World News in Serbian
Август
2023

У20 ЕП: Србија стала у полуфиналу, за бронзу са Шпанијом!

Женска У20 репрезентација Србије није успела да се пласирала у финале Европског првенства у Литванији, пошто је у полуфиналу изгубила од Летоније – 53:56 (26:13, 8:15, 13:15, 6:13)

Наш тим има још једну шансу да освоји медаљу. За бронзу ће – сутра од 17 часова – играти против Шпаније, која је у полуфиналу изгубила од Француске – 47:75.

Наш тим је одлично почео, на старту наметнуо свој ритам. Брзо су изабранице селекторке Дајане Бутулије повеле 9:1, па и 17:6. у првом делу водиле и 20:7, први мали одмор дочекале са суфицитом од 13 поена – 26:13.

Али, Летонија је већ други период одиграла нешто боље, успела да на минут и по пре краја првог полувремена спусти нашу предност на само четири поена – 32:28. Наш тим је успео да до великог одмора заустави тај налет ривалки и на паузу оде са солидних 34:28.

Дуго се у другом полувремену чекало на поене Србије. Тек после нешто више од три минута је Дуња Зечевић је била прецизна чиме је заустављен још један налет Летоније, која је озбиљно претила и пришла на само пола коша заостатка – 34:33. Још неко време наш тим је држао дистанцу, да би Летонија тројком у 25. минут дошла до поравнања – 38:38.

Потпуни преокрет спречила је Невена Росић, која је прво добро реаговала под нашим кошем, а онда из брзе контре погодила за 40:38, али је Летонија пар минута касније, новом тројком, успела и да поведе – 40:41, затим и 40:43. Анђела Маројевић је вратила егал, Дуња Зечевић предност – 45:43, самим тим и сигурност у наш тим који је у одлучујући део игре ушао са суфицитом од четири поена – 47:43.

Слично као и у трећем периоду, и старт одлучујућег је обележило мало поена на обе стране. Тек на уласку у 37. минут Невена Росић је погодила прве поене за Србију и вратила вођство нашем тиму – 49:47, али се у последња два минута ипак ушло са три поена предности за Летонију – 50:53. Тројку је вратила Невена Росић, али је истом мером затим узвратила и Летонија за 53:56, што је – испоставило се – био и коначни резултат, пошто до краја меча ниједан тим није успео да погоди кош ривала.

Најефикаснија у нашем тиму била је Невена Росић са 14 поена, Дуња Зечевић је додала 12, уз 9 скокова.