2023

Новости за 27.10.2023

Deváťáci v derby podlehli Beranům ze Zlína

HC Vsetín

Hana Skupinová - V pátek se vsetínští deváťáci utkali se Zlínem, se kterým naposledy prohráli 0:5. První perioda málem končila bez gólu, ale v posledních dvou minutách Zlín dvakrát skóroval, a tak si získal prozatímní náskok. Druhá třetina byla naopak příznivější pro hostující tým. I přesto, že perioda začínala gólem Zlína, tak Valaši zvládli stáhnout manko o dvě branky a vyrovnání bylo na dosah. V poslední části utkání si ale Berani nenechali vzít své vítězství a minutu před koncem ještě jednou skórovali. Читать дальше...

Skvělý obrat ve třetí třetině! Energie porazila Vítkovice

HC Energie Karlovy Vary

Leona Tomcová - Úvodní část bez gólů a v další třetině inkasovaná branka. Pro Energii to začínala být noční můra. Ta ale v poslední třetině začala postupně miznout. Karlovarští dokázali využít dvě přesilové hry a dvakrát se v utkání dokázal prosadit Tomáš Rachůnek, který zpečetil dnešní výhru.

Jan Hladonik: Bylo to těžké, za domácí výhru jsme rádi

Karolína Červenková - Dlouho vyrovnaný zápas rozhodly dva góly z přesilové hry. Obrat přišel ve třetí třetině, kde energetici chytili druhý dech a soupeři prakticky nedali šanci. Velmi důležitým a nakonec i vítězným gólem se na třech bodech podílel Jan Hladonik.

Rachůnek: Hrozně těžký zápas! Zaplaťpánbůh za obrat

Daniel Kubelka - Tomáš Rachůnek září! V úterý pomohl jedním gólem k výhře nad Libercem, v pátek před domácím publikem byl se dvěma góly hlavním strůjcem obratu ve třetí třetině. A po zápase si zaslouženě užil vlastní děkovačku!

Vysočina uťala příbramskou sérii a slaví zaslouženou výhru!

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - FC Vysočina na svém stadiónu ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Příbrami a zcela po zásluze si připsal cenný tříbodový zisk proti nepříjemnému soupeři. Klíčový první gól vstřelil těsně před poločasem Miroslav Křehlík a v 53. minutě Jihlavu uklidnila trefa Lukáše Fily. V nastaveném čase snížil na konečných 2:1 (1:0) Anih.

Oulehla: Dokázali jsme, že se v tabulce můžeme dívat směrem vzhůru

Miroslav Fuks - V českém profesionálním fotbale nevídaný počet osmi (8!) odchovanců v základní sestavě FC Vysočina výraznou měrou přispěl k velmi dobrému výkonu a zaslouženému vítězství nad Příbramí. Ta v Jihlavě přišla o pět zápasů trvající sérii výher a domácímu celku stejným poměrem vyšla odveta za smolný květnový duel. Co k zápasu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY řekli jeho aktéři?

Po zákroku policie měl otřes mozku. Jediný Ševčík mu pomohl. Teď promluvil, co se u Muzea odehrávalo

Parlamentnilisty.cz

Tvrzení děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (NF VŠE) Miroslava Ševčíka, že se snažil během březnového incidentu před Národním muzeem pomoci zraněnému, jsou podle muže, který měl po pádu během policejního zásahu utrpět otřes mozku a následně se mu měl snažit Ševčík pomoci, pravdivá. „Jediný docent Ševčík se mě zastal a snažil se řešit tu situaci,“ potvrdil pro pořad Aby bylo jasno. Snaha o Ševčíkovo odvolání tak podle něj „vychází z absolutní lži“.

Béčko v neděli vyráží do Brozan. Prodlouží sérii bez prohry?

FC Slovan Liberec

Ondřej Marko - Liberec - V rámci 13. kola ČFL narazí B-tým ve venkovním duelu na Brozany. Opět jej tak čeká těžký zápas s vyrovnaným soupeřem - Brozany jsou v tabulce sedmé a Slovan devátý. Podaří se naší rezervě protáhnout sérii neporazitelnosti na šesté utkání v řadě? Zápas se hraje v neděli od 14:30.

Do Satalic míří Povltavská FA

Dukla Praha FK

Tomáš Hubáček - Dalším soupeřem našeho B-mužstva je Povltavská FA. V minulém kole zdolala Karlovy Vary 2 : 1 a je na 3. místě tabulky s 24 body. DUKLA remizovala v Holešovicích s Loko Vltavínem 0 : 0, v tabulce jí patří 8. příčka a na svém kontě má 15 bodů.

Velký podvod na Dukle?! NE, NA DUKLU!

Ing. Bohumil Paukner - Deník Mladá Fronta Dnes přinesl článek pod poněkud zavádějícím titulkem Velký podvod na Dukle. Pokud se nejednalo o tiskařkou chybu či pouhou snahu přitáhnout pozornost a podvod byl skutečně spáchán (což snad objasní zdejší justice), pak ten titulek měl správně znít VELKÝ PODVOD NA DUKLU.

