World News in Serbian
Август
2023

У16 ЕП: Орлићи у финишу остали без полуфинала

Мушка У16 репрезентација Србије није успела да се пласирала у полуфинале Европског првенства у Скопљу Иако је већим делом меча био бољи ривал, водио и 12 разлике, наш тим је у финишу меча остао без победе и пласмана у полуфинале. Литванија је била боља  66:63 (12:17, 12:14: 18:15, 24:17)

У разигравању за пласман од петог до осмог места, наши клинци играће против Словеније која је четвртфиналу изгубила од Шпаније – 79: 82.

После изједначених уводних минута, наш тим је већ крајем првог периода почео да прави разлику. Поенима Огњена Среантића отишао на 17:10. Литванија се вратила у егал, неко време водила се борба равноправних ривала, да би Орлићи серјом 8:1 завршили прво полувреме и на паузу отишли са седам поена предности – 31:24.

У сличном ритму играло се још неко време, да би поенима Вука Зелића са пенала Србија дошла и до двоцифрене предности – 36:26, у 23. минуту меча. У овом делу наш тим је ишао и на 12 разлике, када је Бјелић погодио за 38:26, још неколико минута држао се на двоцифреном одстојању. Тачније, све до 41:30, нешто мало мање од четири минута пре краја трећег периода.

Литванија је узвратила серијом 8:0 и још једном се вратила у игру. Тројком Бјелића, наш тим је успео да одбије овај налет ривала и задржи дистанцу, али претња је и даље била ту.

Још једном се тим који води тренер Милош Исаков-Ковачевић одлепио – 49:42, после два и по минута игре у четвртом периоду. И још једном се Литванија вратила, у 35. минуту стигла до поравнања – 51:51.

Петар Радовић је сачувао нашу предност, Стефан Марјановић повећао разлику,  Огњен Срзентић са пенала донео и плус пет – 56:51. Новом серијом – овог пута 12:2 Литванија је још једном окренула резултат и пред последњих 20 секунди повела великих пет разлике – 58:63.

Петар Радовић је сјајним продором вратио наду нашем тиму 60:63, пред последњих 11 секунди, а затим Ђорђе Шекуларац тројком сасвим вратио Орлиће у игру. Пред последње 2,2 секунде заостајали смо само пола коша – 63:64. Уследио је брз фаул, али и убачена два слободна бацања Литванаца који су тиме оверили победу и пласман у полуфинале.

Најефикаснији међу Орлићима био је Петар Радовић са 11 поена, Стефан Марјановић је додао 10.

Комплетну статистику можете видети овде.