Добавить новость
smi24.net
Parlamentnilisty.cz

Новости за 27.05.2023

AMSP: Mají rodinné firmy jiný přístup ke svým zaměstnancům?

Parlamentnilisty.cz 

Rodinné firmy se potýkají s nedostatkem kvalitních zaměstnanců a čelí nerovnému postavení v otázce mezd i benefitů vůči velkým společnostem. Mají však výhodu větší stability, osobního přístupu a rychlejšího rozhodování.

Ovlivňování v ČT. Žádné emoce ani osobní sympatie, bouchl do stolu zájemce o post ředitele

Parlamentnilisty.cz 

„Nevnímám to jako handicap, ale jako pozitivum,“ prohlásil Pavel Hřídel, kandidát na generálního ředitele České televize, o faktu, že nikdy předtím nepracoval v médiích. U současného ředitele a Hřídelova protikandidáta se projevuje profesní slepota. Současný stav České televize Hřídel nevnímá jako ideální. Nezávislost v ČT není taková, jaká by měla být, vzdaluje se od poslání veřejnoprávní televize. Pokud by v kandidatuře uspěl, snažil by se o větší transparentnost, přeměnu programové skladby a objektivitu České televize. Читать дальше...

Bomba z kuloárů. Černochová údajně měla být stažena z funkce. Jenže...

Parlamentnilisty.cz 

Zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář napsal o Janě Černochové: „Lidé z ODS i bezpečnostní komunity o ní říkají, že je ,srdcařkou'.“ Srdcaře však nikdo nemá rád, dodal. Spor mezi ministryní a náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou vyústil až ve společnou schůzku s premiérem. V politických kuloárech se podle Koláře mluvilo o jejím odvolání. Fiala však spor osobitě vyřešil, nebude se tedy dít nic.

Aplikace sledující dění v domácnosti? „Normální lidé už musí říct dost!“ bouří se Kovářová

Parlamentnilisty.cz 

„Žijeme v době eskalace takových pitomostí, že se člověk bojí říci sebevětší koninu, aby se jí třeba někdo hned nechytil a vážně ji nezačal prosazovat.“ Známá advokátka, která se specializuje na rodinné právo, senátorka Daniela Kovářová, konstatuje, že „normální rodina je dnes v očích tvůrců nového světa brzdou pokroku“, a poukazuje i na konkrétní „sociální inženýrství“. „Normální lidé už konečně musejí nahlas říci dost. Strčte si své společenské experimenty… někam,“ vzkazuje.

Rouček na sjezdu sudetských Němců: Mnozí v Česku nechtějí pochopit...

Parlamentnilisty.cz 

Sudetští Němci dnes na svém sjezdu předali za přínos k porozumění mezi národy své nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV., českému sociálnímu demokratovi Liboru Roučkovi a německému diplomatovi Christianu Schmidtovi. Nejvyšší politický představitel sudetských Němců Bernd Posselt prohlásil, že Rouček se Schmidtem představují osobnosti, které Evropa k dialogu potřebuje. Rouček a Schmidt společně vedou Česko-německé diskusní fórum. Rouček na setkání přednesl projev, který mají ParlamentníListy.cz... Читать дальше...

Hřib (Piráti): Cyklistika v Praze nabývá v posledních letech na intenzitě

Parlamentnilisty.cz 

Městská společnost Operátor ICT, a.s. s Magistrátem hlavního města Prahy od roku 2018 společně monitorují cyklistickou dopravu ve 29 lokalitách v Praze. Městu cyklosčítače poskytují důležitá data, která může využít při plánování cyklistických tras a infrastruktury v Praze.Z Ukrajiny se šíří nové VIDEO. Na sítích se burcuje do boje

Parlamentnilisty.cz 

Ofenziva proti ruským silám může začít. To jsou slova tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova, která pronesl v rozhovoru BBC. Země je podle jeho slov připravená, nesmí teď udělat chybu. Píše o tom server Novinky.cz.

Ivan Hoffman: Přítomnost americké armády u nás naši bezpečnost významně sníží!

Parlamentnilisty.cz 

POHLED IVANA HOFFMANA Obranné smlouvy, uzavírané s USA, nejsou smlouvami, které mají zaručit mír, domnívá se publicista Ivan Hoffman. Ti, kteří takové dohody s Američany uzavřou, se podle jeho názoru hlásí jako cíle jejich nepřátel. Obranná smlouva je válečná smlouva, nejedná se o smlouvu mírovou, připomíná také zásadní rozdíl.

