2024

Новости за 10.04.2024

Trzy gole w meczu Atletico - Borussia! Babol może zadecydować o awansie [WIDEO]

Sport.pl

Atletico Madryt jest o krok bliżej awansu do półfinału Ligi Mistrzów i przystąpi do rewanżu z minimalną zaliczką. Borussia Dortmund weszła fatalnie w mecz, straciła dwa gole na własne życzenie, ale w drugiej połowie pokazała inną twarz i zmniejszyła straty. Rewanż na Signal Iduna Park w Dortmundzie będzie zatem bardzo emocjonujący, choć Atletico miało szanse na to, by wygrać z BVB zdecydowanie wyżej.

Sceny w hicie Ligi Mistrzów! Pięć goli. Wielki wieczór Barcelony

Sport.pl

Kapitalne zmiany Xaviego zadecydowały o tym, że FC Barcelona potrafiła się podnieść po straconych dwóch golach w ciągu 180 sekund w wyjazdowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z PSG. Pedri miał cudowną asystę po niespełna 60 sekundach pobytu na boisku, a Christensen zdobył gola po dwóch minutach!

Wyjątkowy gość oglądał Lewandowskiego. Witali go jak króla [WIDEO]

Sport.pl

Mecz Paris Saint-Germain z FC Barceloną w ćwierćfinale Ligi Mistrzów elektryzuje kibiców, głównie z uwagi na starcie dwóch wielkich napastników. Mowa o Robercie Lewandowskim i Kylianie Mbappe. Nic więc dziwnego, że na trybunach pojawiło się wielu kibiców, w tym i wyjątkowi goście. Szczególnie obecność jednego z nich wzbudziła wielkie zainteresowanie. To legendarny piłkarz, który miał okazję grać dla obu klubów.

Znany polski trener przegrał wybory, a potem stracił pracę. Co za pech

Sport.pl

Kotwica Kołobrzeg chce zostać drugim klubem z województwa zachodnio-pomorskiego, obok Pogoni Szczecin, który będzie grał w jednej z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. Przez większość sezonu wiele wskazywało na to, że Kotwica zdoła wywalczyć awans do I ligi. Teraz ta sprawa nieco się skomplikowała, a w związku z gorszymi wynikami pracę straci Maciej Bartoszek. Jeszcze kilka dni temu trener odnotował porażkę, ale... w wyborach samorządowych.

Zabójcze pięć minut PSG! Lewandowski patrzył z niedowierzaniem. Gol za golem [WIDEO]

Sport.pl

Zaledwie pięć minut drugiej połowy spotkania potrzebowali zawodnicy PSG, by wyjść na prowadzenie 2:1 w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Do przerwy to Katalończycy wygrywali 1:0, ale po zmianie stron paryżanie wyprowadzili dwa ekspresowe ciosy Ousmane'a Dembele i Vitinhi. Robert Lewandowski mógł tylko obserwować z niedowierzaniem popisy rywali, ale szybko wyrównanie dał błysk Pedriego i kolejne trafienie Raphinhi. Później było jeszcze lepiej.

Brzydkie sceny przed hitem LM. Tak "przywitali" Lewandowskiego [WIDEO]

Sport.pl

Starcie FC Barcelony z Paris Saint-Germain to hit środowych zmagań w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie tej pary rozgrywane jest na Parc des Princes, gdzie fanatyczni kibice PSG jeszcze przed pierwszym gwizdkiem chcieli za wszelką cenę przeszkodzić rywalom. Robert Lewandowski i koledzy nasłuchali się o sobie poważnych wyzwisk.

Barca strzeliła w hicie LM! Lewandowski kapitalnie się zachował [WIDEO]

Sport.pl

FC Barcelona prowadzi 1:0 do przerwy w hicie Ligi Mistrzów z PSG. Paryżanie nieźle rozpoczęli spotkanie na własnym stadionie, ale z biegiem czasu mistrzowie Hiszpanii zaczynali poczynać sobie coraz lepiej w Parku Książąt. Konsekwencją tego był gol Raphinhi w 37. minucie spotkania. Ważną rolę w całej akcji zaliczył Robert Lewandowski, a ogromny błąd popełnił Gianluigi Donnarumma.

Komedia totalna przy golu w hicie LM! Simeone nie mógł powstrzymać śmiechu [WIDEO]

Sport.pl

Lubią w Madrycie szybko strzelać w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Tak było we wtorkowym meczu Realu Madryt z Manchesterem City i tak też stało się w środowym meczu Atletico Madryt z Borussią Dortmund. Już w czwartej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po akcji, którą zapoczątkowało fatalne wyprowadzenie piłki przez gości z Dortmundu. W łatwość tej akcji nie mógł uwierzyć sam Diego Simeone.

