2022

Новости за 16.09.2022

Muellera musíte muellovat. Takhle se v Brně nevracel, všiml si Reichel

iSport.cz

Byly to lahůdky do odkryté brány. Peter Mueller při své netrpělivě očekávané extraligové premiéře v dresu Vítkovic sestřelil Litvínov dvěma góly, dokonce měl zaděláno na hattrick. Na oba mu nachystal puk jak v balíčku s mašlí nový americký parťák Peter Krieger, který přidal třetí trefu hostů za přispění Robertse Bukartse. Všechny branky hostů tak obstaral první útok, ostravský celek na Hlinkově stadionu zvítězil 3:2. „Kterého trenéra by to nepotěšilo…“ krotil se po první výhře kouč Miloš Holaň.

Strach o život diváka, pak se rychle hrálo. Trochu nelidské, divil se Liberec

iSport.cz

Občas se to na stadionech stává a pokaždé z toho zatraceně mrazí. Záchrana zdraví fanouška, který je v bezvědomí. V pátek večer se nepříjemnosti staly v hokejové aréně v Hradci Králové. Běžela 50. minuta extraligového duelu Mountfieldu s Libercem (1:2p), když za jednou z branek volali lidé o pomoc. Na schodišti se skácel k zemi jeden z domácích příznivců, duchapřítomní fanoušci divokou gestikulací žadonili o přerušení utkání a co nejrychlejší příchod záchranné služby.

HC DYNAMO PARDUBICE – Reportáž ze zápasu: Rytíři Kladno - Dynamo Pardubice 4:5p – Pardubice na úvod otočily duel s Kladnem - HC Dynamo Pardubice

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. HC DYNAMO PARDUBICE – Reportáž ze zápasu: Rytíři Kladno - Dynamo Pardubice 4:5p – Pardubice na úvod otočily duel s Kladnem  HC Dynamo Pardubice
  2. Zohorna: Jágrova slova? Nemám k tomu co říct... Je to jeho názor  Sport.cz
  3. Pardubice otočily zápas na ledě Kladna, vyhrály 5:4 v prodloužení | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  4. Kladno neudrželo náskok. Zohorna hattrickem nasměroval Dynamo ke dvěma bodům  Pardubický deník
  5. ROZHOVOR | Tomáš Zohorna po hattricku proti Rytířům... Читать дальше...

44 zákroků a nula! Hrachovina deptal mistra: Asi jsme hodně lidem pokazili tikety

Hokej.cz

Začátek nového ročníku? Pravděpodobně ten nejtěžší možný. Českobudějovický Motor vstoupil do sezony utkáním na ledě obhájců posledních tří mistrovských titulů – Ocelářů Třinec. Jihočeši od první třetiny překvapivě vedli o dvě branky, nakonec se zásadním přispěním brankáře Dominika Hrachoviny, který pochytal 44 soupeřových střel, Oceláře zcela vynulovali a zapsali velice cenné tři body.

Kladno - Pardubice 4:5 PP, Rytíři vítězný návrat na zimák neprožili, Pardubicím podlehli v prodloužení - Sport.cz

1. Kladno - Pardubice 4:5 PP, Rytíři vítězný návrat na zimák neprožili, Pardubicím podlehli v prodloužení  Sport.cz
  2. ROZHOVOR | Tomáš Zohorna po hattricku proti Rytířům  HC Dynamo Pardubice
  3. Pardubice zachránil od ostudy hattrickem Zohorna. Dynamo vydřelo proti Kladnu dva body  ČT sport
  5. Zohorna: Jágrova slova? Nemám k tomu co říct... Je to jeho názor  Sport.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Václav Kovalčík: Slunce, seno, a dál už nevím

Parlamentnilisty.cz

Česká republika prochází špatnými konstelacemi - viz zdražování úplně všeho, nenasytnost kapitalismu, hraní si na volný trh, který prý všechno vyřeší, ale děje se to ještě k horšímu.

Hořký návrat Patery, Bruslaři přejeli Spartu. Čihák se smál činkám

iSport.cz

Prohra 2:4. Běžný hokejový výsledek, který může napovídat relativně vyrovnanou tahanici. Jenže v pátek v Mladé Boleslavi to byla jiná písnička. Bruslaři ambiciózní Spartu na úvod ročníku zválcovali. Bruslením, aktivitou a agresivitou od začátku do konce dominovali. Svému bývalému kouči Pavlu Paterovi připravili trpký návrat do známých kulis. „Rozdíl byl velký. Když prohráváme osobní souboje, tak nemůžeme uhrát vůbec nic,“ kroutil se trenér Pražanů.

