Sport.pl
Январь
2020

Новости за 22.01.2020

Łódzki klub już bez szans na ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Chemik ze zwycięstwem w Pucharze CEV

Sport.pl

To był słodko-gorzki dzień dla polskiej siatkówki kobiet w europejskich pucharach. Dotkliwej porażki w Lidze Mistrzyń doznały Grot Budowlane, które zostały pokonane przez tureckie Fenerbahce 0:3 (20:25, 21:25, 22:25). Łodzianki straciły szanse na awans do ćwierćfinału LM. W tym samym czasie dużo lepiej w Pucharze CEV spisywały się zawodniczki Chemika Police, które wygrały z hiszpańskim La Laguna w trzech partiach (25:13, 25:16, 25:16).

Barcelona długo przegrywała z trzecioligowcem! Awans zapewniła sobie dopiero w 94. minucie. Real też nie bez problemów

Sport.pl

Sensacyjnie rozpoczął się mecz 1/16 finału Pucharu Króla pomiędzy UD Ibizą a Barceloną. Już na samym początku spotkania gola dla 3. ligowego klubu strzelił Javi Perez, a do przerwy Katalończycy przegrywali 0:1. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii zdołali wywalczyć awans do następnej rundy, ale zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 94. minucie. Z problemami, choć mniejszymi, z rywalem poradził sobie również Real Madryt.

McGregor tak zmasakrował rywala, że Kowboja czeka pół roku przerwy?

Sport.pl

Według informacji CBSSports.com, Donald Cerrone z długą przerwą po starciu z Conorem McGregorem podczas gali UFC 246. Amerykanin wyraźnie ucierpiał w walce wieczoru - ma złamany nos oraz podejrzenie złamania oczodołu. Może pauzować nawet do 180 dni. Irlandczyk wyszedł z tego pojedynku bez szwanku.

Wielki trener siatkówki w Polsce: Igrzyska są jak turniej dla studentów

Sport.pl

Jest jednym z najlepszych trenerów siatkówki na świecie, w ciągu 18 lat pracy zdobył osiem medali wielkich imprez, a teraz próbuje sprostać kolejnemu wyzwaniu. - Żyję sportem 24 godziny na dobę. Siatkówka jest moim życiem - mówi dla Sport.pl Zoran Terzić, który wraz ze swoim Fenerbahce Stambuł przyjechał do Polski zagrać przeciwko Grot Budowlanym Łódź w Lidze Mistrzyń. Jej wygranie jest celem doświadczonego szkoleniowca.

Gabriel Jesus z najgorszą statystyką w historii Premier League. Zaskakująca wypowiedź Guardioli

Sport.pl

W meczu 24. kolejki Premier League Manchester City wygrał na wyjeździe z Sheffield Utd. "The Citizens" wygrali 1:0, ale mogli wygrać wyżej. Jeszcze w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Gabriel Jesus, marnując kolejną jedenastkę w tym sezonie. - To jest problem, nad którym musimy się zastanowić. Na takim poziomie jest to bardzo ważne - powiedział po zakończeniu spotkania Pep Guardiola, który wskazał zawodnika najlepiej wykonującego karne w jego drużynie. Jego wybór okazał się zaskakujący.

Polskie kluby powalczą o awans w Lidze Mistrzyń. Pierwsza taka szansa od czterech lat

Sport.pl

ŁKS Commercecon i Grot Budowlani Łódź to mistrz oraz wicemistrz Polski w siatkówce kobiet. Nagrodą za świetną grę obu zespołów w poprzednim sezonie i widowisko, jakie stworzyły kibicom w ligowym finale, miał być udział w Lidze Mistrzyń. Ten przerodził się jednak w szansę na bardzo dobry wynik dla przynajmniej jednego z nich. Czy po czterech latach odpadania w fazie grupowej, polski klub znów zagra w play-offach tych europejskich rozgrywek?

Były trener Małysza: Adam opowiedział na mój temat sporo nieprawdziwych rzeczy

Sport.pl

- Adam opowiedział na mój temat sporo rzeczy, które mijały się z prawdą, a wiadomo, że Adamowi w Polsce każdy uwierzy. Generalnie z Małyszem było tak, że kiedy mu szło, współpraca układała się świetnie. Kiedy mu nie szło, był sfrustrowany. Za bardzo myślał o wynikach, o nagrodach, o pieniądzach - powiedział Pavel Mikeska, były trener polskich skoczków, który jako jeden z pierwszych negatywnie wypowiedział się na temat jednego z najlepszych polskich skoczków w historii.

Legia Warszawa wygrała kolejny sparing! Hat-trick obrońcy

Sport.pl

Legia Warszawa wygrała drugi sparing podczas zimowych przygotowań. Wicemistrzowie Polski w środę okazali się lepsi od węgierskiego Nyiregyhaza Spartacus FC (3:1). Hat-trickiem popisał się... obrońca, Mateusz Wieteska.

Wielki wyczyn Kevina De Bruyne! Belg przeszedł do historii Premier League

Sport.pl

Kevin De Bruyne we wtorek w szczególny sposób zapisał się w historii Premier League. Jego asysta przy zwycięskim golu Sergio Aguero na 1:0 z Sheffield United sprawiła, że Belg został pierwszym piłkarzem, który uzyskał przynajmniej 15 ostatnich podań w trzech różnych sezonach angielskiej ekstraklasy!

Śmieszna oferta Barcelony po kontuzji Luisa Suareza. "Gniewna odpowiedź klubu"

Sport.pl

Przynajmniej cztery miesiące będzie trwała przerwa Luisa Suareza, który w meczu półfinałowym Superpucharu Hiszpanii z Atletico Madryt (2:3) doznał kontuzji kolana. Barcelona szuka więc zawodnika, który będzie mógł zastąpić Urugwajczyka. Jednym z nich mógł zostać Pierre-Emerick Aubameyang, ale Katalończycy złożyli za niego kuriozalną ofertę.

Bayern Monachium szykuje kadrową rewolucję! Philippe Coutinho odejdzie z klubu

Sport.pl

Bayern Monachium latem przejdzie kadrową rewolucję - informuje "Sport Bild". Zdaniem niemieckiego dziennika jednym z jej elementów będzie rozstanie się z Philippe Coutinho. Wraz z końcem sezonu zakończy się wypożyczenie Brazylijczyka z Barcelony, a szefowie mistrzów Niemiec nie zamierzają starać się o jego stały transfer.