Sport.pl
Август
2019

Новости за 29.08.2019

Cios za cios i wicemistrzynie świata pokonane. Teraz Polska! [Pięć rzeczy po pięciu setach]

Sport.pl

Polskie siatkarki potrafiły stłamsić ekipę wicemistrzyń świata. A kiedy włoskie gwiazdy się podniosły, to nasze dziewczyny umiały pójść z nimi na wymianę ciosów. I wygrać! Zwycięstwo 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12) dało nam awans z trzeciego na drugie miejsce w grupie. I łatwiejszego rywala w 1/8 finału. W niedzielę w Łodzi o ćwierćfinał zagramy z Hiszpanią, a nie z Rosją.

Boruc i Jan Paweł II na trybunach, ale nawet to nie pomogło Legii [SPOSTRZEŻENIA Z GLASGOW]

Sport.pl

Nie mogę k...a w to uwierzyć. Pier...l się! - denerwowali się szkoccy kibice na swoich piłkarzy, ale gwizdali też na Artura Boruca i prowokacyjną oprawę z Janem Pawłem II. Spostrzeżeniami po meczu Legii z Rangersami, którzy bramkę na 1:0, dającą im awans do fazy grupowej Ligi Europy zdobyli dopiero w 91. minucie, dzieli się Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Legia Warszawa za burtą! Zadecydował gol w doliczonym czasie gry

Sport.pl

Znowu się nie udało! Legia Warszawa trzeci raz z rzędu nie awansowała do europejskich pucharów. W czwartkowym meczu eliminacji do Ligi Europy wicemistrzowie Polski przegrali w Glasgow z Rangers FC 0:1. Bramka dla gospodarzy padła w doliczonym czasie gry.

Ronaldo tym razem obszedł się smakiem. UEFA rozdała nagrody

Sport.pl

Cantona, Messi czy Frankie de Jong zostali docenieni przez UEFĘ. Nagrodę dla najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu zgarnął jednak Virgil van Dijk. Ronaldo z ceremonii wyjeżdżał z pustymi rękami, co wcześniej nie zdarzało się często.

Kontuzja gwiazdy F1! Zespół ściągnął rezerwowego kierowcę. Wywołali lawinę komentarzy

Sport.pl

Alfa Romeo przekazała, że Kimi Raikkonen doznał kontuzji mięśniowej tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Belgii. Fin pojedzie w pierwszym piątkowym treningu, ale jeśli uraz będzie zbyt poważny, to jego miejsce mógłby zająć Marcus Ericsson. Pojawienie się rezerwowego wywołało też lawinę komentarzy dotyczących przyszłości Antonio Giovinazziego.

Stolica szkockiego futbolu. Glasgow nie kończy się na Celtiku i Rangersach

Sport.pl

Glasgow to miasto trzech wielkich stadionów, dwóch religii i jednego meczu, od którego wszystko się zaczęło. Za futbol, jaki znamy, powinniśmy więc dziękować Szkotom. To, co wymyślili Anglicy - oni udoskonalili. Dali zalążek taktyce, między dwoma pionowymi prętami rozciągnęli taśmę i tak powstała bramka, a mecz podzielili na dwie połowy wprowadzając przerwę.

Aleksandar Vuković - pilny uczeń Berga, Hasiego, Magiery i Sa Pinto. W czwartek poprowadzi Legię w najważniejszym meczu swojej kariery

Sport.pl

Zaczynał u Stanisława Czerczesowa, potem jako asystent podpatrywał kolejnych trenerów. - Każdy dał mi jakąś wiedzę, coś po nich zostało w notesie - mówi Aleksandar Vuković, który w czwartek poprowadzi Legię w najważniejszym meczu swojej kariery. Zagra z Rangersami o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Początek meczu o 20.45.

Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt!

Sport.pl

Robert Lewandowski przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. - Ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi w Monachium, a Bayern to jeden z trzech największych klubów na świecie - oświadczył kapitan reprezentacji Polski.

Nick Kyrgios znów szokuje! Obrzydliwe zachowanie wobec kibiców

Sport.pl

Nick Kyrgios udanie rozpoczął rywalizację w tegorocznym US Open. W 1. rundzie Australijczyk pewnie pokonał Steve'a Johnsona 6:3, 7:6 (1), 6:4. Wynik meczu przeszedłby bez większego echa, gdyby nie kolejny wybryk 24-latka. Tym razem Kyrgios postanowił narazić się kibicom poprzez rzucenie ręcznika, którym wcześniej wytarł sobie... krocze.