Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes připustil, že pomoc po ničivém zemětřesení, které v pondělí zasáhlo Turecko a Sýrii, není tak rychlá, jak by chtěl. Počet mrtvých po pondělním zemětřesení v Sýrii a Turecku přesáhl hranici 23.000. Turecké úřady v pátek večer oznámily, že si katastrofa v zemi vyžádala nejméně 19.875 obětí, napsala agentura Reuters. Na druhé straně hranice je podle oficiálních bilancí syrské vlády i opozice 3553 mrtvých.

Po zemětřesení zůstala v Turecku dlouhá trhlina v zemi. Země se hnula až o několik metrů - iROZHLAS

1. Po zemětřesení zůstala v Turecku dlouhá trhlina v zemi. Země se hnula až o několik metrů  iROZHLAS
  2. Čeští záchranáři po dnech zmaru našli živé, pomohla fenka Terezka  SeznamZprávy.cz
  3. Slzy štěstí v moři beznaděje. Záchranářům se v Turecku daří vyprošťovat z trosek přeživší  Novinky.cz
  4. Humanitární pracovník: Pomoc v Sýrii? Asad zavřel dveře, islamisté nás berou  iDNES.cz
  5. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 23 000. Záchranné operace komplikuje i politická... Читать дальше...

Fotbalisté AC Milán ukončili neúspěšnou sérii výhrou nad Turínem

iDNES.cz

Fotbalisté AC Milán porazili ve 22. kole italské ligy 1:0 FC Turín a po sedmi soutěžních zápasech se radují z vítězství. Měsíční krizi úřadujících mistrů pomohl ukončit francouzský útočník Olivier Giroud, jenž v 71. minutě vstřelil typicky hlavičkou jediný gól zápasu.

Hráč měsíce ledna Málek o svém otci, vzestupu Slavie či výměně trenéra

Hokej.cz

Potřetí z pěti případů vyhrál hlasování o hráče měsíce brankář, v lednu jste zvolili gólmana pražské Slavie Romana Málka. Ten skvělými výkony i čísly dotáhl Slavii na dostřel přímému postupu a jeho úspěšnost v lednu výrazně přesáhla 94 %. V živém vysílání na Instagramu mluvil o atmosféře v kabině po vzestupu Slavie, o výměně trenéra či o svém slavném otci, který ho v Edenu trénuje.

Zlepšené výkony? Pomáhají nám i fanoušci, říká trenér Bruk

HC Energie Karlovy Vary

Filip Mikulášek, Daniel Kubelka - Karlovarská Energie se po krátkém volnu už zase pilně připravuje na závěr základní části. S posledními výkony panuje spokojenost, což v našem rozhovoru potvrdil sám hlavní trenér David Bruk. Sympatický lodivod hodnotí aktuální výsledky a rozpoložení svých svěřenců, ale odkrývá také plány do další sezóny, na kterou již chystá kádr.

Dvě přesilovkové trefy pomohly Orlům k výhře

HC JME Znojemští Orli

Petra Matůšová - Znojemští hokejisté se na ledě Nového Jičína dlouho hledali, dvě třetiny marně dobývali soupeřovu klec, dokonce dovolili domácím jít do vedení. Až v posledních dvanácti minutách přišly tři góly, které rozhodly o osudu duelu. Střeleckou smůlu protrhl Max Kotrba, krátco nato přidali dvě přesilovkové branky Tomáš Pigl a Marek Špaček. Jičínští sice ještě zadělali snížením na dramatickou koncovku, tři body ale putují na jih Moravy.

Devátá třída jednoznačně přehrála Warriors

HC Vsetín

Hana Skupinová - Naposledy 9. třída proti Warriors prohrála 7:9, v pátečním utkání na vsetínském ledě se ale Valachům dařilo a soupeře se značným náskokem porazili. První třetina byla vyrovnaná a oba týmy si připsaly po jedné brance. Druhá třetina patřila Valachům, kteří nastříleli další dvě branky. Ve třetí třetině Vsetínští ještě navýšili svůj náskok, a to hned o šest branek. Na konci zápasu tedy svítilo skóre 9:1. Nyní se Valaši nachází na 4. místě tabulky a jejich následující utkání se bude konat na brněnském ledě, opět proti Warriors.

