28 29
30

Новости за 07.04.2024

GTK VBW Gdynia mistrzem Polski do lat 19 kobiet 2024

Historia zatoczyła koło. GTK VBW Gdynia w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 kobiet pokonało Szkołę Gortata Politechnika Gdańsk i sięgnęło po złoto. Trzecie miejsce dla Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Tym samym kolejność końcowa w MMP U19 była identyczna jak w rozegranym w połowie marca Młodzieżowym Pucharze Polski kobiet.

Trefl 1LO Sopot wygrywa CLJM

Koszykarze Trefla 1LO Sopot byli najlepsi w pierwszej części sezonu, kończąc zmagania w trzech turniejach z łącznym bilansem 11-0 i także w turnieju finałowym wygrali komplet spotkań. Po zaciętym finale drużyna z Trójmiasta pokonała WKK Wrocław 72:68. W starciu o trzecie miejsce Profbud Legia Warszawa lepsza od Oknoplast Inter-bud SKKM Kraków.

Decydujące mecze U19 kobiet przed nami

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk czy GTK VBW Gdynia, który zespół sięgnie po Młodzieżowe Mistrzostwo Polski do lat 19 kobiet. Zapraszamy na transmisję z finału. Wcześniej w starciu o trzecie miejsce Bogdanka AZS UMCS Lublin zmierzy się z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

Dwie wygrane gości w drugiej rundzie play-off 2LM

Zmagania w 2 Lidze Mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Za nami pierwsze spotkania drugiej rundy, w których w większości triumfowali gospodarze. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał drugi po rundzie zasadniczej Znicz Basket, który uległ OPTeam Resovii. Wygraną w Bielsko-Białej zanotowały zaś Enea Żubry Chorten.