2023

Новости за 28.01.2023

18. kolejka Ekstraklasy. Remisy Lecha, Rakowa, Widzewa i Pogoni

Legioniści

W piątek rozgrywki wznowiła Ekstraklasa. Obydwa spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami. Aktualnie liderujący Raków w sobotę tylko zremisował z Wartą, ale przez znaczną część meczu grał w osłabieniu. Tego samego dnia Widzew po emocjonującym spotkaniu podzielił się punktami z Pogonią. W derbach Dolnego Śląska Zagłębie 3-0 wygrało we Wrocławiu ze Śląskiem. Mecz Legii z Koroną przy Łazienkowskiej zaplanowano na niedzielę. Kolejkę zakończy spotkanie Cracovii z Górnikiem.

Putin w tarapatach. Media: Stamtąd pomoc nie nadejdzie - Interia Wydarzenia

Najważniejsze artykuły – Google News (ru)

1. Putin w tarapatach. Media: Stamtąd pomoc nie nadejdzie  Interia Wydarzenia
  2. Chiny i Indie nie pomogą Rosji w złamaniu sankcji na ropę  TVP Info
  3. Nowy pakiet sankcji mocno dotknie Rosję. Nie może liczyć na pomoc | Niezalezna.pl  Niezalezna.PL
  4. Putin będzie miał problem. W tej kwestii Rosja nie może już liczyć na pomoc Chin i Indii  Money.pl
  5. Chiny i Indie opuszczą Rosję? Eksperci o skutkach kolejnych sankcji  Bankier.pl
  6. Zobacz wszystkie materiały w aplikacji... Читать дальше...

Ten sondaż zaboli Tuska. Polacy nie chcą, aby został premierem - TVP Info

1. Ten sondaż zaboli Tuska. Polacy nie chcą, aby został premierem  TVP Info
  2. Tusk premierem po zwycięstwie opozycji? Tak to widzą Polacy  WP Wiadomości
  3. Donald Tusk jako premier. Sondaż: Większość Polaków uważa, że będzie im się żyło gorzej  Interia Wydarzenia
  4. Czy Polakom żyłoby się lepiej, gdyby premierem był Tusk? Sondaż  naTemat.pl
  5. Nowy sondaż nie spodoba się Tuskowi. Niemal połowa Polaków jest tego zdania  Wprost.pl

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wygrało Derby Dolnego Śląska w debiucie Waldemara Fornalika. Śląsk Wrocław rozbity na własnym stadionie - Gol24

1. PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wygrało Derby Dolnego Śląska w debiucie Waldemara Fornalika. Śląsk Wrocław rozbity na własnym stadionie  Gol24
  2. Szok we Wrocławiu! Śląsk zapamięta te derby na długo  Sportowefakty
  3. Pieńko show! Fornalik wygrał w debiucie | Śląsk - Zagłębie | Ekstraklasa | 2022/23 | 18. kolejka  Ekstraklasa
  4. Co wiemy po meczu Śląsk - Zagłębie 0:3? Oto siedem wniosków  Gazeta Wrocławska
  5. Gigantyczna kontrowersja w meczu Śląska. Rzut karny i czerwona... Читать дальше...

I liga M: Coraz trudniejsza sytuacja Krispolu, cenna wygrana Olimpii

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Trzecią wygraną z rzędu odniosła Olimpia Sulęcin, która w sobotnie popołudnie pokonała na wyjeździe 3:1 Krispol Września. Gospodarze mają czego żałować, bo byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale roztrwonili przewagę w czwartym secie. Po tej porażce ich sytuacja w tabeli stała się jeszcze trudniejsza. W mecz lepiej weszli sulęcinianie, którzy szybko zbudowali sobie przewagę (5:2). […]

Xavi rozpływa się nad Robertem Lewandowskim. "Niech on już wraca!"

Interia.pl

Barcelona wygrała wszystkie trzy mecze ligowe, które musiała rozegrać bez zawieszonego Roberta Lewandowskiego. Ale to nie oznacza, że Xaviemu Hernandezowi, czyli szkoleniowcowi Blaugrany, nie brakowało Polaka. Sam przyznał to po spotkaniu z Gironą. - Niech już Lewandowski wróci! - komentował Xavi.

Kubacki rozstał się z żółtym plastronem. "Jak w związkach, przerwa się przydaje"

Skijumping.pl

Dawid Kubacki w sobotę stracił fotel lidera Pucharu Świata. Polak, który na Kulm zamknął czołową "10", traci do Halvora Egnera Graneruda 26 punktów w klasyfikacji generalnej bieżącego sezonu. Polak podkreśla, że do końca zimy zostało jeszcze kilkanaście konkursów w ramach wyścigu o Kryształową Kulę.

