2024

Новости за 29.01.2024

Biden je sad pod ogromnim pritiskom

Vijesti.ba

Smrtonosni napad na američke vojnike u Jordanu još je jedan pokazatelj da se Amerika i njezini saveznici suočavaju s regionalnim sukobom na Bliskom istoku.

EU: Strogi propisi nisu smanjili nivo emisija CO2

Vijesti.ba

Većina automobila na evropskim putevima proizvodi isti nivo emisije CO2 kao prije deset godina, rekli su revizori Evropske unije (ECA), upozoravajući da je EU na putu da "ne ispuni svoj cilj do 2030. godine".

Mesud Pezer treći na mitingu u Nordhausenu

Vijesti.ba

Bosanskohercegovački rekorder u bacanju kugle Mesud Pezer osvojio je 3. mjesto na 15. atletskom dvoranskom bacačkom mitingu "Kugelstossen 2024" u njemačkom Nordhausenu.

Rukometaši Francuske su novi prvaci Evrope!

Vijesti.ba

Rukometaši Francuske osvojili su Evropsko prvenstvo nakon što su večeras u finalu odigranom u Kölnu nakon produžetka savladali selekciju Danske rezultatom 33:31.

Autoindustrija će zarađivati bogatstvo od softvera

Vijesti.ba

Multinacionalni proizvođač automobila Stellantis objavio je da je kupio tehnologiju umjetne inteligencije i strojnog učenja i patente start-upa CloudMade sa sjedištem u Velikoj Britaniji, signalizirajući proširenje poslovanja na softver za vožnju.