Polscy sportowcy zjednoczeni przeciw Karasiowi, a Jędrzejczyk szokuje. "Jest moim idolem"

Sport.pl

- Sterydy nie dadzą ci tej supermocy, to wszystko jest w głowie - tak o sytuacji Roberta Karasia powiedziała Joanna Jędrzejczyk. W rozmowie z Żurnalistą poszła pod prąd i nie potępiła jednoznacznie tego, że został przyłapany na dopingu. Przyznała wprost, że uważa Karasia za swojego idola. - Spotka się to z kontrowersją teraz - powiedziała po tym stwierdzeniu.

Sceny przed meczem Ligi Mistrzów. Kibice oszaleli. Istny chaos [WIDEO]

Sport.pl

Atletico Madryt dopiero po rzutach karnych awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na tym etapie rywalizacji zmierzy się z Borussią Dortmund. Trudno wyłonić faworyta, choć to piłkarze Diego Simeone mogą mieć przewagę dzięki dwunastemu zawodnikowi. Kibice dali już o sobie znać przed stadionem, gdzie zgotowali własnej drużynie magiczne powitanie. Widać, że nadzieje na awans są w Madrycie ogromne.

Szalony plan Neymara. Weźmie przykład z legendarnego Ronaldo. To tylko kwestia czasu

Sport.pl

Przyszłość Neymara stoi pod sporym znakiem zapytania. Wydaje się, że tuż po wygaśnięciu kontraktu z Al-Hilal Brazylijczyk wróci do Santosu FC. Złożył już nawet taką obietnicę zarówno władzom klubu, jak i jego piłkarzom. Okazuje się jednak, że plany 32-latka względem tej drużyny są dużo większe. Jak donosi "Mundo Deportivo", zawodnik może zdecydować się na szalony krok, by pomóc Santosowi wrócić na szczyt.

Polka wreszcie przerwała katastrofalną serię! To trwało pół roku

Sport.pl

W końcu się udało! Weronika Falkowska przełamała fatalną passę siedmiu porażek z rzędu w rywalizacji singlowej. W środowe południe wygrała z Maddaleną Giordano w ITF w Burundi, choć o zwycięstwo nie było łatwo. Włoszka postawiła spory opór i mecz był wyrównany. Ostatecznie zakończył się awansem Polki do II rundy. Kolejny pojedynek Falkowska rozegra w czwartek, ale nie będzie to jej jedyne spotkanie tego dnia.

Rosja zgłosiła się po słynnego trenera. Natychmiastowa odpowiedź. "Panowie..."

Sport.pl

Maurizio Sarri jest jednym z najbardziej uznanych włoskich trenerów piłkarskich. Obecnie pozostaje jednak bez pracy, kiedy to podał się do dymisji w Lazio po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. W związku z tym, że Sarri jest obecnie bezrobotny, to jeden z rosyjskich klubów postanowił zaproponować mu pracę, o czym donoszą tamtejsze media. Odpowiedź Sarriego na tę propozycję była jednoznaczna. Włoch ma zupełnie inny plan.

Zawrzało po decyzji Legii. Kucharski nie wytrzymał. "O manipulacji mógłbyś wykładać"

Sport.pl

Goncalo Feio został nowym trenerem Legii Warszawa, a w jego sprawie dochodzi już do pierwszych spięć. Jednak to nie Portugalczyk bierze w nich udział, a były zawodnik Legii Cezary Kucharski i dziennikarz Roman Kołtoń. W mediach społecznościowych wywiązała się dyskusja między oboma panami i nie zabrakło w niej wymiany uszczypliwości.

Laporta podgrzał atmosferę przed meczem! Mocno o piłkarzach PSG

Sport.pl

Zapowiada się, że może być bardzo "gorąco" podczas środowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów: PSG - FC Barcelona. Joan Laporta, prezes mistrzów Hiszpanii wymownie powiedział, co sądzi o piłkarzach PSG. Początek spotkania o godz. 21, relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Bieniek nigdy wcześniej o tym nie mówił. W końcu to przyznał. "Trzęsły mi się ręce"

Sport.pl

- Jakąś godzinę czy półtorej przed wyjazdem z hotelu czułem się dziwnie. Pamiętam, że zaczęły mi się trząść ręce. Nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego i nie za bardzo wiedziałem, jak sobie z tym poradzić - powiedział Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski siatkarzy w rozmowie z "Weszło" i zdradził, przed którym meczem takie coś mu się zdarzyło.