Dukla hraje znovu v Olomouci, tentokrát s Prostějovem

Martin Bartošek - Dukla Praha vyzve ve 14. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 1. SK Prostějov, tým, který se nachází těsně nad sestupovými příčkami. Výběr trenéra Petra Rady po vydřeném vítězství na domácí půdě (1:0 s Chrudimí) opět vyráží k venkovnímu utkání.

Snový návrat Varvařovského! Dva góly byly už jen bonus, říká

Daniel Kubelka, Filip Mikulášek - Snový návrat do sestavy prožil talentovaný útočník David Varvařovský, který naskočil po dvou měsících rovnou do západočeského derby. To nejprve těsně před koncem základní hrací doby vyrovnal, aby pak v prodloužení rozhodl o vítězství své Energie.

Junioři si zahrají v Chebu! V extraligovém duelu vyzvou Spartu

Daniel Kubelka - Extraligu juniorů uvidí v letošní sezoně i hokejoví fanoušci v Chebu. V rámci propagace sportu v regionu se totiž na tamním zimním stadionu utkají karlovarští junioři v extraligovém duelu se Spartou, a to v sobotu 4. listopadu od 15 hodin!

Po 2 týdnech doma! Porazíme opět Louny?

SK Kadaň

Jiří Novotný (KAD) - K a d a ň - 10. kolo krajské ligy nabídne ohřecký souboj černožlutých s Louny, jež se rozkládají na březích Kadaňským důvěrně známého vodoteče zhruba 50 kilometrů východněji. Zatímco Kadaň své soupeře doslova drtí, Slovan neprožívá příliš povedený úvod ročníku. Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu ve sváteční sobotu 28. října v 16:00.

Valachy po návratu domů čeká duel s Jihlavou

HC Vsetín

Jan Tajzler - Vsetínský tým má za sebou trip v Čechách, kde ve dvou utkáních získal tři body. Po návratu na Valašsko čítají na Lapači bohužel i ztráty a další rozšíření marodky, ale zároveň už se tým připravuje na další atraktivní bitvu. V sobotu bude na Lapači k vidění repríza loňského čtvrtfinále, na Vsetín přicestuje jihlavská Dukla, souboj dvou tradičních značek české hokejové scény odstartuje v 17:00. Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde.

U19: Domácí remíza s Plzní

Josef Vrzáček - Jihlavský starší dorost dokázal vybojovat velmi cenný bod na domácí půdě s plzeňskou Viktorií po výsledku 1:1 (0:1). Za jihlavské prémiově skóroval obránce Jáchym Puzrla. Vysočina se tak nachází na 13. místě neúplné tabulky.

U17: Tři body z domácí půdy

Matyáš Fuks - Mladší dorostenci navázali na velmi dobrý výkon z venkovního utkání v Karviné a doma dokázali porazit Viktorii Plzeň 3:2 (1:0). Za domácí jednou skóroval Matyáš Vopršal a dvakrát udeřil Dominik Holec. Jihlavští se tímto výsledkem odlepili od dna a jsou na 13. místě tabulky.

Slovan vyráží do Uherského Hradiště, v sobotu nastoupí proti Slovácku

Šimon Knopp - Liberec - Dvacátého osmého října se liberečtí fotbalisté ve 13. kole nejvyšší české soutěže představí na půdě Slovácka. Svěřenci trenéra Luboše Kozla budou chtít navázat na poslední úspěšný zápas proti Plzni. Zda se jim to povede, budete moci sledovat v sobotu od 15 hodin na programu O2 TV Fotbal.

Preview: Baník – Jablonec (sobota, 18:00)

FC Baník Ostrava

Redakce - Jde se znovu na Baník! V sobotu od 18 hodin hostí na Městském stadionu Jablonec. Lístků je dostatek, specialitou zápasu je food zóna hned za vstupní branou na stadion.

Béčko hraje doma se Zlínskem

Redakce - Domácí dvojzápas čeká na přelomu října a listopadu třetiligovou rezervu. Svěřenci Josefa Dvorníka se v neděli na Bazalech od 10:15 popasují nejprve se Zlínskem, za týden pak hostí Třinec.

OBRAZEM: Vypadá to jako F-16, ale není to F-16. Co je to?

Technet.cz

Víceúčelový bojový letoun Mitsubishi F-2 japonských ozbrojených sil je dílem spolupráce s americkou stranou a konstrukčně vychází z amerického typu F-16. I když si jsou oba stroje podobné jako vejce vejci, dokonce stejného druhu ptáka, tak F-2 se stal v podstatě novým typem s řadou zásadních odlišností od F-16.

DOSVĚTÁCI: Houpy hou

Neviditelny pes

To, že Černé moře, co vypadá tak nevinně, dokáže pěkně houpat, i když je klidné, jsme zjistili, když jsme se vydali na výlet kousek směrem na Zlaté písky, do letoviska Družba, dříve Svety Konstantin, dnes „Svety Konstantin i Elena“.

IZRAEL: Historie konfliktu (1.)

Izraelsko-arabský spor netrvá tisíce let a Palestinci nejsou potomci Filištínů. Provincii Judea přejmenoval mstivý imperátor Hadrián po třetí židovsko-římské válce. Po zmizelém kmeni s cílem vymýtit samu existenci Židů.