World News in Serbian
Август
2023

У16 ЕП (ж): Пораз Србије на старту

Женска У16 репрезентација Србије поразом је стартовала на Европском првенству у Измиру. После велике борбе и више од 30 минута сасвим добре игре, у првом колу такмичења по групама боља је била Француска – 62:49 (21:17, 12:12, 13:14, 16:6)

Наредни ривал Србије биће селекција Мађарске, сутра од 18 часова.

Тим који води селекторка Весна Џувер сасвим добро је почео меч. То се посебно односи на игру у одбрани, где су наше девојке натерале ривалке на чак осам изгубљених лопти у првих осам минута утакмице. Штета што добру дефанзиву нисмо боље материјализовали у нападу, па чим је Француска успела да се ослободи притиска нашег тима, појача агресивност на својој половини терена, направила је и двоцифрену разлику. Други период наше ривалке отвориле су серијом 10:2 и повеле 31:19.

Сада су наше девојке узвратиле, до краја првог полувремена направиле серију 10:2 и на велики одмор се отишло са само четири поена предности за Француску – 33:29, да би већ на старту другог полувремена наш тим спустио на само два разлике – 33:31.

Наш тим је имао одговор и на нови налет Француске која је побегла на 39:31. Успеле су изабранице селекторке Џувер да зауставе тај налет ривалки, опет спусте на минус четири – 39:35, затим је дуго на семафору стајало 41:38. Све док на два минута и 10 секунди пре краја трећег периода Хана Предојевић није спустила предност Француске на само један поен – 41:40.

Међутим, како је за готово шест минута игре у последњем периоду наш тим био без поена, Француска је успела да се још једном одлепи на 58:43, после чега наш тим није успео поново да ухвати прикључак. Сасвим добра игра током скоро 35 минута ипак је остала без награде.

Најефикаснија у нашем тиму била је Јована Поповић са 14 поена, уз 7 асистенција, Милица Драгичевић додала је 11.

Комплетну статистику можете видети овде.