ECHO24

ÚHEL POHLEDU: Omlouvám se, že budu připomínat minulost, ale o pochybách ohledně prezidentova právního týmu jsem psal už před jeho zvolením a o ústavních soudcích a kandidátech také jako první, dříve, než si veřejná scéna včetně senátorů vzpomněla. Myslím, že mě to opravňuje být trochu kritický, možná i více, než se na zdrženlivého advokáta sluší. Než postoupím dále, znovu zdůrazním, že ani dnes o žádném kandidátovi a jeho individuálních kvalitách nebudu psát, prostě ne, člověk pak ztrácí odstup.

Armáda se zbaví bitevníků L-159: nahradí je drony. Prezident chtěl „Alky“ poslat Ukrajině

ECHO24

Jejich dny jsou pomalu sečteny. Armáda plánuje vyřadit z výzbroje letectva slavné lehké bitevníky L-159 Alca. Ty dělají dlouhodobě reklamu našemu strojírenství. „Alky“ v barvách iráckého letectva třeba bombardovaly během bitvy o Mosul pozice Islámského státu, cvičí s nimi britské Královské letectvo i americká armáda. Prezident Petr Pavel je dříve navrhoval poskytnout válčící Ukrajině.

O patro níže než Polsko

ECHO24

Jeden z mých polských přátel, který žije v Praze, rád říká, že málokde na světě se mají ženy tak dobře jako v současném Polsku – a rád tím provokuje své české známé a kamarády. Myslí svou formuli tak, že současná polská společnost je k ženám velmi otevřená a netrpí předsudky vůči tomu, že by snad ženy do některých profesí neměly patřit a neměly za ni být řádně ohodnoceny.

Deváťáci sahali po bodech, Kometa byla nakonec nad jejich síly

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Valaši měli povedený start do utkání a na ledě Komety byli v dohrávce prvního kola po úvodní dvacetiminutovce ve vedení. Jenže pak domácí ukázali svou sílu a čtyřmi brankami utkání otočili. Vsetín ale ukázal, že nic není nemožné a v posledních mitutách se dostal doslova nadostřel. Valaši sahali i po vyrovnání, ale risk bez gólmana nevyšel a svému soupeři nakonec podlehli 3:5.

Dorost otočil zápas v Chrudimi

HC Vsetín

Hana Skupinová - Nedělní zápas dorostu se odehrál na ledě v Chrudimi. V první třetině stálo štěstí na straně domácího týmu, a tak třetina končila za stavu 1:0 pro Chrudim, když se prosadil Krejčík. Druhá část utkání už více sedla vsetínskému týmu, Alexandr Paták zvládl v 21. minutě srovnat a osm minut nato už byl zásluhou Václava Sadílka ve vedení. Třetí perioda prakticky začala gólem Ondřeje Vaculíka, který tímto už jen potvrdili vítězství Vsetína. Dorostenci VHK tedy vyhráli 3:1. V následujícím utkání přijede na vsetínský led Šumperk... Читать дальше...

U19: V domácím prostředí stále neporaženi!

FC Vysočina Jihlava

Josef Vrzáček - Jihlavští starší dorostenci dokázali navázat na velmi dobrý výkon v Mladé Boleslavi a ustrážili tři body i v domácím utkání s Libercem po výsledku 3:0 (1:0). Za Vysočinu se v prvním poločase trefil Tomáš Zimmermann a v druhém přidal dva zásahy Tomáš Udržal. Po neúplném 7. kole jim tak náleží 4. příčka.

Skvělý start! Frodl vynuloval Kometu a Energie má druhou výhru

HC Energie Karlovy Vary

Kamila Stříteská Ströer - Energie na úvod sezony válí! Svěřenci trenéra Davida Bruka po výhře ve Vítkovicích porazila doma brněnskou Kometu 4:0 a po dvou zápasech mají na svém kontě šest bodů. První čisté konto v karlovarském dresu vychytal Dominik Frodl.

Nebýt Froda, nevyhráli jsme, chválí kapitán Černoch

Tomáš Hála - Fantastické první domácí utkání pro karlovarské hokejisty. Energetici udělili brněnské Kometě lekci z produktivity. V každé třetině skórovali, ubránili oslabení, využili přesilovky a předvedli perfektní výkon. Vše podtrhla skvělá návštěva a fantastická atmosféra, což si chválil i kapitán Jiří Černoch.

Je to velká škoda, dnes jsme mohli vyhrát, říká Tupta po derby

FC Slovan Liberec

Adam Žatečka - Jablonec/Liberec - Po reprezentační přestávce se opět vrátila liga. Slovan vyrazil do sousedního Jablonce v rámci osmého kola české nejvyšší fotbalové ligy. Jednalo se o 61. Podještědské derby. Ľubomír Tupta, coby debutant slovenské seniorské reprezentace, rozveselil liberecké fanoušky už v osmé minutě, když se trefil z penalty. Zaznamenal tak svůj první gól v této sezóně, na který chce navázat i v příštích zápase, jak sám řekl na pozápasové tiskové konferenci. Další odpovědi slovenského útočníka si můžete přečíst níže.

