Добавить новость
smi24.net
Hurriyet.com.tr

Новости за 27.05.2023

Yerli elektrikli tren yolcu seferlerine başladı

Hurriyet.com.tr 

Adapazarı ile Gebze arasında hizmet verecek olan Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. (TÜRASAŞ) tarafından üretilen yerli elektrikli tren ilk seferini yaptı.

Twitter, AB Dezenformasyon Kodu’ndan çekildi

Hurriyet.com.tr 

Sosyal medya uygulaması Twitter’in yanlış bilgilerin yayılmasını önleme amacıyla 2022 yılının Haziran ayında yürürlüğe giren Avrupa Birliği (AB) Dezenformasyon Kodu’ndan çekildiği duyuruldu.

Sırbistan ordusu Kosova sınırında konuşlanıyor

Hurriyet.com.tr 

Sırbistan Savunma Bakanı Milos Vucevic, Kosova’daki durumun oldukça zorlu olduğunu aktararak Sırbistan ordusunun Kosova sınırı yakınlarında konuşlandırıldığını açıkladı.İstanbul seçim sonuçları 28 Mayıs 2023 (İkinci tur) || Cumhurbaşkanlığı seçim sonuç ekranı, oy oranı ve İstanbul seçim sonuçlarında son durum hurriyet.com.tr'de

Hurriyet.com.tr 

İstanbul seçim sonuçları ikinci tur seçiminde merakla takip edilecek. Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bir kez daha sandık başına gidiyor. 2 adayın yarışacağı bu turda seçmenlerin işi daha kolay. Oy sayma işlemlerinin ve sonuçların açıklanmasının da çok daha hızlı olması bekleniyor... Seçim sonucu için özel hazırlanmış 2023 seçim sayfamızda il il ve ilçe ilçe tüm sonuçları dakika dakika güncellenen haritadan takip edebileceksiniz. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1. tur seçim sonuçlarını açıkladı. Читать дальше...

Ankara seçim sonuçları 28 Mayıs 2023 (ikinci tur) || Cumhurbaşkanlığı seçim sonuç ekranı, oy oranı ve Ankara ilçe ilçe seçim sonucu ve son durum hurriyet.com.tr'de

Hurriyet.com.tr 

Ankara seçim sonuçları ikinci tur seçiminde merakla takip edilecek. Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bir kez daha sandık başına gidiyor. 2 adayın yarışacağı bu turda seçmenlerin işi daha kolay. Oy sayma işlemlerinin ve sonuçların açıklanmasının da çok daha hızlı olması bekleniyor... Seçim sonucu için özel hazırlanmış 2023 seçim sayfamızda il il ve ilçe ilçe tüm sonuçları dakika dakika güncellenen haritadan takip edebileceksiniz. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1. tur seçim sonuçlarını açıkladı. Читать дальше...

Çukurova Basketbol’a efsaneden tam not

Hurriyet.com.tr 

Türk basketbolunun en önemli isimlerinden olan Aydın Örs, Avrupa’nın en iyi tesislerinden birisi olarak gösterilen Çukurova Basketbol Kulübü’nü gezdi, Başkan Serdar Çevirgin’den bilgi aldı. Eğitim çalışmaları için Mersin’de bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, hem tesisleri çok beğendiğini hem de Başkan Serdar Çevirgen’in alt yapı konusundaki heyecanı ve hedeflerini takdir ettiğini söyledi.

Minik Gülce'nin kahreden ölümü...

Hurriyet.com.tr 

Kars'ta, kusmuğu akciğerine kaçan 1.5 yaşındaki Gülce Yıldız Ceylan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Minik Gülce Yılmaz, memleketi Manisa'nın Alaşehir ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazede anne Esma Ceylan'ın, kızının giysilerini koklayıp, tabutuna sarılıp ağlaması yürekleri dağladı.

Rusya'dan, Almanya’ya “diplomat” misillemesi

Hurriyet.com.tr 

Rusya, Almanya’nın Rus istihbarat servisi çalışmalarına sınırlama getirmesinin ardından ülkede çalışan çok sayıda Alman diplomat sayısını azaltacağını açıkladı.

Babasının evinden çıkıp 'Anneme gidiyorum' diyen Zehra Zeynep, Kilis'te ortaya çıktı

Hurriyet.com.tr 

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde, misafirliğe geldiği babasının evinden çarşamba günü ‘anneme gidiyorum’ diye çıkan ve 4 gündür haber alınmayan Zehra Zeynep Uncu’nun (17) sosyal medya aracılığı ile tanıştığı bir gençle Kilis’e gittiği ortaya çıktı. Zehra, ailesini arayarak sağlığının yerine olduğunu söyledi.

Büyükekşi, akademi ziyaretlerine Çaykur Rizespor ile devam etti

Hurriyet.com.tr 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Altyapı Akademileri Projesi kapsamında Altyapı Akademilerinde Türkiye Modeli oluşturmak ve sürdürebilmek adına gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretlerine bir yıl aradan sonra Süper Lig'e yükselen Çaykur Rizespor ile devam etti.

Konser yolunda kaza; 1 ölü, 1 yaralı

Hurriyet.com.tr 

Aydın'ın Didim ilçesinde kontrolden çıkan otomobilin takla attığı kazada sürücü Onur Durmuş (20) yaşamını yitirirken, yanındaki arkadaşı Barış Çalışır (19) ise ağır yaralandı. Kazanın, iki arkadaşın 'Duman' grubunun Aydın'daki konserine giderken meydana geldiği öğrenildi.

СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *