World News in Serbian
Август
2023

ЕП У20: Србија у полуфиналу!

Женска У20 репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства у Литванији, пошто је у четвртфиналу савладала Турску – 70:46 (23:13, 12:15, 16:11, 19:7)

Прoтивник у полуфиналу биће бољи из дуела Летоније и Португалије. Полуфинале се игра сутра од 19,30 часова.

Турска је нешто боље отворила меч, већ у петом минуту повела 12:4. Међутим, наш тим је до краја овог дела игре сјајном одбраном ривалкама дозволио још само један поен. Изабранице селекторке Дајане Бутулије су и у нападу постајале све сигурније и серијом 19:1 крај прве четвртине дочекале са десет поена предности – 23:13.

Турска је по повратку са првог малог одмора узвратила, преполовила нашу предност – 25:20. Тај налет ривалки одбила је Јована Спасовски и држали смо се на дистанци, али претња је и даље била ту. Турска је пришла и на 29:25, па и на 31:27. Четири поена Невене Росић учинила су да на велики одмор одемо са солидних седам поена вишка – 35:28.

После четири минута игре у наставку, Србија је побегла на плус 12 – 44:32, колико је било после поена Милице Матић, а после одличне реакције у одбрани Јоване Спасовски. У овом делу игре, ишли смо и на 14 разлике, да бисмо на плус 15 отишли већ у првом нападу последњег периода, после тројке Јоване Спасовски – 54:39.

После тога више готово и да није било дилеме која ће екипа наставити у борбе за медаље. Наш тим је одличном одбраном чувао предност, на крају славио победу.

Најефикаснија у нашем тиму била је Невена Росић са 23 поена, Катарина Кнежевић је додала 10, уз 8 скокова.