2024

Новости за 04.02.2024

SESTŘIH: Slavia – Zlaté Moravce 4:1. Jasná generálka, zahrál si i Zima

iSport.cz

Fotbalisté Slavie porazili v posledním zápase před startem jarní části sezony Zlaté Moravce 4:1. Slovenského soupeře rozebrali v prvním poločase třikrát za sedm minut, po přestávce dal čtvrtou branku Ivan Schranz. Aleše Mandouse o čisté konto připravil střídající Kuzma. David Zima jako nejdražší zimní posila domácích naskočil v 59. minutě. Podívejte se na sestřih zápasu.

Slavia – Zlaté Moravce 4:1. Jasná generálka, zahrál si i Zima

iSport.cz

Skotheim nær norsk rekord - kan ha sikret seg VM-plass

NRK.no (sport)

Sander Skotheim leverte en god serie og vant syvkampen i Tallinn i helgen. Til slutt endte han på 6281 poeng, tett på hans norske rekord på 6318 poeng fra EM i fjor. Samtidig gjør det at han så godt som sikrer seg en plass i årets innendørs-VM. Kun tolv utøvere får muligheten til å stille. Markus Rooth har allerede sikret seg en plass basert på tikamprankingen fra i fjor, mens Skotheim nå kjemper om å bli en av fem som får en plass gjennom rankingen for syvkamp i år. Med helgens resultat er han nå oppe på andreplass. Читать дальше...

«Химик» и тульский ЦИВС одержали вторые победы на зимнем юношеском первенстве области

«Тульский футбол»

Состоялись матчи 3-го тура группового этапа зимнего юношеского первенства Тульской области. Группа «А»: «Химик» (Новомосковск) — «Щёкино» — 4:0 (Даниил Буханко, 32, Кирилл Кузнецов, 50, Али Кулиев, 59, Александр Тимошкин, 74). У щёкинцев на 15-й минуте был удалён Али Гадиров. ЦИВС (Щёкино) — «Авангард» (Донской) — 3:0 (Максим Бондаренко, 10, 49, Дмитрий Кузнецов, 58). По 6 очков у тульской […]