Všichni čtyři potomci zesnulé Alžběty II. drželi vigilii u její rakve - Novinky.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Všichni čtyři potomci zesnulé Alžběty II. drželi vigilii u její rakve  Novinky.cz
  2. David Beckham vzdal hold Alžbětě II., ve frontě k rakvi čekal téměř 13 hodin  iDNES.cz
  3. David Beckham vzdal hold královně: Ve frontě strávil 12 hodin, u rakve pak plakal!  Blesk.cz
  4. Mezi prostým lidem ve frontě stojí i David Beckham  Novinky.cz
  5. Britové se loučí s královnou. David Beckham stál ve frontě k její rakvi 12 hodin  Echo24.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

Všichni čtyři potomci zesnulé Alžběty II. drželi vigilii u její rakve

Novinky

Všichni čtyři potomci zesnulé britské královny Alžběty II., včetně krále Karla III., se postavili ke stranám její rakve ve Westminsterském sále britského parlamentu, čímž začala vigilie k uctění památky panovnice. Karel III., princezna Anne a princové Andrew a Edward sešli do sálu po kamenném schodišti, všichni oblečení ve slavnostních uniformách. Anne je první ženou, která se této tradice dosud vyhrazené mužským potomkům monarchy účastní. Sourozenci u rakve setrvali asi deset minut, poté opět odešli. Читать дальше...

Nemastná Sparta nestačila na Boleslav herně ani výsledkově: Soupeř nás přebruslil, mrzí Pateru

Sport.cz

Hořký návrat na mladoboleslavský zimní stadion prožil sparťanský trenér Pavel Patera, jenž předchozí čtyři sezony postával na střídačce domácích. Jeho svěřenci v úvodním zápase nové extraligové sezony vypálili na branku jen třináctkrát a padli 2:4. „Zasloužená porážka. Soupeř nás přebruslil a vyhrával osobní souboje,“ zlobil se Patera.

„Okrádají občana.“ Vojtěch Filip opět na scéně. Nebál se zmínit Ukrajinu

Někdejší předseda KSČM Vojtěch Filip k ruské agresi na Ukrajině tvrdí, že „rusky mluvící obyvatelstvo – zejména v Doněcké a v Luhanské oblasti – se brání tomu, aby jim velely profašizující síly z Kyjeva“. V pořadu „Aby bylo jasno“ k ruskému masakru v Buči řekl, že by Rada bezpečnosti OSN měla vyšetřit, zdali šlo skutečně o útok ruských vojáků, nebo o „útok pod falešnou vlajkou, který byl připraven, aby očernil Ruskou federaci“. Vypálil i na českou vládu za úroveň zastropování cen a na prezidenta Miloše Zemana.

Skvělý Hrachovina vychytal mistra! Drama v Kladně, Sparta i Plzeň smutní - Sport.cz

1. Skvělý Hrachovina vychytal mistra! Drama v Kladně, Sparta i Plzeň smutní  Sport.cz
  2. Zaskočení favorité. Oba finalisté na úvod prohráli, Pardubice přemohly Kladno  iDNES.cz
  3. Motor veze z ledu obhájce titulu všechny body  Budějcká Drbna
  4. HOKEJ ONLINE: Sparta prohrává, Kladno otáčí skóre! Šampioni doma klopýtli  Sport.cz
  5. SOUHRN: Krachy Sparty a Třince na úvod! Mueller řádil, Dynamo slaví  iSport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Panuje konsenzus, že Švédsko nezvládlo integraci. Není to ale nebezpečná země, říká politolog Braun - iROZHLAS

1. Panuje konsenzus, že Švédsko nezvládlo integraci. Není to ale nebezpečná země, říká politolog Braun  iROZHLAS
  2. Kristersson chce udržet populisty mimo kabinet, zní ze Švédska  Novinky.cz
  3. K moci ve Švédsku se dostala pravice, kritizuje imigraci a násilí gangů  ceskatelevize.cz/ct24
  4. Vrátíme pořádek. Švédští odpůrci migrace jsou hlavním vítězem voleb  Respekt
  5. Švédská sociálnědemokratická premiérka Anderssonová podala demisi | ČeskéNoviny.cz  České noviny

Rytíři vítězný návrat na zimák neprožili, Pardubicím podlehli v prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Pardubic vyhráli v zápase 1. kola extraligy na ledě Kladna 5:4 v prodloužení. Utkání na nově zrekonstruovaném stadionu rozhodl v čase 64:40 Robert Říčka, hattrickem se pod výhru jednoho z hlavních adeptů na titul podepsal Tomáš Zohorna. V domácím dresu se dvakrát prosadil Adam Kubík. Kladno se doma představilo po roce, kdy hrálo v azylu v Chomutově. Utkání bylo vyprodané.