Béčko v přestřelce s Baníkem Most - Souš nebodovalo

Redakce - Liberec – Velká škoda. Slovan svedl na domácí půdě vyrovnanou bitvu s Baníkem Most - Souš, proti favoritovi se dostal do vedení už v 6. minutě, pak ale hosté převzali iniciativu a třemi brankami skóre otočili. Trefa Olafa Koka v nastavení už na rozdělení bodů nic nezměnila, naše mužstvo prohrálo 2:3.

Béčko se vyhouplo do čela MSFL

FC Baník Ostrava

Redakce - Rezerva Baníku nadále drží neporazitelnost, co víc, po nedělním vítězství 2:1 nad Startem Brno vystřídalo svého soupeře v čele tabulky. Rozhodl v 90. minutě Dominik Holaň z pokutového kopu.

HC Vsetín

Jan Tajzler - Domácí premiéra v Chance lize přisoudila Vsetínu soupeře z hlavního města celek HC Slavia Praha. Speciální utkání to bylo pro útočníka Jana Kerna, který přišel na Valašsko právě ze Slavie coby jeho mateřského klubu. Během první třetiny Vsetín učinil výrazný krok ke tříbodovému zisku, když do branky Slavie dopravil hned pět puků. Mezi střelce se zapsal i odchovanec pražské Slavie Jan Kern, který svou trefu neměl důvod příliš oslavovat, spokojenost po vyhraném zápase ovšem neskrýval.

Slovan čeká 61. Podještědské derby na jablonecké Střelnici

Tomáš Honzejk - Jablonec/Liberec - Svěřenci Luboše Kozla budou bojovat o další ligové body u sousedního rivala z Jablonce. Oba celky neměly vstup do soutěže podle svých představ, a tak se dá očekávat o to vypjatější duel, který startuje v 15:00. Níže můžete sledovat aktualizovanou textovou reportáž.

Baňky podlehly Brnu 0:1

Redakce - Několik velkých příležitostí si vybraly ženy Baníku v sobotním utkání s Brnem. Zůstalo však nakonec jen u nich a "Baňky" tak doma podlehly Brnu 0:1.

Dukla Praha FK

Martin Bartošek - Týmy Dukly Praha 19 a Slavie Praha U19 uspořádaly 8. září 2023 společný trénink během reprezentační přestávky. Na hřišti na Xaverově se sešlo celkem 30 hráčů z pole a 4 brankáři. Z každého celku dorazilo po 15 hráčích a dvou brankářích. Mládežnické výběry Dukly a Slavie spojuje filozofie výchovy fotbalových nadějí, a tak mají ke společné práci blízko.

Mokrý muž bez dokladů mátl četníky. Vraha poznal, ale čin vzal na sebe

iDNES.cz

Pobudové, kteří se jen tak bezcílně potloukají po světě, kradou, škodí a občas druhým ublíží i na zdraví, na zemi vždycky byli a bohužel zřejmě vždycky i budou. Smutné je, že si svou nespokojenost se životem, vztek nebo neurvalý chtíč vybíjejí na těch, kteří za nic nemůžou.

Prokázáno: chudoba zkracuje život. Vliv má i moderní medicína, říká socioložka

iDNES.cz

Socioložka Lucie Kalousová se zabývá zkoumáním vztahu mezi sociální nerovností a zdravím populace. Zjistila například to, že chudí lidé se ve Spojených státech amerických dožívají v průměru o deset let méně než bohatí, zatímco v Česku je rozdíl mezi oběma skupinami malý a třeba ve Švédsku ještě menší.

Můj život byl jako detektivka. Operace ze mě ženu neudělá, říká režisérka Špinar

iDNES.cz

Sedm let šéfovala činohře v Národním divadle. Minulý rok oznámila, že ve funkci končí a učinila coming out jakožto trans žena. „Přirovnala bych to k detektivce. Celou dobu hledáte vraha a najednou zjistíte, že vrah jste vy sám,“ popisuje režisérka Daniela Špinar v rozhovoru pro seriál Inspirativní ženy portálu iDNES.cz, jak si uvědomovala vlastní identitu i jaké byly její zkušenosti jako muže.

Vydavatelství se nahého mimina bálo. Uráží jen pedofily, dupl si Cobain

iDNES.cz

Snímek plavajícího čtyřměsíčního miminka se nečekaně stal jedním ze symbolů rockové hudby. Na obal své neslavnější desky Nevermind si jej totiž vybrala grungeová skupina Nirvana. Ač se vydavatelé už v roce 1991 báli, zda nahé dítě nezpůsobí poprask, k soudu došlo paradoxně až po třiceti letech.

Jaký mají tvar, kdy šediví, co potřebují. Co o vlasech možná nevíte

iDNES.cz

Vlasy vnímáme jako naši běžnou součást. Většinou řešíme jejich střih, barvu a produkty, kterými je ošetřujeme. Je toho ale mnoho, co o vlasech nevíme nebo nad čím se vůbec nezamýšlíme. Odborníci pro vás připravili pár zajímavostí, které vás určitě překvapí.