„Vem si helmu a běž na Ukrajinu!“ Pekarová navrhla vyznamenání pro Kubiše a Gabčíka. Ostré reakce

Parlamentnilisty.cz 

Lidé si dnes v Praze u památníku Anthropoid připomněli 81. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Česká republika si výročí připomíná jako významný den s označením Den národního vzdoru. Na sociálních sítích si výročí připomněli i šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Primátor Svoboda: V Chuchli se ze soboty na neděli uskuteční noční protipovodňové cvičení

Parlamentnilisty.cz 

Ve dnech 27. a 28. května 2023 se v čase od 18:00 do 6:00 hodin uskuteční na území městské části Praha-Velká Chuchle noční cvičení výstavby protipovodňové ochrany. Celkově se jej zúčastní několik desítek hasičů a vojáků, kteří budou stavět zábrany a také hráz z pytlů s pískem. Ve Strakonické ulici budou v rámci cvičení některá dopravní omezení pro vozidla.

Přestřelka mezi Bartošem a Michailidu. Expert ukázal, proč je celý případ tak citlivý

Parlamentnilisty.cz 

V České pirátské straně rezonuje spor mezi předsedou Ivanem Bartošem a výraznou členkou strany Janou Michailidu. Ta se totiž minulý týden zúčastnila akce Dny antikapitalismu; její účast však následně Bartoš kritizoval jako provokaci. A pirátce Michailidu se to nelíbilo: „Cože, prosím?“ ozvala se. Server iRozhlas.cz nyní oslovil odborníky, kteří konstatují, že Piráty čas od času dožene vlastní minulost.

Zneužitý Kriegel. Do kin přišel „ukradený film“, recenze jsou drtivé

Parlamentnilisty.cz 

František Kriegel je jednou z nejpozoruhodnějších postav československých dějin. Film Muž, který stál v cestě, natočený o něm režisérem Petrem Nikolaevem, ale podle recenzentů pozoruhodnou postavu redukuje do poselství, že komunismus byl hnus. Navíc tak činí velmi lacinými prostředky. Film byl očekáván zejména kvůli sporům mezi tvůrci. Jako autor scénáře filmu je uváděn Ivan Fíla, jenž namítá porušení svých autorských práv.

Ekonom ve varu. Klimaaktivisté a jejich požadavky: Demontáž silnic...

Parlamentnilisty.cz 

„Nerůst“ je šílený cíl tzv. „poslední generace“, píše ekonom Vladimír Pikora na svém facebookovém profilu a také v časopisu Reflex. Výsledkem podle něj bude chudoba a totalita. Naši politici podle něj dělají, jako by se jich to netýkalo. „Jsme na ně měkcí,“ dodává ekonom a některé body programu zmíněných aktivistů rozebírá podrobněji.

Prohibice nefunguje, na stole je regulovaná legalizace konopí. Debata o „hulení“ s pirátkou Michailidu v čele

Parlamentnilisty.cz 

„Lidovci jsou zdrženlivější. Cíl máme ale všichni stejný, ochranu veřejného zdraví, a regulace přesně toto přinese,“ sdělila mimo jiné pirátka Jana Michailidu. Expertní skupina zpracovala dokument, z něhož by měl vzniknout návrh zákona. Půjde o regulovanou legalizaci konopných drog. Zúčastnili jsme se na to téma debaty na Staroměstské radnici v Praze.

Ministr Síkela: Navrhujeme investiční pobídku pro firmu On Semiconductor

Parlamentnilisty.cz 

Rozšíření výroby čipů ve spolupráci s českými podniky a posílení konkurenceschopnosti českého průmyslu a technologického rozvoje země. Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje investiční pobídku pro americkou polovodičovou společnost On Semiconductor, která se specializuje na čipy v oblasti energetiky a elektromobility.

Vzkaz proruským! Ovčáček spolu s Novotným na Ukrajině. Toto vzniklo ve vlaku

Parlamentnilisty.cz 

Jiří Ovčáček, bývalý tiskový mluvčí exprezidenta Miloše Zemana, se postupně vrací k novinářské kariéře. Důkazem toho budiž rozhovor, který udělal pro časopis Život v Česku. Překvapivě si ale za respondenta vybral jednoho z největších kritiků svého bývalého chlebodárce, řeporyjského starostu Pavla Novotného. Jde o názorový veletoč hradního exmluvčího, či o logické vyústění debat, které vedl s Novotným už v době, kdy pracoval pro Zemana?

Tak proto chce Leyenová ve skutečnosti euro pro všechny... Lipovská rozkryla její plán

Parlamentnilisty.cz 

Aby bylo jasno už není zdaleka jen pořad Jany Bobošíkové, ve kterém reaguje na politické události. Formát se rozrostl o další pořady a moderátory. Právní džunglí provádí Ondřej Dostál a Svobodným trhem, což je pořad zaměřený na ekonomická témata, zase Hana Lipovská. Ta se tentokrát zaměřila třeba na obří odměny manažerů ČEZ, nedostatek prostředků na vyplácení uprchlíků, ministra Nekulu, který se odmítá omluvit, a také na chorvatské euro a německou recesi, která ovlivní i naše hospodářství. Řeč byla i o tom... Читать дальше...

СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *