2023

Новости за 21.01.2023

Černoch přepsal klubové dějiny, vstřelil nejrychlejší gól Karlových Varů!

HC Energie Karlovy Vary

Daniel Kubelka s přispěním Jiřího Holého - Karlovarský kapitán Jiří Černoch v pátečním utkání proti Kladnu skóre rychle otevřel, ve třetí části jej pak gólem z nájezdu zase uzavřel. Jeho úvodní branka z jedenácté sekundy hry však nese historický nádech, jedná se totiž o nejrychlejší gól Energie v novodobé klubové historii!

Havířovský comeback utnul Šťovíček

HC JME Znojemští Orli

LP - Orli v Havířově ve 35. minutě vedli 3:0 a zdálo se, že směřují za poklidným vítězstvím. Domácí se ale nevzdali, třemi trefami vyrovnali skóre a o vítězi zápasu rozhodlo až prodloužení. V něm se trefil Martin Šťovíček, dva body a výhru tak domů veze Znojmo.

Valaši zabrali, ze Šumperku vezou domů všechny body

HC Vsetín

Jan Tajzler - Vsetínský tým v sobotním podvečeru mířil ke druhému venkovnímu utkání v řadě. Na startu závěrečné čtvrtiny základní části se postavil šumperským Drakům. Vsacané do utkání vstoupili dobře a po většinu zápasu tahali za delší lano provazu. Dvěma trefami se v utkání blýskli Pavlové Jenyš a Klhůfek. První vítězství ve vsetínském dresu oslavil brankáře Tomáš Vošvrda. Valaši tak přerušili sérii pěti proher v řadě a ve středu se na domácím půdě představí v rámci šlágru kola ostravské Porubě.

Vysočina v úvodním duelu přípravy přehrála Živanice

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - Promrzlý a zasněžený areál Na Stoupách dnes hostil úvodní ostrý přípravný duel FC Vysočina v zimní přípravě. Do Jihlavy dorazil Sokol Živanice, 12. celek ČFL skupiny B, který celou první půli odolával favoritovi. Vysočina se poprvé prosadila až v 58. minutě a poté dokázala přidat ještě další tři branky - 4:0 (0:0). Dvakrát se trefil Justin Araujo-Wison, jednou se radovali Miroslav Tureček a Vojtěch Křišťál.

B-tým v plné přípravě, trenéři vyhlíží úvodní přátelské zápasy

FC Slovan Liberec

Redakce - Liberec – Béčko Slovanu rozhodně nelenilo. V novém roce se sešlo už 9. ledna, od té doby pilně trénuje i proto, že kádr čeká na jaře náročný úkol. Uhájit první místo v tabulce. „Připravujeme se v ryze domácích podmínkách, některé hráče i testujeme," říká kouč Josef Petřík.

Béčko těsně podlehlo v Žilině

FC Baník Ostrava

Redakce - První zimní příprava béčka skončila nezdarem. Baníkovci podlehli v Žilině na umělé trávě hlavního stadionu domácí rezervě 1:2.

Další důležitá bitva, Energie vyzve Kometu!

Filip Mikulášek - První úkol Energie v pátek zvládla, už v neděli ji ale čeká další důležitý duel. Do KV Areny zamíří brněnská Kometa, které Energie v tabulce odskočí v případě vítězství už na rozdíl tří bodů. Přijďte energetiky opět podpořit ve velkém počtu, budou to potřebovat. Utkání startuje v 15:30. Kde utkání sledovat: Online přenos Vstupenky: Online předprodej

Ženy jen bez tváře. Tálibán nařídil odstranit hlavy ženských figurín v obchodech

ECHO24

Tálibán nařídil prodavačům oblečení v zemi, aby buď uřízli hlavy nebo aspoň zakryli tváře všem ženským figurínám, na kterých oblečení vystavují. Snímky bezhlavých ženských postav či figurín s hlavami v igelitových pytlích si získaly velkou pozornost na sociálních sítích a staly se rychle symbolem útlaku, kterému ženy pod nadvládou radikálů čelí.

Vsetín dal Technice devítku a už je druhý! V Přerově se nedohrálo

Hokej.cz

Vsetín vyhrál v Lize juniorů již popáté za sebou, a posunul se tak na druhé místo. Salcburk odehrál ve třech dnech tři zápasy, ve kterých vybojoval šest bodů. Chrudim odehrála v Přerově jen jednu třetinu, Motor potvrdil dominanci, Šumperk utekl Havířovu a Písek přetlačil Brod po prodloužení.

Brňáci, poslouchejte! provokovali sparťané po zápase Kometu. Doufám, že jsme je naštvali, řekl Buchtele

Sport.cz

Jasně, pořád jsou to jen tři body. Stejné tři body jako proti Karlovým Varům, Mladé Boleslavi nebo komukoliv jinému. Jenže na hokejistech Sparty bylo po triumfu 5:3 nad Brnem jasně vidět, že zrovna proti Kometě jsou ještě o něco sladší. Vítězný pokřik v kabině si Pražané užili, radostný rykot byl slyšet na desítky metrů. I proto, že schválně nechali dveře kabiny otevřené. Aby si jej "užili" i hosté...

Dva bývalé škodováky u VW rozhádaly nové elektrovozy. Designér Kabaň končí

iDNES.cz

Andreas Mindt, šéfdesignér britské značky Bentley, která patří do koncernu Volkswagen, bude šéfovat stylingu značky VW, napsal renomovaný zpravodajský magazín z prostředí autoprůmyslu Automotive News Europe. Nahradí tak Jozefa Kabaně, který má přejít do blíže nespecifikované nové práce v automobilce.

Bayern vstoupil do bundesligového jara remízou

Sport.cz

Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do jarní části bundesligy remízou 1:1 v Lipsku. Náskok obhájců titulu v čele tabulky se tak může po aktuálním 16. kole snížit na pouhé dva body. Bayern poslal do vedení v 37. minutě Eric Choupo-Moting, který navázal na střeleckou formu i po pauze kvůli mistrovství světa. Kamerunský útočník v německé lize skóroval posedmé v sedmi posledních kolech.

Podívejte, co dělal! Bobošíková ukázala prstem na Koláře

Parlamentnilisty.cz

Podle moderátorky Jany Bobošíkové by si lidé měli u prezidentské kampaně generála Petra Pavla všimnout „muže v pozadí“, kterým je bývalý diplomat Petr Kolář. Ve svém pořadu „Aby bylo jasno“ poukázala na to, že přestože Pavlův tým tvrdí, že se snaží o pozitivní kampaň, z úst Koláře zaznívají k Babišovi dosti tvrdé výpady. „V rámci našich spojeneckých struktur by se najednou objevilo tohle ulhané monstrum, které tady vykřikuje nesmyslně nějaká hesla, která jsou prázdná a hloupá,“ citovala Bobošíková část Kolářova vyjádření k protikandidátovi. Читать дальше...

Sparta slavila s otevřenými dveřmi: Provokace! Snad jsme Kometu naštvali

iSport.cz

Nevypadalo to jako zápas zbitého ligového otloukánka s největším obrem posledních týdnů. Kometa v Praze sahala po bodech. Přes ruce ji ale vítěznou trefou v 58. minutě švihnul Jan Buchtele. „Není nic lepšího než porazit Brno,“ smál se po utkání. O chvíli dřív byl na ledě u inkasovaného gólu. Vzteky o branku rozmlátil hokejku. „Pak jsem si vzal tu střeleckou,“ culil se po výhře 5:3.

Házenkáři Španělska, Francie a Švédska postoupili do čtvrtfinále MS

iDNES.cz

Favorizovaní házenkáři Španělska a Francie prošli z osmifinálové skupiny v Krakově do čtvrtfinále mistrovství světa. Díky dnešní výhře Španělska 31:26 nad Slovinskem mají oba týmy jistotu, že obsadí v šestičlenné skupině první dvě postupová místa. Ze skupiny II v Göteborgu jde dál další favorit Švédsko.