Béčko těsně podlehlo Uničovu

FC Baník Ostrava

Redakce - Sobotní test rezervy Baníku skončil těsnou porážkou. Juniorka na Hané podlehla třetiligovému Uničovu 1:2.

Intermezzo mezi reprezentační akcí obstará zápas Orlů

LP, s využitím hknj.cz - Nový Jičín a Kopřivnice v těchto dnech hostí reprezentační turnaj výběrů Česka, Finska, Švédska. V sobotu od 18:00 však novojičínský zimní stadion uvidí druholigový souboj domácího celku proti lídru Východní konference ze Znojma.

Vysočina odpor Rosic zlomila až v poslední dvacetiminutovce

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - První tým FC Vysočina pokračuje ve vítězném tažení zimní přípravou. Dnes se však proti velmi dobře hrajícím Rosicím, třetímu celku MSFL, na výhru 2:0 (0:0) pořádně nadřel. Po řadě neproměněných šancí se zrodila až v poslední dvacetiminutovce díky trefám Filipa Šancla a Mame Alassane Talla.

Béčko poprvé v přípravě padlo, nestačilo na rezervu Teplic

FC Slovan Liberec

Redakce - Teplice/Liberec – První porážka, ale rozhodně ne pozastavení práce. B-tým nestačil na rezervu Teplic, u Stínadel podlehl Sklářům 1:3. Jedinou branku našeho mužstva obstaral Jakub Hudák, domácí o výhře rozhodli dvěma trefami ve druhém poločase.

Slovan podlehl Slovácku 0:1, rozhodl Mihálik v samotném závěru duelu

Redakce - Liberec – Dobrý výkon na body nestačil. Slovan si v souboji se Slováckem (0:1) vytvořil během první půle řadu šancí, žádnou z nich ale nedokázal proměnit. Trest přišel v samotném závěru duelu 19. kola FORTUNA:LIGY, když se hlavičkou prosadil útočník Ondřej Mihálik.

AC Milán konečně zabral. Sérii sedmi zápasů bez výhry ukončil Giroud

iSport.cz

„Vy budete cvičit ty ukrajinské vojáky?“ Železný chtěl grilovat Černochovou za přeřek. Je z toho mela

Parlamentnilisty.cz

Velkou pozornost nabírá přeřeknutí ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ve čtvrtečním vysílání Událostí, komentářů na ČT24, při němž politička řekla, že bude s dalšími svými kolegy z Poslanecké sněmovny a ze Senátu „cvičit až 4 tisíce ukrajinských vojáků“. „Promiňte. Vy je budete cvičit?“ využil jejího přeřeknutí moderátor Jakub Železný. Následná ostrá reakce Černochové ho zmrazila. „Omluva. Omluva,“ opakoval raději.

Na seznamu nejhledanějších osob v Rusku se ocitla novinářka žijící v Praze

ECHO24

Ruské úřady zařadily na seznam nejvíce hledaných osob ruskou novinářku a protiválečnou aktivistku Alexandru Garmažapovovou, informovala dnes ruská média s odvoláním na databázi ministerstva vnitra. Garmažapovová podle agentury AP nyní žije v Praze. Kdyby se vrátila do vlasti, hrozilo by jí okamžité uvěznění.

Fotbalisté AC Milán ukončili neúspěšnou sérii

Sport.cz

Fotbalisté Schalke remizovali s Wolfsburgem, Králův gól neplatil kvůli ofsajdu

Fotbal.idnes.cz

Fotbalisté Schalke remizovali v německé lize potřetí za sebou 0:0, v předehrávce 20. kola hráli bez branek s Wolfsburgem. Poslední tým tabulky dvakrát skóroval, ale trefy českého záložníka Alexe Krále a Michaela Freye byly odvolány kvůli ofsajdu. Schalke tak čeká na výhru už tři měsíce.