2024

Новости за 27.01.2024

Žabiny a Chomutov jsou v semifinále Česko-slovenského poháru, utkají se spolu

Sport.cz

Žabiny Brno udělaly na finálovém turnaji Česko-slovenského poháru basketbalistek v Piešťanech první krok k obhajobě trofeje. Ve čtvrtfinále dnes vicemistrovský tým podle papírových předpokladů deklasoval Šamorín 116:60 a v semifinále se utká s Chomutovem, který překvapivě vyřadil druhý celek základní části slovenské extraligy Ružomberok po výhře 64:59. Vítěz duelu získá Český pohár, Žabiny soutěž vyhrály v předchozích dvou ročnících. Vloni brněnský tým ovládl i druhý ročník Federálního poháru.

Кубок Англии. "Бристоль Сити" и "Ноттингем Форест" обошлись без забитых мячей.

Футбол на Куличках (football.kulichki.net)

Кубок Англии 1/16 финала "Бристоль Сити" - "Ноттингем Форест" - 0:0 "Шеффилд Уэнсдей" - "Ковентри" - 1:1 (0:1) Голы: Торп, 45 (0:1); Гассама, 84 (1:1). При ничейном результате предусмотрена переигровка.

Dron Ingenuity ukončil svou misi. Byl revoluční pro výzkum Marsu | TN.cz - TN.cz

Sport – Zprávy Google

1. Dron Ingenuity ukončil svou misi. Byl revoluční pro výzkum Marsu | TN.cz  TN.cz
  2. Neuvěřitelný příběh vrtulníku Ingenuity skončil – Kosmonautix.cz  Kosmonautix
  3. Mise vrtulníčku na Marsu skončila  Novinky.cz
  4. Marsovský dron Ingenuity dolétal: Podle NASA má poškozený list rotoru | 100+1 zahraniční zajímavost  STOPLUSJEDNICKA.cz
  5. Vrtulníček Ingenuity už nevzlétne. NASA misi na Marsu ukončila  ceskatelevize.cz/ct24

Sáblíková se do SP vrátila jedenáctým místem na trojce

Sport.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila jedenácté místo v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Salt Lake City a připsala si nejhorší výsledek v sezoně. Z premiérového vítězství v seriálu se radovala čtyřiadvacetiletá Nizozemka Joy Beuneová, která si časem 3:56,86 minuty vytvořila nové osobní maximum. Sáblíková zajela nejlepší čas sezony, za vítězkou ale zaostala o téměř sedm sekund.

Protest v Kladně! Jágr? Ticho, žádný aplaus... Loď se potápí, říká Jarůšek

iSport.cz

Nespokojenost s dosavadním průběhem sezony vyjádřili víc než tiše. Trpělivost už tak prohrami zocelených fanoušků kladenských hokejistů vyprchala. Zápas 40. kola Tipsport extraligy s Olomoucí se skalní příznivci v prořídlém kotli Rytířů rozhodli odstartovat protestem. Pět minut naprostého ticha na tribunách bylo znát, kýžený účinek ale nepřineslo. „Ani se jim nedivím. Za to, co předvádíme, můžeme být vůbec rádi, že chodí,“ uznal smutně útočník Richard Jarůšek po prohře 2:3 s Hanáky. Středočeši prohráli podesáté v řadě a dál se krčí na dně.

Przemysławowi Salecie puściły hamulce. Oto co napisał o Jarosławie Kaczyńskim

Sport.pl

Przemysław Saleta w przeszłości wielokrotnie wypowiadał się na temat Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego. Nigdy przy tym nie ukrywał niechęci do tej partii. Dzisiaj były premier zszokował opinię publiczną, stwierdzając publicznie, że jego zdaniem sejm... nie istnieje. Saleta nie wytrzymał i w mediach społecznościowych ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego.

Frankfurt se přiblížil pozicím pro Ligu mistrů

Sport.cz

Fotbalisté Frankfurtu porazili v předehrávce 19. kola bundesligy Mohuč 1:0 a před víkendovým programem se přiblížili na dva body ke čtvrtému místu, které jako poslední zajišťuje účast v Lize mistrů. Hrdinou zápasu byl mistr světa z roku 2014 Mario Götze, který v 73. minutě hlavičkovou dorážkou vlastní střely rozhodl. Branka padla po hraniční ofsajdové situaci, ale videorozhodčí platnost první Götzeho trefy v sezoně potvrdil.

Florbalistka Krupnová Pohár mistryň nevyhrála, Pixbo podlehlo Thorengruppenu

Sport.cz

Florbalistky Pixba Wallenstam s kapitánkou české reprezentace Eliškou Krupnovou prohrály ve finále Poháru mistryň v domácím prostředí v Mölnlycke s úřadujícími švédskými šampionkami Thorengruppenem 3:4. V novém systému soutěže nenavázaly na triumf z roku 2016. Thorengruppenu se naopak podařilo obhájit vítězství z loňska. Ve finále mužské kategorie přivítá v sobotu od 18:00 v pražské UNYP Areně na Podvinném mlýně Tatran Střešovice švédský Falun.

Нападающий молдавского "Шерифа" Давид Анкийе продолжит карьеру в итальянской серии А.

21-летний нигерийский нападающий молдавского "Шерифа" Давид Анкийе перешёл в "Дженоа", сообщает официальный сайт итальянского клуба. Сумма трансфера ...