa ning mõlemad meeskonnad loodavad teha ajalugu.

Rene Busch: Barty on intelligentne, lõbus ja pingevaba

Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängu võitis austraallanna Ashleigh Barty (WTA 1.), kes alistas finaalis tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 13.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:3. Stuudios lahkas Wimbledoni finaale tennisetreener Rene Busch.

Talgulised tõid Emajõest välja ligi tonni jäätmeid

Tartus toimuvatel Emajõe koristustalgutel toodi sellel aastal jõest välja ligi tonn jäätmeid. Kui kesklinna piirkonnast on varem leitud suures koguses ostukärusid, siis Supilinna kandis leidus nii potte, panne kui ka moosipurke.

Noored pidasid Tallinnas Politseipargis festivali

Tallinnas Politseipargis peeti noortefestivali, kus sai väidelda, aga ka politsei ja päästjate tehnikat käega katsuda. Õpilasfirmad pakkusid lettidelt oma toodangut. Selliseid festivale toimub pealinnas suve jooksul mitmes linnaosas kokku kuus.

Pärnus domineeris Harri Kullas

Laupäeval sõideti Pärnu Lennuvälja Motopargis Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus võite jagus lisaks kohalikele ässadele ka mitmele naaberriigi sõitjale. Perfektne päev oli aga Harri Kullasel, kes võitis päeval kõik sõidud, kus osales.

Ukraina kõrgushüppetalent ei eksinud Tallinnas kordagi

Tallinnas toimuvate kergejõustiku U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste üks oodatuim võistlus oli naiste kõrgushüpe, kus esikoha sai ala suurkuju Jaroslava Magutšihh.

G20 rahandusministrid toetavad globaalset maksureformi

Tööstusriikide ühenduse G20 rahandusministrid avaldasid laupäeval Veneetsias toetust globaalsele maksureformile, millega tahetakse seada ettevõtte tulumaksu miinimumiks 15 protsenti ja tagada hargmaiste firmade õiglasem maksustamine.

Muhu Väina regatile stardib 111 jahti

Pärnus algas 64. Muhu Väina regatt, mille esimesed lühirajasõidud toimuvad pühapäeval ja teisipäeval asutakse teele Ruhnu poole. Pärnu jahtklubi kaide äärde on rivistunud 111 osalejate jahti.

Eesti golfikoondis tuli kodusel tiitlivõistlusel kolmandaks

Eesti meeste golfikoondis alistas Jõelähtmel toimunud teise divisjoni amatööride EM-turniiril kolmanda koha heitluses Sloveenia 5:2 ja kerkis tulevaks hooajaks astme võrra kõrgemale. Kuni 18-aastaste koondis kaotas Sloveeniale 3:4 ja peab leppima neljanda kohaga.

Laborikatsed: Eesti Energial pole mõtet keemiatööstuses põlevkivist loobuda

Lähima paarikümne aastaga plaanib Eesti Energia muuta ettevõtte põlevkiviõlitööstuse osa ringmajanduse põhimõttel tegutsevaks keemiaettevõtteks. Laborikatsed on näidanud, et kvaliteetsema toodangu saamiseks pole Eesti Energia keemiatööstuses mõtet põlevkivist loobuda.