Kolejny hit transferowy PSG! Co za okazja! Kontrakt podpisany

Polsatnews.pl (sport)

Jak poinformował dziennikarz Gianluca Di Marzio, Milan Skriniar podpisał kontrakt z PSG. Nie wiadomo jednak, czy kapitan Interu Mediolan przeniesie się do francuskiego klubu już teraz, czy po zakończeniu sezonu w ramach wolnego transferu.

Koszmar Stocha. Znów to się stało

SportoweFakty.wp.pl

To przestaje być powoli zabawne - od początku tego sezonu Kamil Stoch jak magnes przyciąga podczas swoich skoków niekorzystne warunki. Nie inaczej było w sobotnim konkursie w Bad Mitterndorf. To wręcz cud, ile skoczył w finale z takimi warunkami.

Gorlice. Niech żyje bal... studniówkowy w Starym Dworcu! Dzisiaj bawią się tam przyszli maturzyści z I LO im. M. Kromera

Gazeta Krakowska

Eleganckie garnitury, wymyślne suknie i wyszukane dodatki. Tak w dzisiejszy, sobotni wieczór (28.1) prezentują się przyszli maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, którzy bawią się na studniówce w Starym Dworcu. Uczestniczy w niej ok. 180 osób. Młodzież wygląda dosłownie olśniewająco!

Gorlice. Studniówka 2023. Niech żyje bal... studniówkowy w Starym Dworcu! Dzisiaj bawią sie tam przyszli maturzyści z I LO im. M. Kromera

Dziennik Polski

"Na miłość boską". Amerykański pisarz wzywa Rosję ws. wojny - Do Rzeczy

Sport – Google News (pl)

1. "Na miłość boską". Amerykański pisarz wzywa Rosję ws. wojny  Do Rzeczy
  2. Kultowy pisarz apeluje do Rosji. "Na miłość boską" | Niezalezna.pl  Niezalezna.PL
  3. Słynny pisarz wzywa Rosję do zaprzestania wojny. "Putin musi ustąpić"  Gazeta Wyborcza
  4. Zobacz wszystkie materiały w aplikacji Wiadomości Google

Strzela gole dla Sandecji. Chwali się sylwetką, ale na pierwszym miejscu stawia rodzinę

Jakub Wróbel został napastnikiem Sandecji Nowy Sącz latem ub. roku. Ten doświadczony 29-letni napastnik może pochwalić się iście sportową sylwetką. Na swoim profilu w mediach społecznościowych najczęściej prezentuje jednak rodzinne zdjęcia. Ma piękną żonę oraz synka i córeczkę. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Mama Ginekolog rozczarowana zbiórką na WOŚP. "Odechciewa się" - Plejada.pl

1. Mama Ginekolog rozczarowana zbiórką na WOŚP. "Odechciewa się"  Plejada.pl
  2. Mama Ginekolog zarzuca fanom, że "nie chcą pomagać" przy jej zbiórce na WOŚP. Na influencerkę posypały się GROMY  Pudelek
  3. Mama Ginekolog grzmi w sieci! Zarzuca fanom, że nie chcą jej pomóc w zbiórce na WOŚP  Pomponik.pl

Łukaszenka opija triumf Aryny Sabalenki w AO. Nagranie trafiło do sieci

Interia.pl

Aryna Sabalenka choć starcie z Jeleną Rybakiną zaczęła od przegranego seta, szybko odwróciła losy spotkania i zdominowała kolejne dwa sety, sięgając finalnie po kolejny tytuł wielkoszlemowy w karierze. Na sukces Białorusinki zareagował także prezydent Alaksandr Łukaszenka. W sieci pojawiło się nagranie z udziałem polityka, który opija triumf swojej rodaczki w towarzystwie Siergieja Teterina.

FC Barcelona ma poważny problem. Kluczowy piłkarz wypada na kilka tygodni

Interia.pl

FC Barcelona wprawdzie wygrała na wyjeździe z Gironą i zapisała na swoim koncie cenne ligowe punkty, ale po meczu Xavi nie ma powodów do zadowolenia. Jeszcze w trakcie pierwszej połowy boisko opuścił Ousmane Dembele, a z najnowszych doniesień wynika, że Francuza czeka kilkutygodniowa przerwa.