"Unia powinna dążyć do solidarności w różnorodności" - pisze Mateusz Morawiecki w autorskim tekście, który w poniedziałek (7 grudnia) wieczorem ukazał się w niemieckim dzienniku "Handelsblatt", poświęconym tematyce ekonomicznej. Premier przed szczytem UE wyjaśnia w nim stanowisko Polski w sporze budżetowym.

Interia.pl

Niewiele mamy rzeczy na świecie, które mogą połączyć bogatych i biednych, ludzi prawicy, lewicy i centrum, zagorzałych wyznawców katolicyzmu i zapiekłych ateistów, anarchistów i polityków. Jedną z nich są karmniki dla ptaków. Ich koszt jest stosunkowo niski, można je zrobić samemu, nie mając specjalnych uzdolnień technicznych, przyzwoita karma dla ptaków również jest dość tania. Iście demokratyczne hobby.

Serie A. ACF Fiorentina - Genoa CFC 1-1 - skrót (ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS). WIDEO

Interia.pl

Niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz Fiorentiny z Genoą. Goście objęli prowadzenie w 89. minucie, a w doliczonym czasie gry mogli podwyższyć prowadzenie, ale świetnie zainterweniował Bartłomiej Drągowski. To się opłaciło, bo w ostatniej akcji meczu jego zespół doprowadził do wyrównania.

LaLiga. Remis SD Eibar z Valencia CF

Interia.pl

SD Eibar podzieliło się punktami z Valencia CF w poniedziałkowym meczu LaLiga (0-0). Damian Kądzior nie pojawił się na boisku.

Serie A. ACF Fiorentina zremisowała z Genoa CFC

Interia.pl

ACF Fiorentina zremisowała z Genoa CFC 1-1 (0-0) w poniedziałkowym meczu Serie A. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy zaliczył Bartłomiej Drągowski. Punkt uratowali oni dzięki bramce strzelonej w ósmej minucie doliczonego czasu gry.

PlusLiga. MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3

Interia.pl

Ostatnia drużyna siatkarskiej PlusLigi nadal czeka na przełamanie. W zaległym meczu 10. kolejki MKS Będzin we własnej hali przegrał 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Dla gości wygrana oznacza awans na piąte miejsce.