Legia zaskoczyła. Ogłosili transfer. Feio będzie zachwycony

Sport.pl

Wiadomo już, że od kolejnego sezonu Legia Warszawa doczeka się następcy Bartosza Slisza. Reprezentant Polski w styczniu odszedł ze stołecznego klubu do Atlanty United i Legia cierpi na brak jakościowego zawodnika na jego pozycji. Podczas prezentacji nowego trenera Goncalo Feio dyrektor sportowy klubu Jacek Zieliński zapowiedział, że sprowadzony zostanie pomocnik w jego miejsce. Wiadomo, o jakiego piłkarza dokładnie chodzi.

Podano składy na mecz PSG - Barcelona. Już wiadomo, co z Lewandowskim!

Sport.pl

Czekanie dobiegło końca! Po czterech latach FC Barcelona znów zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jej rywalem będzie Paris Saint-Germain. Na nieco ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem na Parc des Princes Xavi ogłosił wyjściową jedenastkę. To ona postara się zrobić pierwszy krok w kierunku półfinału. Wiadomo już, czy znalazł się w niej Robert Lewandowski.

Gigantyczna sensacja w meczu Wieczystej! Peszko i spółka zupełnie zaskoczeni

Sport.pl

Wieczysta Kraków notuje świetne wyniki w rozgrywkach III ligi i wszystko wskazuje na to, że awansuje na szczebel centralny. Przez blisko siedem miesięcy nikt nie był w stanie pokonać Wieczystej, którą od września zeszłego roku prowadzi Sławomir Peszko. Seria zakończyła się w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, a Wieczysta odpadła z Wiślanami Jaśkowice po rzutach karnych. Tym samym Wieczystej zabraknie w Pucharze Polski w kolejnym sezonie.

Dramat syna Janne Ahonena. Legendarny skoczek przekazał fatalne wieści

Sport.pl

Wielki pech Mico Ahonena. Syn legendarnego skoczka zaliczył upadek podczas lądowania w Lahti. Początkowo wydawało się, że jego kontuzja nie jest zbyt poważna. Nowe wieści w sprawie przekazał jednak ojciec Janne Ahonen. Okazuje się, że młodego skoczka czeka nie tylko operacja, ale i długa przerwa od rywalizacji. Może potrwać nawet rok.

Historyczna szansa przed Hurkaczem! Jest jeden warunek

Sport.pl

Hubert Hurkacz zagra z Norwegiem Casperem Ruudem o awans do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Polak wyrównał już wynik z tego turnieju rangi Masters z zeszłego roku. Okazuje się, że w rankingu LIVE Hurkacz znajduje się na najwyżej pozycji w karierze. A ten wynik może zostać jeszcze poprawiony. Musi zostać jednak spełniony jeden warunek. Obecnie Hurkacz jest notowany w głównym rankingu ATP na ósmym miejscu.

Rewolucja w polskich skokach! Trenerzy odchodzą. To już oficjalnie

Sport.pl

Polski Związek Narciarski poinformował o zmianie trenerów w reprezentacji Polski. Chodzi o szkoleniowców kadry B - Davida Jiroutka i Radka Zideka, którzy odpowiedzialni byli za zespół w sezonie 2023/24. Obaj pożegnali się ze stanowiskami po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

Media: Juventus wybrał, kogo chce zamiast Milika. Sensacyjny scenariusz

Sport.pl

Arkadiusz Milik niedawno zmienił agencję menadżerską, co powoduje spekulacje na temat jego odejścia z Juventusu. Polski napastnik nie jest ważną postacią w składzie turyńczyków, więc ci rozglądają się już za nowym snajperem. Jednym z głównych kandydatów ma być zawodnik, który w Juventusie był już dwukrotnie.

Hubert Hurkacz wycofał się z gry! Niespodziewana decyzja w Monte Carlo

Sport.pl

Hubert Hurkacz notuje serię sześciu wygranych z rzędu i po zwycięstwie w turnieju w Estoril, awansował do trzeciej rundy zmagań turnieju Masters w Monte Carlo. Hurkacz w środowe popołudnie pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 7:5, 7:6(7-4). Po tym meczu polski tenisista miał wyjść dzisiaj na kort w kolejnym spotkaniu, ale postanowił zrezygnować z gry.